Питання щодо того, який утеплювач краще для підлоги, актуальний як для власників приватних будинків, так і для власників квартир, які хочуть зробити своє житло більш теплий, затишним і комфортним.

В якості теплоізолюючого матеріалу для підлоги найчастіше застосовується мінеральна і скляна вата, пінополістирол, керамзит, корковий матеріал.

Вибираємо утеплювач для підлоги краще

  • Скляна або мінеральна вата

Мінеральна вата являє собою пластини з тонких і гнучких волокон, пов’язаних між собою синтетичним сполучною, до складу якого входить формальдегід. Утеплення підлоги мінеральною ватою дозволяє домогтися не тільки додаткової теплоізоляції приміщення, але і значно підвищує рівень його шумоізоляції. Мінеральна вата володіє високою паропроникністю, що дозволяє зробити термічний опір цього утеплювача мінімальним. В якості недоліку цього утеплювача можна назвати той факт, що в його складі присутній формальдегід і, хоча його кількість там мінімально і знаходиться в межах допустимих безпечних норм, у сукупності з іншими джерелами забруднення повітря це може становити певну небезпеку.

Скляна вата для утеплення підлоги є більш легким і пружним матеріалом в порівнянні з мінеральною ватою. Однак використання скляної вати для утеплення приміщень з підвищеною вологістю повітря може привести до того, що утеплювач з часом почне втрачати свій первинний об’єм, оскільки буде активно вбирати надлишки вологи. Існує думка про те, що не варто використовувати скловату для утеплення житлових приміщень за шкідливість цього матеріалу. Насправді шкідлива лише пил, що утворюється в процесі зношування цього утеплювача, однак враховуючи той факт, що при проведенні робіт по утепленню приміщення скловата буде ізольована від приміщення за допомогою декількох шарів інших матеріалів, приводів для занепокоєння бути не повинно.

  • Утеплення підлоги пінополістиролом

Пінополістирол і екструдований пінополістерол, які також можна використовувати для утеплення підлоги, порівняно з мінеральної та скляної ватою мають мінімальну теплопровідність, а також практично не володіє здатністю вбирати вологу. Також ці матеріали мають високу міцність на стиск і не здатні змінювати свої геометричні розміри. В якості недоліку пінополістерол можна відзначити лише той факт, що даний матеріал є пальним, хоча і важкозаймистим.

  • Застосовується для утеплення підлоги

Для підвищення теплоізоляції підлоги можна також використовувати такий матеріал як керамзит, який є досить легким і не обважнює конструкцію. Для отримання хорошого рівня теплоізоляції підлоги необхідно використовувати шар керамзиту не менше 10, а в приватних будинках і 15 див.

  • Корковий матеріал для утеплення підлоги

У тих випадках, коли можливість підняттів висоти підлоги обмежена, можна використовувати для утеплення корковий матеріал, який є абсолютно натуральним і безпечним. Однак вартість такого утеплення буде значно вище, ніж при використанні всіх перерахованих вище матеріалів.

Який утеплювач краще для підлоги необхідно в кожному випадку вирішувати індивідуально, виходячи з особливостей приміщення, проте найбільш оптимальним варіантом у більшості випадків є все ж пінополістерол – легкий, недорогий, довговічний і безпечний.