Якісно і недорого – гіпсокартон в дерев’яному будинку

Якісно і недорого – гіпсокартон в деревяному будинкуДерево – чудовий матеріал, довговічний, зберігає тепло, і зовні цілком переконливий. Але от внутрішня обробка дерев’яного будинку для багатьох домовласників справжній головний біль.

Гіпсокартон в дерев’яному будинку дозволяє не тільки якісно здійснити обробку стін і не тільки, але заощадити. Так як матеріал відноситься до категорії бюджетних лад товарів, дозволити його собі можуть багато.

Як вирівняти стіни

Листи гіпсокартону – хороший, доступний матеріал для того, щоб у дерев’яній споруді вирівняти стіни. Це можна зробити своїми руками, користуючись певним алгоритмом.

Якісно і недорого – гіпсокартон в деревяному будинку

Процес вирівнювання стін гіпсокартоном:

 • Розмітка поверхні з позначенням горизонтальних і вертикальних ліній.
 • Встановлення каркасу з бруса. Монтаж каркаса із бруса не обходиться без вирівнювання рівнем.
 • Розкрій листів. Висота аркуша повинна бути менше висоти стіни на 7-10 див. До того ж листи потрібно відрізати на 3 см коротший (це пов’язано з подальшою усадкою будинку).
 • Закріплення листів в шаховому порядку. Це дозволить уникнути утворення поперечних швів.
 • Потрібно залишити в статі необшитое простір, яке закривається декоративними плінтусами.
 • Зазори в місцях стикування аркушів (якщо вони є), закладаються малярським скотчем.
 • Кріплення ГКЛ завершується шпаклювальними роботами.

При кріпленні листів на бруски, робіть продухи, щоб підтримувався нормальний повітрообмін стін.

Чи можна кріпити гіпсокартон на дерев’яні бруски

Дерев’яний каркас як основа під гіпсокартон використовувати можна. Але якщо ви звикли робити обрешітку, яка включає металеві рейки, доведеться уесть деякі значні відмінності в двох технологіях спорудження каркаса.

Також рекомендуємо прочитати:Обробка стін гіпсокартоном своїми руками
Вирівнювання стін гіпсокартоном з каркасом
Обшивка гіпсокартоном
Як позбутися від мотлоху і почати жити

Насамперед, якщо металеві рейки не гниють, то дерево цим процесам схильне. Тому брус і всі інші дерев’яні елементи спочатку обробіть спеціальними препаратами – абиотиками і антисептиками.

Починається процес створення каркаса з розмітки. Вона дозволить зрозуміти, як будуть розташовуватися дерев’яні елементи каркасу – тоді листи рівномірно розподіляться по основі, і не буде місць з широкими порожнечами.

Рекомендуємо вам переглянути відео-інструкцію:

А далі процес виглядає так:

 • Вирішується, чи можна в стіні проводити комунікації, потрібні вони тут. Буде стіна цілісної, або вона включить в себе дверні і віконні прорізи. Визначається заздалегідь, чи на стіні полиці, дзеркала, вішалки і т. д.
 • Щоб розмітка пройшла правильно, пам’ятайте, що кожен лист гіпсокартону кріпиться на не менш ніж три бруска. А якщо лист цільний – посеред обов’язково повинен бути один вертикальний брус. Між вертикальними брусками розташовуються горизонтальні перемички, які прилягають до стелі і підлозі.
 • Горизонтальний брус потрібен і якщо передбачається лицювальна робота з горизонтальними швами, які з’єднають цілісні листи і шматки ГКЛ.
 • Після того, як завершено монтаж бічних напрямних каркаса, проводиться розмітка каркаса. Вказуються місця: де проходять бруски, розраховується відстань між брусками, враховуються всі деталі конструкції. Мітки можна наносити прямо на стіну.
 • Щоб встановити вертикальний брус в одній площині з іншим, брус звіряється з крайніми виставленими напрямними. Зробити це можна так: між крайніми брусками проводиться туга нитка, яка зрівняється з зовнішніми площинами. Нитка допоможе закріпити верхню частину бруска між ними.

Ще один очевидний «плюс» обробки дерев’яного будинку гіпсокартоном – можливість своїми руками провести ремонтні роботи, будь то монтаж міжкімнатних перегородки, або вирівнювання стін.

