Лінолеум – самий невибагливий, невимогливий і дешевий варіант підлогового покриття. Більш того, його можна стелити в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості, наприклад, на кухні. Це дуже часто є вирішальним при його виборі. А після придбання виникають дуже важливі питання: чи варто приклеювати лінолеум до основи і як склеїти лінолеум так, щоб він представляв собою єдине полотно? В рамках даної статті ми з’ясуємо, в яких випадках необхідно приклеювати лінолеум на підлозі і чим це зробити, а також розберемося, як зробити стики непомітними.

«Холодна зварка» для склеювання лінолеуму — і стик практично непомітний

Зміст

 • Навіщо необхідно клеїти лінолеум
 • Клей для лінолеуму
  • Дисперсійні клеї
  • Клей для холодної зварювання лінолеуму
 • Як непомітно склеїти стики лінолеуму
 • ? Навіщо необхідно клеїти лінолеум

  Настилаючи лінолеум, хочеться, щоб на підлозі він представляв собою цілий монолітний пласт, і не було видно стиків. На сьогоднішній день не складає великої праці придбати матеріал зарубіжного виробництва, який випускається в рулонах до 4 м завширшки. Такого розміру буде цілком достатньо, щоб у приміщеннях вітчизняної будівлі він зайняв усю площу. В такому випадку стики склеювати не доведеться: можна вибрати лінолеум точно під розміри кімнати.

  Вітчизняні виробники випускають лінолеум 1,5 м завширшки. Купуючи його, без ретельної підгонки полотен і склеювання стиків не обійтися.

  Приклеювання лінолеуму до основи створить більш міцне монолітне покриття

  Звичайно, можна настелити лінолеум без приклеювання до основи. Але так званий вільно покладений лінолеум має ряд недоліків.

  По-перше, в процесі експлуатації з’являться вибоїни і здуття від ніжок стільців.

  По-друге, при пересуванні меблів «піде» хвиля, лінолеум вспучится, його буде складно випрямити, не видаляючи всю важку меблі з приміщення.

  По-третє, відстань між стиками полотен може збільшитися з часом, вони «роз’їдуться».

  По-четверте, неприклеенный лінолеум легко пошкодити гострим ріжучим предметом.

  Приклеювання лінолеуму до основи дозволить уникнути цих проблем та створює монолітне покриття. Навіть якщо Ви придбали полотно, ширини якого буде достатньо, щоб покрити всю кімнату, все ж варто скористатися клеєм. Це продовжить ресурс підлогового покриття на 40-50%.

  ? Клей для лінолеуму

  Існують кілька видів клею для лінолеуму, різних по складу і призначенню. Вибираючи, яким клеєм клеїти лінолеум, необхідно обов’язково враховувати тип і матеріал лінолеуму.

  ? Дисперсійні клеї

  Дисперсійний клей використовується для приклеювання лінолеуму до основи

  Дисперсійні клеї являють собою водні суспензії і розчини акрилу або карбоксиметилцелюлози з різними добавками. Такі клеї нетоксичні і практично не мають запаху. Серед недоліків можна виділити схильність впливу вологи і низьких температур. Так, наприклад, дисперсійний клей, промерзлий при транспортуванні або зберіганні, втрачає свої властивості.

  Акрилатних клей використовується для укладання гетерогенного і гомогенного лінолеуму в приміщеннях з помірною і підвищеною прохідністю.

  Бустилат використовується для приклеювання лінолеуму з повстяною основою. До його складу входять карбоксиметилцелюлоза, латекс і крейда.

  Гумилакс підійде для укладання натурального лінолеуму. Його основу складають латекс і каучук.

  Струмопровідний клей використовується в приміщеннях з великою кількістю електронної техніки. В такому випадку необхідно укладати антистатичним покриттям.

  Бітумними мастиками закріплюють лінолеум на тканинній основі.

  Дисперсійні клеї використовуються для приклеювання лінолеуму до основи. Для цього на підлогу наносять шар 0,5-0,6 мм завтовшки з допомогою зубчастого шпателя, після чого укладаються полотна покриття. Залежно від різновиду витрата клею для лінолеуму коливається в діапазоні від 200 г/м2 до 500 г/м2. На упаковці вказано точну кількість.

