З чого роблять килими: натуральні, синтетичні, з екоматеріалів

З чого роблять килими: натуральні, синтетичні, з екоматеріалівКилим вже багато століть є одним з головних прикрас будинку. Хоча сьогодні вони трохи втратили свою популярність, все ж це досить затребуваний предмет облаштування будь-якого житла. Ми розповімо, з чого роблять килими.

Всього кілька століть тому килими були символом достатку, оскільки виготовлялися виключно з натуральних матеріалів вручну. Сьогодні вже є безліч фабрик, на яких виготовляють килими з різних матеріалів, в тому числі і синтетичних.

Важливо! Людям, схильним до алергічних реакцій або чутливим до різних добавок, рекомендується звертати увагу тільки на вироби з натуральних волокон.

Традиційні натуральні матеріали для килимів

Зміст статті

 • Традиційні натуральні матеріали для килимів
  • Вироби з вовни
  • Шовкові килими
  • Килими з бавовни
 • Синтетичні волокна для килимів
  • З віскози
  • Акрилові килими
  • Поліпропіленові вироби
 • Екоматеріали для килимів

Дуже популярні і в наш час килими з натуральних волокон. До них відносять наступні матеріали.

 • Шерсть: термін експлуатації при дбайливому догляді не менше 40-50 років.
 • Шовк: термін служби більше 50 років.
 • Бавовна: не менше 20-30 років.

Важливо! Натуральні вироби коштують досить дорого, так як володіють цілим рядом позитивних переваг перед іншими видами килимів.

Вироби з вовни

Є різновидом традиційної прикраси для віталень кімнат. Вони досить дорогі, але це пояснюється високоякісним матеріалом, з якого вони виготовлені.

З чого роблять килими: натуральні, синтетичні, з екоматеріалів

Зазвичай для виробництва беруть саму теплу, м’яку і екологічну овечу вовну. Ворс дуже еластичний і володіє протипожежними властивостями. Він не сприяє поширенню вогню, забезпечуючи безпеку всіх домочадців.

Шовкові килими

Дуже м’які на дотик, виглядають набагато вигідніше вовняних, завдяки незвичайній блиску. Крім того, вони дуже міцні і можуть прослужити довгі роки при проведенні своєчасного належного догляду за виробом.

З чого роблять килими: натуральні, синтетичні, з екоматеріалів

Ціна їх досить висока. Але витрати варті того. Вітальня або спальня перетворяться з приходом туди шовкового килима.

Килими з бавовни

Підтримують ідеальний мікроклімат в кімнате, не перешкоджаючи проникненню тепла, не затримуючи вологу, дозволяючи підлоговому покриттю «дихати».

З чого роблять килими: натуральні, синтетичні, з екоматеріалів

Вони легко миються і чистяться за допомогою підручних засобів. Безпечні для алергіків, так як не містять шкідливих речовин і просочень.

Серед недоліків бавовняного покриття виділяють їх погану еластичність і схильність до деформації.

Синтетичні волокна для килимів

В якості синтетичних волокон для виробництва килимів використовують:

 • віскозу;
 • акрил;
 • поліпропілен.

З віскози

З чого роблять килими: натуральні, синтетичні, з екоматеріалівВіскоза, незважаючи на те, що є синтетичним волокном, отримана з натуральної сировини — целюлози, виробленої з деревини хвойних порід.

За своїми зовнішніми характеристиками віскоза дуже нагадує шовк. Нитки з цього матеріалу легко піддаються фарбуванню, що дозволяє створювати самі незвичайні і оригінальні моделі.

Основною перевагою таких килимів є їх міцнісь. Віскозні вироби можна укладати навіть в приміщення з великою прохідністю.

Акрилові килими

Відрізняються високою якістю, за зовнішніми характеристиками дуже нагадують вовняні килими. Така нитка практично не плавиться і надає килиму пружності.

З чого роблять килими: натуральні, синтетичні, з екоматеріалів

Тому найчастіше її використовують не як самостійного волокна, а як добавку до натуральної вовняної нитки.

Поліпропіленові вироби

Є невибагливими і простими у догляді. Гладка і міцна нитка не пропускає в свою структуру бруд, що робить прибирання максимально простою.

З чого роблять килими: натуральні, синтетичні, з екоматеріалів

Істотним мінусом таких килимів є їх знижена зносостійкість. Термін служби такого покриття не перевищує 4-5 років, після цього вона втрачає свої зовнішні якості. Крім того, вони швидко мнуться і схильні до горіння.

Екоматеріали для килимів

Килими з екоматеріалів, таких як, джут, сизаль або бамбук, виглядають дуже самобутньо і оригінально. Вони екологічно чисті і можуть бути застосовані в інтер’єрі житлових приміщень, безпечні для алергіків.

З чого роблять килими: натуральні, синтетичні, з екоматеріалів

Однак вони дуже бояться води, при намоканні дають усадку. Це скоріше прикраса інтер’єру, ніж практичний аксесуар.