Якою буває основа ковроліну

Завдяки сучасним технологіям килимові покриття знайшли нові якісні характеристики, стали більш доступні і універсальні. Найбільшою популярністю користується ковролін. Серед усього різноманіття на ринку килимових покриттів рулонних він виділяється завдяки своїй високій зносостійкості, практичності, доступній ціні і простоті укладання. А завдяки різноманітності малюнків і відтінків його облюбували дизайнери для своїх проектів. Основа ковроліну дозволяє використовувати його в різних типах приміщень, що в поєднанні з багатошаровою структурою робить його універсальним підлоговим покриттям.

Зміст

 • Види ковроліну
 • Різновиди основи для ковроліну
 • Ковролін на джутовою основі
 • Ковролін на гумовій основі
 • Ковролін на повстяній основі
 • Ковролін на текстильній основі
 • Ковролін на спіненої основі
 • ? Види ковроліну

  Якою буває основа ковроліну

  Ковролін виготовляють як з синтетичних, так і з натуральних волокон

  В першу чергу ковролін розрізняють за типом матеріалу, з якого він зроблений. Ковролін виготовляють з синтетичних і натуральних волокон. Для натурального ковроліну використовують шерсть або суміш вовни і синтетики (до 30% вовни). Такий ковролін володіє високою еластичністю, пружністю і низьким вологопоглинанням, тому дуже легко чиститься. Завдяки наявності вовни у своїй структурі ковролін здатний вбирати частина вологи, залишаючись на дотик сухим, а в сухий період шерсть віддає накопичену вологу. Це природна якість вовни сприяє регуляції мікроклімату в приміщенні. На жаль, природним недоліком вовни є її низька зносостійкість.

  Синтетичні волокна позбавлені багатьох природних якостей вовни, але в противагу володіють дуже високою зносостійкістю. Для виробництва ковроліну з синтетичних волокон використовують поліестер, нейлон та поліакріл. Нейлон володіє високою еластичністю, стійкий до скручування, стирання і згинання. З цього матеріалу виходить м’який ворс, який добре чиститься і зберігає форму. Поліестер більш жорсткий і має синтетичним блиском, абсолютно несхильний до дії цвілі і грибків. Найменш довговічним із синтетичних волокон є поліакріл. Але він по тактильним відчуттям схожий на шерсть, прекрасно фарбується і зберігає свій колір.

  Ковролін також розрізняють за способом виробництва. Їх усього три — тканий, тафтінговий, голкопробивний.

  Тканий ковролін виробляється добре відомим килимарство. Завдяки традиційним методом ткацтва цей вид ковроліну найбільш міцний і найбільш дорогий. Його характерною ознакою є наявність сітки на зворотному боці.

  Тафтінговий ковролін виробляється шляхом набивання нитки, обрізки до необхідної довжини і закріплення в основі спеціальним клеєм. Цей спосіб дозволяє отримати велику різноманітність ковроліну.

  Самим міцним вважається голкопробивний ковролін. Для його виробництва використовують тільки синтетичне волокно, яке наноситься на основу голками з зубцями. Під час виробництва нитки скручуються і плутаються між собою, утворюючи поверхню, схожу на повсть. Його поверхня виходить без ворсу, що дозволяє використовувати голкопробивний ковролін в громадських місцях.

  ? Різновиди основи для ковроліну

  На сьогоднішній день на ринку можна знайти ковролін на гумовій основі, ковролін на повстяній основі, ковролін на джутовій основі, ковролін на текстильній основі ковролін на спіненої основі. Кожен з них володіє своїми неповторними експлуатаційними характеристиками. А завдяки багатошаровій структурі, яка складається з ворсу, вторинної та первинної основи, ковроліну надається додаткова зносостійкість, м’якість і міцність.

  Первинна основа ковроліну використовується для нанесення ворсу різними методами. Сам ворс надалі фіксується за допомогою закріплюючого шару і вторинної основи. Для первинної основи найчастіше використовують поліпропілен або поліамід. Поліпропілен застосовують для створення жорсткого, не змінює своєї форми ковроліну, а поліамід, навпаки, для еластичного і гнучкого. Закріплює шар дозволяє створити ковролін, здатний протистояти високим механічним навантаженням без втрати первісного вигляду. Для цього в якості закріплюючого шару використовують латекс або іншого матеріалу на основі різних полімерів. В закріплює шар іноді додають спеціальні добавки, які надають ковроліну вогнетривкі та антистатичні властивості.

