За якими параметрами вибирати монітор: основні, другорядні

Сьогодні допомагаємо вам вибирати монітор і не загубитися в морі моделей, дизайну, характеристик. Отже, приступимо і дізнаємося яким повинен бути ваш вибір.

За якими параметрами вибирати монітор: основні, другорядні

Основні параметри

Зміст статті

 • Основні параметри
 • Другорядні критерії вибору
 • Діагональ монітора. Розмір в дюймах (1 дюйм – 2.5 см) Характеристика, що впливає на комфорт, зручність роботи. Чим більше діагональ, тим зручніше працювати з таблицями, графікою, текстами. Але вони накладають певні вимоги до відеокарти, коштують дорожче. Як говорять самі користувачі – діагональ 18» – мало, 19-22» – норма, 23» і вище – велика і «вау» яка.

ВАЖЛИВО. Експерти радять брати модель від 24» – на них зручно попрацювати, подивитися фільм, погратися. У монітора великий термін служби – так навіщо цей час себе обмежувати?

 • За якими параметрами вибирати монітор: основні, другорядніДизайн. Це один з параметрів, що притягує погляд, але який не вартий уваги. Чим крутіше дизайн, тим, звичайно, гірше користувальницькі характеристики, ціна вище. Актуальна прислів’я про шашечки чи їхати.
 • Дозвіл екрану, пропорції. Сучасні монітори зроблені під більшість ігор, фільмів, програм – вони вузькі і широкі. Формат 16:9, 16:10. Дозвіл стандартне HD — 1366×768, FullHD — 1920×1080, WQHD -2560×1440, UltraHD — 3840×2160. В залежності від потреб, вибирайте монітор з роздільною здатністю – від малого HD до великого, величезного з WQHD, UltraHD.
 • Зернистість. Визначає якість зображення – чим більший, тим чіткіше шрифт, але пливе зображення, чим нижче – навпаки – зображення чіткіше, реалістичніше, але складність роботи з дрібним шрифтом. Сучасні монітори використовують програму масштабування, яка частково усуває цю проблему.

ВАЖЛИВО. Якщо проблеми із зором, то не варто брати екрани з дрібної, середньої зернистістю – не комфортно працювати з текстом. Масштабування повністю проблему не вирішить – від коригування пливе картинка.

 • Кут огляду. Проблема сучасних пристроїв — отклоняешься від екрану на деякий кут — відбувається спотворення зображення. Спостерігається також деяке викривлення картинки по кутах. Практично не проявляється в пристроях з кутом огляду 160* по вертикалі, 170* по горизонталі.
 • Нерівномірність підсвічування. Хвороба старих моделей і ультратонких екранів. У дорогих моделях видно, якщо провести тест. Життя не псує.

Другорядні критерії вибору

Інші, безсумнівно, важливі, але не критичні параметри:

 • За якими параметрами вибирати монітор: основні, другорядніВбудовані стереодинаміки – зручне пристосування, але повноцінно замінити колонки не зможе. Звук підходить скоріше для ігор, ніж для кіно.
 • Входи. Універсальний і найбільш популярний HDMI вхід – для передачі у гарному якості (значно краще, ніж через VGA) відео, звуку. DVI – інтерфейс передачі відеосигналу, але без звуку.
 • Тривимірна графіка. Монітори, які дозволяють поринути у віртуальну реальність. Гарні для нових фільмів, ігор.
 • Варто серйозно поставитися до вибору монітора, т. к. це найважливіша частина комп’ютера, яка коштує грошей і її неможливо апгрейдити – тільки купити новий.