Якою буває лінолеум: основні характеристики лінолеуму

В даний час відзначається інтенсивний розвиток ринку лінолеуму. Причому, якісний лінолеум тепер представляють не тільки відомі зарубіжні компанії, але і вітчизняні виробники. Ринок пропонує величезний асортимент даної продукції з різними характеристиками, так що вибрати є з чого. Придбати можна натуральний або синтетичний, дорогий гетерогенний або більш дешевий гомогенний лінолеум – головне, щоб покриття було практичним в експлуатації і досить довговічним. Оптимальний вибір допоможе зробити знання основних видів і характеристик лінолеуму.

Якою буває лінолеум: основні характеристики лінолеуму

Натуральний лінолеум — самий екологічний і безпечний обробний матеріал

Зміст

 • Види лінолеуму по сполучній матеріалу
 • Класифікація лінолеуму
  • По структурі
  • За наявності підстави
  • По області застосування
 • Технічні характеристики лінолеуму
 • Ширина лінолеуму: якою вона буває
 • ? Види лінолеуму по сполучній матеріалу

  Отже, лінолеум – якою буває цей дивовижний оздоблювальний матеріал, який завоював величезну популярність у мільйонів споживачів?

  Сучасний лінолеум ділиться за складом сполучних компонентів на п’ять великих груп:

 • Натуральний лінолеум, складається з натуральних компонентів — лляної олії, соснової смоли, борошна з кори дуба, деревного борошна, порошку вапняку, натуральних барвників. Випускається з основою і безосновним. Основа виготовляється з джутового полотна. Натуральний лінолеум не вигорає, не змінює колір у міру експлуатації, стійкий до кислот, лугів, етилового спирту, жирів.
 • Полівінілхлоридний лінолеум, існує декілька його видів. Виготовляється на нетканій, тканинній і спіненої основи. Бувають також і безосновні, одношарові і багатошарові варіанти. Основний мінус ПВХ-лінолеуму – усадка, її потрібно врахувати при укладанні матеріалу.
 • Коллоксиновый (нітроцелюлозний) лінолеум – тонкий безосновний матеріал, що володіє відмінною вологостійкістю, еластичністю. Його основний недолік – висока займистість.
 • Гліфталевий лінолеум випускається на тканій основі, володіє високими тепло – і звукоізоляційними властивостями. Згодом полотно гліфталевого лінолеуму зменшується по довжині і збільшується по ширині (це потрібно враховувати при укладанні).
 • Гумовий лінолеум (релін) проводиться двошаровим: нижній шар – з подрібненої деревини, верхній – з синтетичного каучуку і наповнювача. Характеризується відмінною еластичністю і вологостійкістю, але в житлових кімнатах його не застосовують, так як з часом починає виділяти шкідливі для людини речовини.
 • Найбільше поширення в будівельній галузі отримали перші 2 групи. З усіх лінолеумів натуральний лінолеум — самий екологічний і безпечний обробний матеріал.

  Все ж набагато більшою популярністю у російського споживача користуються ПВХ-покриття, оскільки мають набагато меншу вартість.

  ? Класифікація лінолеуму

  ПВХ – лінолеум класифікується за кількома основними критеріями:

  • за структурою;
  • за наявності основи;
  • по області застосування.

  ? За структурою

  В залежності від структури ПВХ-покриття ділиться на два виду:

  • гомогенний лінолеум;
  • гетерогенний лінолеум.

  Гомогенний або однослойныйлинолеум є однорідним полотном, яке виробляється з використанням гранул ПВХ і барвників. Він складається з одного шару. Малюнок на ньому розташовується не на поверхні, а наноситься по всій його товщині, чим і пояснюється низька стираність гомогенного лінолеуму.

  Якою буває лінолеум: основні характеристики лінолеуму

  Малюнок на гомогенном лінолеумі пронизує всю товщину шару, тому не стирається з часом

  Через роки експлуатації таке підлогове покриття можна оновити шляхом шліфування (знявши від 5 до 20% товщини матеріалу) і воно буде виглядати практично як новий лінолеум.

  Важливо знати! Відновлення лінолеуму гомогенного шліфуванням можна проводити багаторазово.