  ? Клей для холодної зварювання лінолеуму

  Друга назва цього виду клеїв – реакційні. Воно продиктоване властивостями самого клею. Він вступає в хімічну реакцію з основою лінолеуму, практично розплавляє її, перетворюючи місця стиків у міцну жорстку проміжну смугу. Такий ефект ще називають дифузією: клей з’єднує між собою полотна лінолеуму, розчиняючи їх краю один в одному.

  Реакційний клей є ідеальним при використанні для укладання комерційного лінолеуму.

  Такий клей являє собою складне хімічне з’єднання, в основу якого входить поліуретан і епоксидна смола. Він має дуже їдкий запах, а також вибухонебезпечний і пожежонебезпечний.

  Реакційний клей називається «холодної зварюванням» з причини того, що він використовується, як клей для стиків лінолеуму. Приклеювання двох полотен між собою дуже схоже саме на «зварювання».

  Існує кілька типів клею, кожен з яких використовується для укладання лінолеуму певного типу і віку і на різних етапах робіт.

  Холодна зварка А-типу

  Клей «Холодна зварка А-типу» використовується для склеювання стиків нового лінолеуму

  Має саму рідку консистенцію. Може бути застосована тільки для склеювання стиків нового, тільки що укладеного лінолеуму. Для цього полотна щільно приклеюються до основи, малюнок поєднується і стик промащується холодної зварюванням типу-А. В результаті шов буде прозорим і міцним, виявити його можна тільки на дотик. До речі, лінолеум повинен бути комерційним або побутовим, але твердим.

  Холодна зварка С-типу

  Клей «Холодна зварка С-типу» використовується для склеювання стиків з більшими щілинами

  Має густу консистенцію. Застосовується для склеювання «розійшлися» стиків старого лінолеуму. Як правило, відстань між полотнами старого лінолеуму досить велика. Такий клей не просто склеює стики між собою, але і створює смугу лінолеуму між ними. Холодна зварка С-типу використовується для склеювання щілин 3-4 мм завширшки.

  Холодна зварка Т-типу

  Застосовується для склеювання лінолеуму з ПВХ з основою з поліестеру.

  ? Як непомітно склеїти стики лінолеуму

  Насамперед, необхідно відзначити, що в процесі використання клею для стиків обов’язково надягати рукавички на руки. А краще захистити ще й дихальні шляхи, так як клей має різкий запах і дуже токсичний.

  Важливо! Небажано допускати попадання клею на поверхню лінолеуму. Повністю видалити пляму не вийде. Навіть, якщо слідувати порадам фахівців, дочекатися висихання клею і сколупнути його гострим ножем, все одно на поверхні залишиться помітний слід. Щоб цього не сталося, зручно використовувати ганчірку або дрантя. Коли відкривати, носити, використовувати тюбик з клеєм, завжди тримати його над ганчіркою, в такому випадку краплі клею будуть падати на неї. Потім ганчірку необхідно відразу викинути в таке місце, де вона не зможе приклеїтися до лінолеуму.

  Технологія «холодного зварювання» досить проста:

  • Щілину, яку будемо склеювати, очищаємо від пилу і вологи.
  • Наклеюємо на стики односторонній скотч по всій довжині.

  Приклеюємо скотч на стики і розрізаємо по щілині

  • Перед нанесенням клею акуратно прорізаємо скотч у місці стику.
  • В щілину видавлюємо клей з тюбика.

  Видавлюємо Холодну зварку А-типу у щілину між полотнами лінолеуму

  • Через 10-20 хвилин скотч можна видалити.
  • Через годину по підлозі можна ходити.

  Важливо! Чим коротше шов, тим міцніше і незаметней з’єднання. З урахуванням того, що зробити підлога ідеально рівним практично не виходить, завжди залишається можливість перепадів висот і опуклостей на підлозі. Якщо проклеїти лінолеум по всій довжині відразу, в місці дефекту він почне стовбурчитися і випирати. Це можна запобігти, склеюючи стики відрізками по 50 -70 см, щоразу чекаючи висихання клею. В такому випадку шов вийде рівна і непомітний.

  Приклеєний лінолеум прослужить набагато довше вільно покладеного, не буде зрушуватися з місця і стовбурчитися. А стики, проклеєні холодної зварюванням, будуть просто непомітні. Постарайтеся дотримуватися технологію і слідувати інструкції на упаковці з клеєм.