  Вторинна основа ковроліну наноситься після створення і закріплення ворсу. Саме вторинна основа буде знаходитися в контакті з поверхнею підлоги. Її наявність надає ковроліну пружність, еластичність, звуко – і теплоізоляцію, а також зносостійкість. Для вторинної основи використовують джут, гуму, повсть і текстиль.

  ? Ковролін на джутовою основі

  Якою буває основа ковроліну

  Штучний джут зносостійкий, але його волокна настільки жорсткі, що можуть пошкодити паркет або ламінат

  Джут — це природний матеріал, який використовують для тимчасового укриття паркету. На жаль, екологічність — єдиний плюс цього матеріалу. Він швидко зношується, при попаданні вологи дає усадку і схильний до дії цвілі і грибків.

  Для отримання більш довговічного джуту використовують різні синтетичні волокна. Цей штучний джут вологостійкий, зносостійкий і не дає усадки. Його недоліком є слабка стійкість до вологого прибирання, а з-за високої жорсткості волокон він здатний пошкодити паркет, ламінат або лінолеум, на поверхню яких покладений.

  ? Ковролін на гумовій основі

  Якою буває основа ковроліну

  У громадських місцях краще укладати ковролін на гумовій основі

  Для приміщень, в яких на підлогу припадають великі і часті механічні навантаження, слід укладати ковролін на гумовій основі. Такий ковролін виробляється голкопробивним способом. Він володіє підвищеними показниками міцності і еластичності, завдяки голкопробивним ворсу він прекрасно зберігає форму і легко чиститься. Завдяки гумовій основі ковролін стійкий до води, його шумо-, звуко – і теплоізоляція найкраща серед всіх видів ковроліну. Поверхня з ковроліну на гумовій основі м’яка і пружна, що забезпечує комфорт при ходьбі по ній. До всього іншого, такий ковролін можна використовувати на відкритому повітрі.

  ? Ковролін на повстяній основі

  Якою буває основа ковроліну

  Ковролін на основі штучного повсті легкий в монтажі і зручний у прибиранні, не боїться вологи

  Сам по собі повсть як матеріал для килимових покриттів не використовується. Так само, як натуральний джут, повсть недовговічний і володіє рядом істотних недоліків для цих цілей. Тому сьогодні використовують штучний повсть. Він виготовляється з поліпропілену. Ковролін на повстяній основі володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, легко укладається і підрізають, не боїться частих вологих прибирань. Для підвищення пиловідштовхуючі і водовідштовхувальних властивостей поліпропілен просочують спеціальним розчином.

  ? Ковролін на текстильній основі

  Якою буває основа ковроліну

  В якості тканинної основи використовують джут і шерсть з додаванням нейлону

  Цей ковролін виробляється тканим шляхом. Для його текстильної основи використовують джут або шерсть з додаванням нейлону. Сама основа у вигляді сіточки з товстих ниток. Такий ковролін використовують для комерційного і контактного покриття. Його перевагами є простота укладання і мала вага. На жаль, зносостійкість і довговічність покриття на текстильній основі дуже мала. Для підвищення цих характеристик стали використовувати так звану м’яку текстильну основу «ультратекс» або «супер-комфорт». Вона поєднує в собі переваги джуту і спіненої основи.

  ? Ковролін на спіненої основі

  Якою буває основа ковроліну

  Спінена основа з латексу — м’яка і надійна, але її термін служби близько 6 років

  Альтернативою гумі став латекс, який почали використовувати у якості м’яких і надійної основи для ковроліну. Таку основу ще називають спіненої. Ковролін на спіненої основі володіє чудовими тепло-, шумо – і звукоізоляційними характеристиками. Він забезпечує високий рівень комфортного ходьби і міцність самого покриття. Для додання вогнетривких і пиловідштовхуючі властивості в латекс додають спеціальні добавки. Але на відміну від гумової основи, латекс володіє малим терміном служби — близько 6 років, після чого він втрачає еластичність, тріскається і сиплеться.

  В незалежності від особистих переваг і побажань ковролін слід вибирати згідно з цільовим призначенням приміщення. Від цього буде залежати не тільки вид ковроліну, але і сума, яка буде на нього витрачено. Сам по собі ковролін досить невибагливий в укладанні і не вимагає капітального ремонту підстави. Звичайно, деякі підготовчі роботи по вирівнюванню поверхні все ж доведеться провести, але вони будуть незначними. Мабуть, єдиними місцями, де не варто використовувати ковролін, є ванна, кухня і туалет, з-за постійної високої вологості. У всіх інших приміщеннях ковролін впорається з усіма поставленими завданнями в якості підлогового покриття.

  Якою буває основа ковроліну