Якою буває ширина лінолеуму: розміри, стандартна ширина

Якою буває ширина лінолеуму: розміри, стандартна ширинаЛінолеум досі залишається одним з найпопулярніших підлогових покриттів. Це легко пояснити: виробники пропонують великий вибір, задовольняє найрізноманітніші запити. Завжди можна підібрати забарвлення і фактуру, підходить під будь-яке дизайнерське рішення, колір стін або меблів.

Лінолеум є універсальним настилом для приміщень, схильних до перепадів температур і вологості. Важливе значення має і ціна: її діапазон надзвичайно широкий, є пропозиції практично «на будь-який гаманець». Які моменти варто врахувати при виборі матеріалу? Одним з головних показників є ширина полотна.

Значення ширини лінолеуму

Зміст статті

 • Значення ширини лінолеуму
 • Якою буває ширина лінолеуму
  • Побутовий лінолеум
  • Напівкомерційний лінолеум
  • Комерційний лінолеум
 • Як визначити потрібну ширину лінолеуму
  • Правила розрахунку ширини
  • Можливі помилки в розрахунках

Якою буває ширина лінолеуму: розміри, стандартна ширинаФахівці стверджують, що найбільш вдалою вважається укладання цілісним листом, тобто з мінімальною кількістю швів. Для цього необхідно знати розміри не тільки приміщення, але і майбутнього покриття. Ми розповімо, яка стандартна ширина лінолеуму.

Більшість виробників випускає свої колекції в декількох розмірах.

ДОВІДКА. Мінімальна ширина становить 1,5 метра, максимальна — 5 метрів. Стандартний крок між розмірами — 0,5 м.

На вибір матеріалу впливає не тільки можливість безшовної укладання, але і деякі інші нюанси.

 • По-перше, доставка: для довгого рулону знадобиться замовлення спеціального транспортного засобу.
 • По-друге, підйом на поверх на ліфті обмежений висотою кабіни.
 • По-третє, треба враховувати особливості приміщень, через які необхідно пронести рулон. Наприклад, в короткому і вузькому коридорі важко «маневрувати».

Все це слід обдумати ще на етапі вибору «одягу для підлоги».

Якою буває ширина лінолеуму

Найбільш затребуваними є покриття, що мають ширину від 2 до 4 метрів. Пов’язано це з тим, що більшість житлових і офісних приміщень зазвичай мають саме такі розміри. Якщо ж кімната є нестандартної або має складну геометрію, то завдяки холодної зварюванні, можна укладати покриття шматочками.

Якою буває ширина лінолеуму: розміри, стандартна ширина

Ширина полотна безпосередньо пов’язана з технологією виробництва. Наприклад, натуральний лінолеум неможливо випускати шириною понад 2,5 м, а синтетичний може бути і шестиметровим. Правда, полотно ширше 5 метрів навряд чи вдасться купити без попереднього замовлення.

Ширина залежить і від інших факторів.

 • Наявність або відсутність основи. Безосновний лінолеум не буває ширше 4 метрів, але найбільш поширеними є рулони шириною 2,5 м. Наявність повстяної основи робить недоцільним виробництво покриття шириною більше 3 м.
 • Еластичність матеріалу. Покриттів на основі ПВХ не страшні розтягування, вони не бояться води і морозів, тому саме такий лінолеум випускається максимально широким.
 • Призначення. Колекції побутового лінолеуму бувають в діапазоні 1,5–3 метри, а комерційний — 4-5 м.

Побутовий лінолеум

Якою буває ширина лінолеуму: розміри, стандартна ширинаТак називається матеріал, який призначений для укладання в житлових будинках і квартирах, тому виробники враховують типові розміри кімнат.

Найбільш затребуваними є покриття від 2 до 3 метрів. Рулони такої довжини зручні в транспортуванні, вони забезпечують укладання майже без різання, тобто без відходів. Головний мінус такого лінолеуму — невеликий термін служби.

Напівкомерційний лінолеум

Якою буває ширина лінолеуму: розміри, стандартна ширинаЙого цінують за стійкість до стирання і вогнестійкість, що дуже важливо для приміщень громадського призначення.