  Це явна перевага робить гомогенний лінолеум ідеальним рішенням для приміщень з інтенсивним пересуванням людей, а також в комерційних та інших приміщеннях, де можуть використовуватися візки, візки, меблі на коліщатках. Важливим показником якості такого лінолеуму є питома вага: чим він менше, тим більше чистого ПВХ в його основі, і, отже, вище зносостійкість матеріалу. При правильній експлуатації гомогенний лінолеум може прослужити до 25 років.

  Корисно знати! Чим дорожче гомогенний лінолеум, тим менше в ньому вміст добавок, що знижують якість матеріалу.

  Гетерогенний лінолеум — більш універсальне покриття. По своїй структурі він може мати від двох до шести шарів, а його товщина досягає 6 міліметрів (товщина однорідного покриття — тільки 2мм).

  Якою буває лінолеум: основні характеристики лінолеуму

  Структура гетерогенного лінолеуму

  Діапазон ширини рулонів теж досить зручний для споживача – 1,5 – 5 метрів (для лінолеуму гомогенного стандарт ширини – 2м). Основою такого лінолеуму є його верхній шар, що складається з чистого полівінілхлориду (іноді з додаванням гранул для додання 3D-ефекту). Цей робочий верхній шар підсилюють поліуретаном для додавання більш високих характеристик зносостійкості. Для підкладки у даному покритті вибирають неткане волокно, натуральну тканину або спінений ПВХ. Для збереження матеріалу від стиснення і розтягування ці два шару пов’язують між собою скловолокном. Декоративний шар містить в собі надрукований малюнок. Завдяки йому гетерогенний лінолеум має тисячі кольорів, виробники пропонують колосальну кількість дизайнів покриття на будь-який самий вишуканий смак.

  Якою буває лінолеум: основні характеристики лінолеуму

  Гетерогенний комерційний лінолеум — міцний зносостійкий підлоговий матеріал з оригінальним дизайном

   

  ? За наявності підстави

  За наявності підстави ПВХ – покриття діляться на :

  • лінолеум без основи;
  • лінолеум на основі

  Безосновний лінолеум має кілька шарів, може мати шорсткою поверхнею. Він характеризується найкращими якостями зносостійкості. Застосовується зазвичай в тих місцях, де є інтенсивний рух.

  Лінолеум на основі може бути зроблений на спіненої або джутової (тканинної) основі. Перший з них має непоганий гнучкістю, має хороші показники довговічності і всілякі варіанти забарвлень. Застосовується зазвичай в житлових приміщеннях. Лінолеум на основі з джуту укладають у приміщеннях з невеликим рухом людей і де є необхідність в покращеній теплоізоляції.

  ? По області застосування

  По області застосування лінолеум класифікується на:

  • побутовий;
  • напівкомерційний;
  • комерційний;
  • спеціалізований.

  Побутовий лінолеум може мати як спінену, так і поліестеровую основу. Товщина такого лінолеуму 1-4 міліметра. Велика різноманітність дизайну, простота в укладанні, м’якість і, що важливо, найнижча ціна серед лінолеумів – все це привертає увагу покупців, незважаючи на невеликий термін служби такого лінолеуму в умовах інтенсивного навантаження – всього 2 роки.

  Якою буває лінолеум: основні характеристики лінолеуму

  Побутовий лінолеум популярний великою різноманітністю дизайну і невеликою вартістю

  Лінолеум комерційний – характеристики якого радикально відрізняються від аналогічних показників інших видів лінолеуму, є покриттям з дуже високою зносостійкістю, що фарбується крізь всю товщину і має максимально товстий захисний шар. Його основне застосування – громадські приміщення, в яких відзначається висока прохідність і підлогове покриття повинне мати найвищу зносостійкість. Це можуть бути підлога в лікарняних палатах, шкільних коридорах або танцювальних класах. У тих місцях, де потрібен міцний лінолеум з не дуже багатою палітрою кольорів і фарб, застосовується комерційний ПВХ-лінолеум. Серед комерційних лінолеумів зустрічаються як гомогенні, так і гетерогенні покриття. Термін служби даної групи покриттів – 10 – 25 років.