Коли монтаж каркасу буде завершено, перевірте міцність його зчеплення зі стіною. Бруски не повинні відходити від перекриття, напрямні повинні знаходитися в одній площині, а дюбель-цвяхи повинні надійно утримувати бруски.

Можливий безкаркасний метод

Якісно і недорого – гіпсокартон в деревяному будинку

Безкаркасні обшивка гіпсокартоном існує – листи можна кріпити на поверхню відразу ж за допомогою спеціального клейового складу. Це, безперечно, можна зробити своїми руками, це збільшить корисну площу кімнати, але є і деякі очевидні «мінуси» такого методу.

Головний мінус полягає в тому, що ніде буде заховати дроти. Так і здійснимо такий монтаж лише на рівних стінах, тобто бетон або цегла з кладкою високого рівня. Кріпити гіпсокартон на брус відразу ж – не той випадок. Адже стіни з бруса, вважай, ніколи не бувають рівними, кріплення тонкого листа навряд чи здійсненно, монтаж буде невдалим.

Та до того ж клейові склади та екологічність будинку – речі несумісні. Так що краще застосовувати металеві рейки, або, якщо ви схиляєтеся до дерев’яних балок, все ж спорудити дерев’яний каркас.

Монтаж

Якщо монтаж належить робити саме в дерев’яному будинку, то гіпсокартоном по дереву цілком реально зробити обшивку традиційним способом. Тобто виготовити каркас – використовуючи металеві рейки або профілі, або ж використовувати дерев’яний брус.

Перший етап – вирівнювання стін під обробку. Іноді стіни – це міжкімнатні перегородки, роботи будуть приблизно однакові по техніці і з варіантом стіни, і з варіантом перегородки.

Важливий момент – знайдіть у стіні найбільшу западину, підганяйте рівень площині від цієї западини до самої опуклої позначки. Вирівнюйте тільки серйозні западини і виступи, а ось на дрібні тріщини звертати увагу не варто.

Щоб латами стіни або перегородки були вирівняні, потрібно нанести планки на стіни і підігнати по рівню. Повторні планки наносяться там, де будуть стики гіпсокартону по латах дерева. Фіксується все саморізами і шуруповертом. Частота кроку – приблизно 50 див.

Як обшити гіпсокартоном стіни дерев’яного будинку своїми руками (відео)

Розширені перегородки

Це конструкції на подвійний дерев’яній рамі. Вони припускають можливість встановлення радіаторного опалення.

Такі перегородки робляться двома обвязками, які розташовуються на відстані, придатному для проведення комунікацій. Коли гіпсокартонними плитами обшита одна сторона, електропроводка прокладається. Дроти поміщаються в короби із сталі і пластика. Не варто це робити своїми руками, якщо ви не фахівець.

Батарея встановлюється ближче до однієї з частин перегородки. Не забувайте зробити і отвори для вентиляції (потім вони закриються пластиковими решітками).

Якщо в центрі такої перегородки є батарея, поролон і пінопласт не підійдуть у вигляді утеплювача. А ось мінеральна вата може використовуватися.

Балки для дерев’яних перекриттів

Балки потрібні для того, щоб рівномірно розподілялося навантаження. Якщо в конструкції, яку ви збираєтеся обшити гіпсокартоном по дереву, є місце і балках, варто озвучити вимоги до них.

Якісно і недорого – гіпсокартон в деревяному будинку

Вимоги до балок дерев’яних перекриттів:

 • Головна вимога – балки на момент покупки не повинні мати надлишку вологості, максимальна величина – 20%.
 • Щоб матеріал був стійкий до негативних процесів, його обробляють антисептиком і антіпереновим складом.
 • Якщо ви утепляете балки між поверхами, де температурний режим однаковий, утеплювач повинен бути товщиною в 10 див.

Якщо температурний режим поверхів різний, утеплювач, що примикає до балок, повинен бути не менше 25 см в товщину.

Гіпсокартон – матеріал, яким можна обшити своїми руками й бетонні і дерев’яні стіни. Кращий спосіб – каркас, металеві рейки або дерев’яне підставу. Всі дерев’яні елементи обробляйте, вирівнювання проводите строго за правилами, з використанням рівня або нитки.