Популярність технології облаштування теплих підлог неухильно росте вгору. Пов’язано це здебільшого з тим, що сучасна система обігріву має чимало переваг, не характерних для централізованого опалення. Інноваційна методика стає звичним елементом заміських будинків і міських квартир, що свідчить про прагнення господарів до комфорту і до грамотного витрати енергоносіїв. Між тим питання, який тепла підлога краще у більшості викликає подив, що обумовлено поверхневими знаннями з даного питання. Насправді нічого складного в цьому немає — розібратися в тонкощах вибору і нюанси монтажу зможе кожен.

Тепла підлога — ідеальний спосіб обігріву приміщення

Зміст

 • Ідеальний спосіб обігріву
 • Конструкція теплої підлоги
 • Тепла підлога: як вибрати?
  • Водяна підлога
  • Електричний підлогу
  • Плівкова тепла підлога
 • Резюме
 • ? Ідеальний спосіб обігріву

  Теплі підлоги називають ідеальним методом обігріву неспроста. Давайте розбиратися чому. У звичній системі опалення використовуються принцип конвекції — тепле повітря піднімається вгору і нагріває стелю до 25-27 градусів. Остигаючи, він опускається вниз — температура в зоні підлоги становить в середньому 16-18 градусів. Такий варіант розподілу температур не відповідає фізіологічним потребам людини, більше того несприятливо впливає на здоров’я.
  «Тепла підлога» працює інакше. Конвекція в цьому випадку відсутній. Нагрів відбувається по поверхні підлоги рівномірно, повітря поступово переміщується до стелі. Таким чином, ноги знаходяться на прогрітому до 24 градусів підлозі, а голова отримує не більше 20 градусів тепла. Саме така система створює максимально комфортні умови для організму.

  Також слід зазначити, що з теплими підлогами ви абсолютно забудете про протяги, сирість в підпіллі та загнивання дерев’яних опор.

  ? Конструкція теплої підлоги

  Незалежно від типу теплі підлоги складаються з:

  • нагрівальної системи;
  • датчика;
  • терморегулятора.

  Датчик фіксує прогрів приміщення і подає сигнал системі регуляції, яка порівнює задані і фактичні показники і зменшує/збільшує температуру.

  Конструкція теплої підлоги

  За чорнової підлоги розподіляється трубопровід або нагрівальний кабель, по якому буде подаватися носій тепла, а зверху облаштовується фінішна стяжка і укладається підлогове покриття.

  ? Тепла підлога: як вибрати?

  Теплі підлоги діляться на електричні і водяні. До безперечних плюсів перших можна віднести недорогий і швидкий за часом принцип монтажу. Електричні підлоги характеризуються високим рівнем експлуатаційних витрат. У результаті через 5 років витрати на проектні і монтажні роботи і електроенергію перевищать 2 рази аналогічні витрати при монтажі водяних підлог. Це найчастіше є головним критерієм, визначальним вибір.

  В скарбничку достоїнств водяної підлоги слід додати можливість низькотемпературного режиму використання, екологічність і безпека.

  ? Водяна підлога

  Відразу варто обмовитися, що при виборі водяної підлоги підключатися до централізованого водопостачання заборонено. А пов’язано це ось з чим. По-перше, труби неминуче збільшать навантаження на систему. По-друге, вода, пройшовши по контуру, потрапить до сусідів не такою гарячою, як їм хотілось би. У цьому зі зрозумілих причин немає нічого хорошого. Виходить, що монтаж водяної підлоги доцільний в заміських будинках, де є автономне водопостачання, чи в новобудовах, де передбачені спеціальні індивідуальні стояки.

  Водяна підлога — оптимальне рішення для заміських будинків

  Компоненти водяного «пирога»

  Структура водяної теплої підлоги складається з наступних компонентів:

  • підстава (дерев’яний чорнову підлогу або бетонна плита);
  • гідроізоляція, доповнена демпферної стрічкою;
  • теплоізоляція, перешкоджає проникненню тепла від труб в основу і відбиває тепло до підлогового покриття;
  • труби;
  • несучий шар (бетонна стяжка, суха стяжка з фанери або вологостійкого гіпсокартону);
  • фінішне покриття.

  Товщина конструкції варіюється від 70 до 150 мм.

  Це важливо!
  Товщина водяної теплої підлоги залежить від діаметра труб, потужності стяжки і товщини теплоізолятора.

  Особливості монтажу

  До монтажу теплої підлоги приступають після закінчення штукатурних робіт. Укладання повинна проводитися на чисту, суху основу. Перепад по висоті — не більше 5 мм (для одного модуля). Якщо перепад основи по вертикалі, то для усунення дефекту застосовується подбетонка або свежевыложенная бетонна стяжка.
  1. Гідроізоляція. З роллю паро – і гідроізолятор впорається поліетиленова плівка товщиною близько 250 мкм. Укладаємо її внахлест (120 мм) і з’єднуємо полотна скотчем. Залишивши припуск для стін, формуємо «корито». Надлишки можна буде потім відрізати. В цілях виключення можливості утворення «містків холоду» периметр стін обклеюємо демпферної стрічкою.

  Обклеювання демпферної стрічкою

  2. Настил армованої сітки, кріплення до неї контуру майбутнього теплої підлоги за допомогою дроту або кріпильних кліпс з кроком в 1 метр.
  3. Укладання труб. Можна використовувати як металопластикові, так і поліетиленові труби підвищеної щільності. Другі — краще, т. к. гнучка структура зводить до мінімуму можливість утворення тріщин, але металопластикові труби нагрівають підлогу краще. Існує 2 варіації укладання: меандрова (зигзаг або змійка) і бифилярная (спіраль або равлик). Укладальний крок — 100-300 мм, біля стін, вікон і дверей — не менше 150 мм.

