Яку вибрати плитку для кухні, щоб результат ремонту був якісним, довговічним і безпечним? Щоб нова облицювання радувала око, поєднувалася з кухонними меблями і була готова до різних побутових негараздів? Щоб ремонт кухні був зроблений за принципом «раз – і назавжди!», і потреба в наступній ремонтної процедурі відсунулася на багато років вперед?

У разі комплексного перебудови відповідь на питання «Як вибрати плитку для кухні?» починається з чіткого уявлення про дизайн майбутнього приміщення. В якому стилі буде оформлена меблі, яким буде колір і фактура стільниць, де розташується газова плита та пральна машина, і т. д. Можна вибрати як гармонійне поєднання плитки з кухонними меблями, так і контрастні колірні варіанти. Вибір кераміки зараз величезний, і непогано було б заздалегідь намалювати дизайн кухні на відповідних комп’ютерних програмах. Вартість такої послуги в десятки разів менше, ніж ціни витрати на повторне придбання плитки для кухні, і варіанти рішення можуть бути дуже яскравими і несподіваними. Крім того, моделювання дозволить істотно заощадити на обсязі робіт – ззаду кухонного гарнітура плитку можна не укладати (мова йде про стіни, підлоги слід покривати кахлем повністю).

В якості підлогового покриття для внутрішньоквартирних приміщень загального користування керамічна плитка має ряд незаперечних переваг. Для кухонного ж підлоги і стін бюджетної альтернативи керамічній плитці просто немає – мармур або штучний камінь теж хороші, але коштують багато разів дорожче. Миються шпалери, гіпсокартон або пластикові панелі прослужать максимум кілька років, а робити ремонт настільки часто є нерозумною тратою фінансових коштів і нервової енергії. Тому кухонна підлога і стіни облицьовують керамічною плиткою – це забезпечує тривалість ремонту, легкість гігієнічної обробки і просто гарний зовнішній вигляд кухонного простору.

На що звернути увагу при виборі плитки

  • Твердість зовнішнього покриття (глазурованого шару). Зносостійкість кухонних плитки повинна бути високою, її часто миють (у тому числі хімічно активними речовинами), на неї опускають кухонне начиння, можуть і гарячий посуд поставити (наприклад, каструлю з окропом). Тому клас зносостійкості кухонних плитки для підлоги повинен бути не нижче III відповідно до стандарту UNI EN, він вказується на кожній упаковці. Потьоки, сколи, тріщини та інші помітні дефекти на новій плитці неприпустимі.
  • Шорсткість. Для стінової плитки вона не потрібна – навпаки, гладка глянсова поверхня переважно в естетичному плані, її легше підтримувати в стані «блискучої краси». А от підлогу на кухні не повинен бути слизьким, особливо в мокрому стані. Якісна керамічна плитка забезпечує шорсткість таку, що ноги на ній не ковзають, а пори і нерівності не забиваються брудом.
  • Фортеця – показник довговічності. Як вибрати плитку для кухні по фортеці, сказати досить просто – чим кахель важче, тим він міцніший. Майстрам при укладанні такої плитки буде складніше її різати, натомість господарям вона прослужить довше.
  • Малюнок і колірна гамма – ці показники при виборі плитки для кухні суто індивідуальні. Варто лише зауважити, що на монохромного поверхні світлих тонів будь-які побутові забруднення сильно помітні, і таку плитку доведеться намивати набагато частіше. На темній плитці (особливо на глянцевих поверхнях чорного кольору) помітні будь-які дефекти – тріщини і відколи. Малюнок геометричного вигляду зажадає можливої «підгонки», що спричинить зайву витрату на матеріал і підвищить трудомісткість укладання. Строкатий малюнок хороший в якості можливої маскування майбутніх пошкоджень.
  • Розмір – яку плитку вибрати для кухні, стандартну чи ні? Велика плитка (аж до 0.5 0.5 метрів) хороша для підлоги, стіни кахлями облицьовують розмірами від звичних 15 на 15 см і вище. Обов’язково слід переконатися в точності геометричних розмірів купленої плитки, особливо якщо вона різнобарвна. Нерідкі випадки, коли під однією і тією ж маркою бежева плитка (наприклад) має один розмір, а бардова – інший. Розбіжність навіть у півтора міліметра створить серйозні труднощі при укладанні. При геометричному чергуванні квітів вийдуть шви різного розміру, і зовнішній вигляд нової плитки буде далекий від досконалості.
  • Виробник. Ні один серйозний ресурс не буде радити купити китайську плитку, але і втридорога купувати продукцію від світових брендів не завжди розумно. Краще вибрати «золоту середину» — є чимало вітчизняних виробників і заводів у близькому зарубіжжі, випускають якісну плитку на гідному рівні.
  • Запас – коли вибір плитки відбувся, купівлю потрібно зробити з резервом (не менше 8 – 10 %) від площі ремонтних облицювальних робіт. Запас виконує подвійну функцію. По-перше, можливі форс-мажорні неприємності при укладанні. По-друге, слід врахувати ймовірність пошкодження плитки в майбутньому, і добре мати можливість замінити пошкоджену кахель. Адже в магазинах на той час плитки «рідного» кольору і дизайну можна просто не знайти.

Грамотний вибір плитки для кухні дуже важливий – від нього залежить комфорт і затишок на багато років вперед. Не соромтеся розпитати знайомих, обдзвонити кілька зайвих магазинів і походити по будівельних ринках. Пощупайте товар руками, порадьтеся зі знаючими людьми, подивіться різні варіанти інтер’єрів. Жити і готувати в новому царстві керамічної краси належить вам – а краса неуважності не прощає.