  Напівкомерційний лінолеум за структурою аналогічний побутового (складається з основи, декоративний шар, захисний шар), однак відрізняється від нього підвищеною товщиною захисного верхнього шару (до 0,7 міліметрів).

  Якою буває лінолеум: основні характеристики лінолеуму

  Напівкомерційний лінолеум використовується в офісних приміщеннях

  Застосовується в громадських та офісних приміщеннях, рекомендується також для використання в прохідних кімнатах будинку (коридор, сходи, кухня). Лінолеум напівкомерційний – характеристики і кольорова гама якого дозволяють створювати неповторні та вишукані орнаменти на підлозі в готелях, невеликих офісах, дошкільних установах, є ще і довговічним покриттям з терміном служби часто перевищує 10 років.

  Спеціальні види линолеумаразработаны для спеціальних завдань:

  Якою буває лінолеум: основні характеристики лінолеуму

  Поліуретановий шар надає спортивного лінолеуму додаткову зносостійкість

  • Спортивний лінолеум покритий захисним поліуретановим шаром, що надає матеріалу зносостійкість, а також захищає від забруднень.
  • Лінолеум, має бактерицидну покриття ( до її складу введено антибактеріальні та антигрибкові добавки), володіє ефектом стерилізації і застосовується в медичних і лікувальних установах.
  • Лінолеум з протиковзким покриттям проводиться з додаванням корундової або кварцової крихти, що утворює рельєфну поверхню.
  • Лінолеум з покриттям, що володіє підвищеною звукоізоляцією, призначається для приміщень, до яких пред’являються спеціальні вимоги до акустики.

  Якою буває лінолеум: основні характеристики лінолеуму

  Лінолеум з протиковзкою (рельєфною) поверхнею на кухні

  Якою буває лінолеум: основні характеристики лінолеуму

  Лінолеум з бактерицидним захисним шаром використовується в медичних установах

  ? Технічні характеристики лінолеуму

  Лінолеум характеризують, насамперед, такі показники, як довжина і ширина, товщина покриття, товщина захисного шару матеріалу, термін служби.

  Основними технічними характеристиками лінолеуму є:

  • водостійкість;
  • щільність;
  • опір стиранню і втискування;
  • горючість;
  • стійкість до хімічних речовин;
  • звуко – і теплоізоляційні показники;
  • антистатичність;
  • колірні характеристики.

  Зарубіжні виробники, які виготовляють лінолеум – технічні характеристики продукції власного виробництва пояснюють виразними криптограмами. Це наочно і, крім того, споживач здатний зрозуміти особливості матеріалу без перекладу.

  ? Ширина лінолеуму: якою вона буває

  Як відомо, ширина лінолеуму повинна бути рівною ширині кімнати, щоб в процесі укладання не доводилося склеювати шматки.

  Якою буває лінолеум: основні характеристики лінолеуму

  Ширину лінолеуму вибирають по ширині кімнати, щоб уникнути стиків

  Сучасні магазини пропонують величезний вибір всіляких видів лінолеуму і кожне покриття має різну ширину і певні особливості. Тому, вважаючи витрата даного покриття, потрібно вибрати оптимальну ширину. Виникає закономірне запитання: а якої ширини буває лінолеум?

 • Алкідний лінолеум, який буває однокольоровим, багатобарвним або з друкованим малюнком, пропонується в рулонах, ширина яких 2-4 метри.
 • Ширина багатошарового полівінілхлоридного лінолеуму буває 1,5 — 4-метрової. Ширина ПВХ-лінолеум на теплоізолюючої основі — 1,2 – 3м. Полівінілхлоридний лінолеум, виготовлений на тканинній основі, випускається шириною 1,6–3м.
 • Гумовий лінолеум (релін) випускається як однотонним, так і різнобарвним і ширина рулонів варіює в діапазоні 1-1,6 метра.
 • При виборі лінолеуму бажано враховувати його характеристики і особливі якості, щоб використовувати кожне конкретне покриття за прямим призначенням.

  Якою буває лінолеум: основні характеристики лінолеуму