Головна відмінність від напівкомерційного лінолеуму — збільшений запас міцності, що досягається за рахунок додаткових шарів: скловолоконної армуючої сітки і спіненого ПВХ. Наявність цих шарів істотно впливає на ціну матеріалу, а ось габарити рулонів практично збігаються з габаритами побутового лінолеуму: від 2 до 4 метрів у ширину.

Довідка: таке покриття виглядає як нове, не менш 10 років навіть в приміщеннях з великою прохідністю. Значить, у житловому приміщенні воно прослужить ще довше.

Отже, незважаючи на високу ціну, можна вважати доцільним його придбання для дому.

Комерційний лінолеум

Якою буває ширина лінолеуму: розміри, стандартна ширинаДаний тип затребуваний там, де потрібно покрити більшу площу і є підвищена механічна навантаження. Комерційний лінолеум зустрічається у виробничих і складських приміщеннях, готелях і хімічних лабораторіях, тому він випускається максимально широким.

Найбільш часто зустрічаються розміри — від 4 до 5 м, шестиметровий варіант зустрічає в продажу в основному під конкретне замовлення.

В останні роки таке покриття все частіше купують для побутового використання, що цілком зрозуміло: у передпокої, вітальні або спальні термін служби такої підлоги досягає 25 років.

Виробники охоче відгукнулися на споживчий попит, тому в більшості господарських і будівельних магазинів можна знайти комерційний лінолеум невеликої ширини: двох – або триметровий.

Як визначити потрібну ширину лінолеуму

Правила розрахунку ширини

Якою буває ширина лінолеуму: розміри, стандартна ширинаВибираючи підлогове покриття, потрібно врахувати кілька моментів.

 • Для кімнат, які мають ніші і виступи, виміри робляться за максимальними параметрами «довжина-ширина».
 • Матеріал дає усадку, тому до необхідних довжині і ширині треба додати по 10 см.
 • Якщо матеріал вже, ніж приміщення, то стик треба планувати по центру. При цьому необхідно враховувати раппорт малюнка (крок між повторюваними елементами зображення).

Важливо! Якщо немає можливості укласти настил єдиним шматком, то краще вибрати покриття з геометричним малюнком. Це дозволить зробити стик ледве помітним.

 • Для того щоб визначити довжину і ширину необхідного шматка, треба зробити точні виміри приміщення. Найкраще заміряти один і той же параметр в 3 або 4 точках.
 • Для кімнат зі складною геометрією краще зробити елементарний ескіз, на якому вказати отримані результати. До речі, малюнок допоможе не забути про дверні прорізи.
 • Якщо не планується установка порогів, то лінолеум одного приміщення повинен стикуватися з покриттям іншого. Тобто потрібно збільшити планований запас на ширину стіни.

Можливі помилки в розрахунках

Якою буває ширина лінолеуму: розміри, стандартна ширинаОднією з основних помилок при плануванні покупки є прирівнювання площі приміщення до площі матеріалу.

Наприклад, вимірювання дали такі цифри:

 • ширина кімнати 3,0 м,
 • довжина — 4,0.

Купівля триметрового лінолеуму в такому випадку може привести до плачевного результату: через кривизни стін краю настилу будуть «вибивати» з-під плінтуса.

По-перше, це не естетично. По-друге, в цьому місці буде накопичуватися пил, а потрапила у зазори вода призведе появи неприємного гнильного запаху.

До речі, при покупці лінолеуму шириною 3,5 метра обрізки будуть не такими вже й великими, так і залишки дозволять у майбутньому зробити дрібний ремонт покриття.

Порада: для розрахунків можна скористатися онлайн-калькуляторами, розміщеними в інтернеті.

Вимірювання будуть більш складними, якщо для настилу обраний комерційний лінолеум гомогенного типу, що укладається фрагментарно — на зразок мозаїки. Враховуючи високу вартість матеріалу, розрахунок краще довірити професіоналам. Зате результат виправдає очікування — малюнок може імітувати хвилі, кіноплівку, спіралі, зірки, листя і безліч інших фантазійних форм.