  Спосіб укладання «равлик»

  4. Опресовування. Після підключення труб до системи водопостачання проводиться тест — опресовування, для чого в кожен контур через колектор подається вода. Залишаємо систему під тиском на 48 годин, якщо слідів протікання ні — приступаємо до заключного етапу робіт.

  Це важливо!
  При опрессовке повітря, що знаходиться в трубах, випускається не через автоматичні повітропроводи, а через зливні крани. В іншому випадку великий ризик пошкодження труб.

  5. Фінішна стяжка. Поверх труб настилаємо армовану сітку перетином 3 мм (осередку 100х100). Листи перетинатися з деформаційними швами не повинні. Для заливки знадобиться розчин бетону і пластифікатора або вирівнююча суміш. Заливається розчин при температурі не менше +50 градусів і витримується протягом тижня. Термін сушіння (після ліквідації вологозахисту) — 28 днів. Запуск системи «тепла підлога» здійснюється після монтажу підлогового покриття.

  Спосіб укладання «змійка»

  ? Електричний підлогу

  Якщо ви роздумуєте на проблемою, який тепла підлога вибрати для ефективного опалювання квартири, де немає індивідуальних стояків, то відповідь однозначна — електричний. В якості нагрівального елемента виступає кабель, який буває:

  • одножильним. Відрізняється невисокою вартістю, однак монтажні заходи проводити не зовсім зручно;
  • двожильним, який не тільки міцний, безпечний і армована, але і оснащений фольгованим екраном для усунення електромагнітного випромінювання.

   Електричний підлогу хороший для опалення квартир

  Технологія монтажу

  1. Дослідження підстави на предмет виявлення вибоїн і тріщин. Чорнова підлога має бути рівною, без ухилу. Потім складається план з позначенням розташування терморегулятора, температурного датчика та зазначенням площі обігрівається області.
  2. На відстані 100 см від підлоги на стінах свердлимо отвори для коробки терморегулятора, від якої до місця монтажу підводиться фаза, нуль і заземлення. Також в стіні пробивається канавка для 2-х трубок: одна — з силовими кабелями, друга — з проводкою датчика.
  3. На підготовлений чорнова підлога настилається теплоізоляційний матеріал, що укладається металева сітка або монтажна стрічка.

  Це важливо!
  Металева сітка зручна тим, що не допускає утоплення кабелю в шарі ізолятора і значно підвищує міцність стяжки.

  4. Розмітка території. Переносимо схему розташування сантехніки, меблів, побутових приладів на підлогу. Для зручності використовуйте яскраву стрічку.
  5. Монтуємо кабель від термостата — місця підключення. Витримуйте зазначений виробником кабелю крок і рекомендації щодо радіусу вигину. У пластикову трубку встановіть датчик температури і простягніть його з раніше зробленою канавці на відстані 40 см від стіни.
  6. Тестування — важливий етап, яким не слід нехтувати. Опір кабелю вимірюється тестером і порівнюється з даними, зазначеними в паспорті — відхилення не повинно перевищувати 10%.
  7. Облаштування стяжки. Підготовлений цементний розчин наноситься на поверхню і рівномірно по ній розподіляється. Вирівнювання необхідно проводити уздовж ліній кабелю. Товщина стяжки — 3-5 див. Врахуйте, цементний розчин не повинен містити пустот, це не тільки знизить тепловіддачу, але і призведе до порушення працездатності системи.

  Цементний розчин не повинен містити пустот

  8. Укладання покриття проводиться після остаточного висихання стяжки, у середньому — через місяць.

  ? Плівкова тепла підлога

  Не так давно на ринку будівельних матеріалів з’явився новий тип системи опалення — плівковий підлогу. Він одразу завоював прихильність публіки, бо не потребує стяжки і набагато економічніше кабельних зразків. А ще він простий в монтажі, що припаде до душі любителям робити все своїми руками.

  Плівкова тепла підлога відрізняється простотою укладання

  Плівкова підлога являє собою полімерну плівку з вмонтованими смугами вуглецевого полімеру, який функціонує в діапазоні інфрачервоних хвиль.

  Це важливо!
  Інфрачервоний плівковий пол оптимальний там, де відсутня централізована система обігріву і особливо цінний в міжсезоння, коли на вулиці холодно, а опалення ще й не думають включати.

  Установка плівкової підлоги своїми руками

  1. Зафіксуйте на чистому підставі металізований тепловідбивний матеріал. Розріжте плівку відповідно з формою і розмірами приміщення. Відрізні краю і точки дотику заізолюйте скотчем. Приклейте проводку монтажною стрічкою до відбивача.
  2. Встановіть терморегулятор. Можна зробити це стаціонарно, під зовнішню або приховану проводку. Перевірте опір, яке повинно дорівнювати кратного об’єму плівки, тестером. Якщо все в порядку — увімкніть змонтовану систему і перевірте працездатність. Потім укрийте проводку захисною плівкою внахлест (10 см), а краї закріпіть скотчем.

  Закріпіть краю скотчем

  Укладаючи плівкова підлога, неухильно дотримуйтесь будівельним нормам та рекомендаціям виробника. Наприклад, при монтажі під плитку на плівку слід настелити армовану сітку.

  ? Резюме

  Однозначної відповіді на питання, який тепла підлога краще, вам, мабуть, не дасть ніхто. Вибір буде залежати від різних факторів: особливостей приміщення, наявності системи централізованого опалення, матеріалів, з яких споруджено ваше житло і, звичайно, фінансової свободи. Вибір — за вами. Абсолютно точно можна сказати лише одне — незалежно від зробленого вибору, система «тепла підлога» наповнить будинок теплом, комфортом і затишком.