Зміст

 • Види з секцій воріт
 • Вивчаємо конструктивні особливості
 • Автоматичний привід: вивчаємо, вибираємо
 • Особливості вибору сендвіч-панелей
 • Вибір секційних воріт за фактором «вартість»

Вибір секційних воріт – це дуже відповідальний і серйозний питання. Саме від вибору їх різновиди залежить безпека приміщення, а також зручність, комфортність та їх довговічність експлуатації.

Вибір секційних воріт

Для правильного вибору варіанту, необхідно знати особливості їхньої будови, види сендвіч-панелей (з них виготовлені секції) і типи підйомних механізмів.

Перш ніж приступити до вибору, розглянемо види секційних воріт, згідно з різними класифікаційними ознаками.

Види з секцій воріт

В залежності від виду управління, ворота секційного типу бувають:

 • з ручним керуванням;
 • з дистанційним управлінням;
 • з автоматичним управлінням.

Секційні ворота, керовані автоматично, бувають дистанційно і стаціонарно керованими.

Залежно від теплоізоляційних властивостей полотна, розрізняють ворота холодного і теплого типу. Холодні типи полотна використовуються в промислових гаражах, на автостоянках і автомийках. «Тепле» полотно отримало більше поширення в побутових гаражах.

Отже, які секційні ворота краще?

Вивчаємо конструктивні особливості

При розробці ідеї секційних воріт конструктори переслідували мету добитися максимально можливої маневреності полотна, зі збереженням стійкості до злому і хорошої теплоізоляції приміщення. Інші типи підйомних конструкцій цих недоліків, на жаль, не позбавлені.

 • Вертикальні ворота з рольставней – дуже економлять простір, надзвичайно маневрені, але програють в теплоізоляції з причини численних щілин між ламелями.
 • Ворота поворотно-підйомного типу – добре захищають приміщення від злому, ідеальні в плані теплової ізоляції, але для їх нормальної роботи потрібно досить великий простір всередині приміщення.

Секційні вертикальні ворота позбавлені цих недоліків: при відчиненні вони розміщуються під стелею гаража, не вимагаючи додаткової площі. При цьому вони забезпечують відмінну теплоізоляцію приміщення.

Хороші теплоізоляційні властивості пояснюються будовою полотна (воно утворене сендвіч-панелями, з’єднаними між собою за допомогою петель). Рух воротного полотна здійснюється за рахунок торсіонної системи.

Основна частина механізму секційних воріт

Воно врівноважується за допомогою пружини. З обох сторін ворота фіксуються напрямними. По бічних частинах панелі розміщуються ролики, що забезпечують вільний рух полотна вздовж вертикалі і плавний перехід в горизонтальну площину.

Під час відкривання ворітної полотно кілька разів переломлюється і, в кінцевому підсумку, розташовується в площині, паралельній площині стелі. Навантаження воріт за рахунок їх маси частково компенсується пружиною, що дає можливість відкривати їх не тільки за допомогою електроприводу, але і вручну.

Храпові муфти покликані забезпечити безпеку конструкції (блокують ворота при обриві тросів, не даючи їм впасти). Така міра безпеки зовсім не зайва, якщо врахувати, що полотно таких воріт важить від 100 до 300 кг.

Тому, для того щоб правильно вибрати секційні ворота, потрібно звернути увагу на те, як влаштований і з яких матеріалів виготовлений підьомний механізм.

Автоматичний привід: вивчаємо, вибираємо

Наявність електричного приводу дозволяє управляти системою, не виходячи з автомобіля (особливо цінно це при негоді). Якщо ворота мають стандартні габарити (2м х 4м), – електропривода потужністю 0,2 – 0,5 кВт буває цілком достатньо.

Механізм трансмісії дозволяє надійно замикати гараж. Наявність вбудованих датчиків – на перший погляд, другорядна, але дуже важлива деталь. При необхідності ці датчики зупиняють рух воротного полотна, дозволяючи уникнути його пошкодження.

Якщо електропривод відсутня, секційні ворота можна відкривати і вручну (при цьому розблокування проводиться за допомогою спеціального ключа).

На підставі всього перерахованого можна зробити такі висновки:

 • Ключ для розблокування воріт обов’язково повинен бути в наявності.
 • Автоматика повинна вибиратися від відомих фірм-виробників, і ресурс її повинен складати приблизно 25 тисяч відкривань-закривань воріт.

Автоматичне керування гаражними комірами

Особливості вибору сендвіч-панелей

Як правило, сендвіч-панелі складаються з двох оцинкованих листів, між якими розміщений утеплювач з поліестеру або поліуретанової піни. На поверхню сендвіч-панелей, крім того, наноситься декоративне покриття.

Для того щоб не допустити проникнення холодного повітря між секціями, використовуються спеціальні пробки. Завдяки цьому панелі секційних воріт прилягають один до одного досить щільно.

Здійснюючи вибір секційних воріт, потрібно звернути особливу увагу на наявність спеціального еластичного ущільнювача на нижній панелі. Завдяки своїм особливостям такий ущільнювач не боїться перепаду температур і не дозволяє полотну примерзнути до підлоги при низьких температурах.

При бажанні в конструкції секційних воріт може бути передбачена хвіртка.

Якщо ви дбаєте про утеплення гаража, слід враховувати товщину сендвіч-панелей.

 • «Теплі» панелі мають товщину від 35 до 45 мм.
 • Товщина «холодного» полотна – 20 мм. Такий «економний» варіант прийнятний для гаражного приміщення, яке не опалюється.

Особлива різновид – панорамні секційні ворота, які забезпечують хороший огляд приміщення ззовні. Така властивість використовується в автомайстерень, автомобільних салонах.

Панелі таких воріт представлені алюмінієвими конструкціями зі вставленими в них склопакетами. У таких воротах використовується високоміцна оргскло, стільникове скло, полікарбонат, стійкий до механічних пошкоджень.

Конструкція сендвіч-панелі

Панорамні секційні ворота забезпечені покриттям, яке захищає їх від накопичення конденсату.

Розрізняють такі їх види:

 • з суцільним склінням;
 • з частковим заскленням;
 • з комбінованим використанням сендвіч-панелей і скління.

Вибір секційних воріт за фактором «вартість»

Взагалі-то, секційні ворота – задоволення не з найдешевших. У формуванні ціни важливу роль відіграє бренд фірми-виробника, особливості та властивості матеріалів, що використовуються види декору.

Секції високого класу досить дороги, оскільки при їх декоративній обробці використовується деревина цінних порід, ковані деталі, елементи авторського дизайну. Ворітної полотно, більш доступне за ціною, виконується різних кольорів.

Це дозволяє максимально гармонійно вписати ворота в ландшафтний дизайн. Полотно може бути прикрашене малюнком або рельєфним декором.

Можна заощадити на вартості воріт без шкоди для якості? Якщо ви володієте певним багажем технічних знань, це цілком можливо.

Важливо тільки підібрати якісні деталі від фірм, що займаються виробництвом комплектуючих для складання секційних воріт своїми руками.