Який вибрати лінолеум для кухні: яке покриття для підлоги вибрати штучне або натуральне, форма випуску покриття для підлоги, декор і забарвлення.

Який вибрати лінолеум для кухні: яке покриття для підлоги вибрати штучне або натуральне, форма випуску покриття для підлоги, декор і забарвлення.Плануючи ремонт, багато хто задається питанням: «Яке підлогове покриття вибрати?». І багато хто схиляється до придбання лінолеуму. Легко пояснити, чому люди вибирають саме його. Матеріал підходить для обробки будь-якого приміщення, економічний і легкий в укладанні.

Яким має бути лінолеум для кухні

Зміст статті

 • Яким має бути лінолеум для кухні
 • Яке покриття для підлоги вибрати штучне або натуральне
  • Натуральний лінолеум
  • Штучний лінолеум
 • Форма випуску покриття для підлоги
 • Декор і забарвлення лінолеуму з фото

Як відомо, кухня одна з найбільш відвідуваних кімнат будинку, для якої характерні перепади температур і вологості. Враховуючи це, а також ще ряд критеріїв, можна сформулювати основні правила вибору підлогового покриття для цього приміщення. Воно повинно бути:

 • простим у догляді — його структура не повинна порушуватися через використання миючих засобів;
 • вологостійким;
 • не слизькою;
 • стійким до потертостей і зносу;
 • володіти високою міцністю.

Який вибрати лінолеум для кухні: яке покриття для підлоги вибрати штучне або натуральне, форма випуску покриття для підлоги, декор і забарвлення.

УВАГА! Вибирати лінолеум потрібно так, щоб у процесі укладання утворювалося як можна менше стиків. Не забувайте, що перед придбанням покриття, потрібно зробити точні виміри кухні і додати 8 см з урахуванням нерівностей.

Яке покриття для підлоги вибрати штучне або натуральне

Лінолеум підрозділяють на два види штучний і натуральний.

Натуральний лінолеум

Матеріал містить в собі конгломерат вапна і пробки, перетерті в порошок, смолу і лляні олії. Також роблять покриття з лляної і джутового волокна. Виготовлення такого матеріалу майже не змінилося за довгий час, але зараз є можливість створення полотна різного дизайну. Натуральний лінолеум повністю екологічний, довговічний у використанні — до 45 років, стійкий до різних зовнішніх впливів, відрізняється гарною теплоізоляцією і звукоізоляцією, простий у догляді, не вбирає жир і бруд.

Який вибрати лінолеум для кухні: яке покриття для підлоги вибрати штучне або натуральне, форма випуску покриття для підлоги, декор і забарвлення.

УВАГА! Ціна натурального покриття досить висока. Але якщо важливо висока якість і довговічність, то натуральний матеріал стане кращим вибором.

Штучний лінолеум

Штучні види підлогового покриття мають чимало хороших технічних характеристик, але не так довговічні — термін служби не більше 15 років. Виготовляють штучне покриття з різних матеріалів, наприклад, ПВХ. Він абсолютно не шкодить здоров’ю людини. Такий лінолеум має кілька шарів.

У штучного матеріалу також багато плюсів:

 • простий у догляді;
 • відрізняється водостійкістю;
 • стійкий до зношування й стирання;
 • відрізняється доступною вартістю;
 • простий в укладанні;
 • відрізняється різноманітністю кольорів і дизайну.

Форма випуску покриття для підлоги

Лінолеум випускається не тільки в звичних рулонах, але і в інших формах:

 • Покриття у вигляді квадратних плиток. Підходить для укладання у вигляді мозаїки. Відмінний варіант для новачків в укладанні — важливо лише поставити правильну розмітку. Крім цього його випускають у вигляді «ламінованої дошки».
 • Рідкий лінолеум. Даний вид матеріалу довго прослужить, має різноманітний дизайн. З інших позитивних якостей, можна відзначити хорошу гідроізоляцію, можливість нанесення другого шару (якщо ви захочете змінити інтер’єр будинку), легкість у догляді. Матеріал замішується тільки перед покриттям підлоги.
 • Який вибрати лінолеум для кухні: яке покриття для підлоги вибрати штучне або натуральне, форма випуску покриття для підлоги, декор і забарвлення.

  Декор і забарвлення лінолеуму з фото

  Лінолеум користується попитом з-за того, що при його використанні, можна без особливих зусиль красиво і стильно виконати обробку підлоги на кухні. Так як це приміщення піддається найбільшому впливу хімії та забруднення, при виборі дизайну варто по можливості відмовитися від світлих відтінків.

  Який вибрати лінолеум для кухні: яке покриття для підлоги вибрати штучне або натуральне, форма випуску покриття для підлоги, декор і забарвлення.

  УВАГА! Дизайн підлогового покриття, що імітує дерево, камінь або плитку дає можливість зробити інтер’єр стильним і незвичайним.

  Один з найбільш затребуваних варіантів декору лінолеуму — імітація дорогого паркету. Матеріал можна викладати у вигляді різних малюнків.

  Як і при обробці підлоги в інших кімнатах важливо, щоб покриття відповідало загальним задумом в оформленні. Звертайте увагу на якість матеріалу, його клас, цілісність рулону, не забувайте враховувати похибка при вимірюваннях. Якщо купуєте декілька рулонів, переконайтеся, що вони однопартійні, тобто збігаються за кольором і малюнку. При перевезенні обов’язково скатуємо лінолеум в рулон, інакше можуть з’явитися тріщини і надломи. Пам’ятайте, що перед укладанням необхідно подбати про якісне підставі.