Зміст

 • Вибираємо замок
 • Врізні замки
 • Накладні замки гаражні
 • Навісний гаражний замок
 • Гаражні замки сувальдного і циліндрового типу
 • Ригельний замок
 • Замки рейкової і гвинтового типу

Надійний замок для гаражних воріт необхідний у будь-якому випадку, навіть якщо на території гаражного кооперативу добре охороняється. Ніякої охоронець зі стовідсотковою гарантією не зможе встежити за десятками гаражів. Правило «захисти себе сам» тут працює більше, ніж де б то не було. Кращий сторож для гаража – це надійні ворота з хорошим замком.

Замок для гаражних воріт

Вибираємо замок

Потрібно поставитися до купівлі замку з усією уважністю і розважливістю. При покупці замку враховуйте такі фактори.

 • Слід запитати у продавця про категорії, до якої цей замок належить. Для закриття гаража підійде виключно спеціальний гаражний замок.
 • На ключах обов’язково повинен бути серійний номер: якщо такого номера немає, то ключ виготовлений кустарним способом, і купувати такий замок не слід.
 • Надійність гаражного замку – найважливіший показник. Ворітна конструкція досить масивна і міцна. Під стати воріт повинен бути і замок: стінки корпусу повинні бути товщиною не менше 3 мм, замок повинен бути надійно закріплений до воротним стулок.
 • Вибір замка для гаража – це не той випадок, коли потрібно економити. Остаточно зважитися на вибір тієї або іншої моделі можна тільки після того, як порадитесь з фахівцями.
 • Не слід вибирати надскладні, «наворочені» запори. Достатньо найменшого перекосу комірних стулок – і такий замок може дати збій.

Вітчизняний ринок надає величезний вибір гаражних замків. Усі їх можна розділити на дві основні категорії: бесключевые та ключові. Ключовий замок – це звична конструкція, яка закривається та відкривається за допомогою спеціальних ключів. Безключовий варіант, безумовно, кращий: тут відкривання воріт здійснюється шляхом набору цифрового коду. Стримуючим фактором є досить висока ціна такого пристрою.

Розглянемо основні види замків, які використовуються в якості гаражних.

Врізні замки

Закріплюються на ворітної стулці за допомогою лицьової планки (торцева пластина). Від того, наскільки якісно вона виготовлена, залежить надійність всієї конструкції. Найкращий варіант – якщо лицьова планка має товщину від 2,5 мм і добре прикріплена до замкового корпусу.

Накладні замки гаражні

Накладні замки гаражні

За своєю будовою вони дещо нагадують врізні, але встановлюють їх з внутрішньої сторони гаража. Найважливіше правило: такий замок повинен відкриватися з внутрішньої сторони тільки ключем! Це допоможе зберегти машину, навіть якщо зловмисник проник у гараж: ні можливості викрасти автомобіль, адже ворота залишаються надійно закритими. В таких механізмах головну роль відіграють засуви. При закриванні воріт засуви виходять з замкового корпусу, при відкриванні – входять в нього. Зрозуміло, якщо засувів досить багато, то замок буде більш надійним: механічне навантаження виявляється рівномірно розосередженої по корпусу, що значно збільшить термін експлуатації запору.

Навісний гаражний замок

Це старий добрий метод закривання воріт. Той самий замок, який «Не гавкає, не кусає, а в будинок (пардон, гараж) не пускає». Навішується такий замок на два вушка з міцного металу. Для виготовлення вушок застосовуються металеві пластини, або прут круглого перерізу з діаметром 8-10 мм. Недолік навісних замків – невисокий рівень надійності.

Щоб навісний замок став більш міцним, його підвішують як можна ближче до ворітного полотну. Це дещо зменшує ризик злому. Але саме «кілька». Останнім часом з’явилося безліч інструментів для злому. Крім того, деякі «умільці», щоб відкрити гараж, зачіпають трос за замок або металеві вушка. Якщо як слід смикнути машиною, небагато ворота витримають таке навантаження. Так що від сучасних засобів злому навісний замок не рятує.

Гаражні замки сувальдного і циліндрового типу

Циліндрові замки – відмінний захист від зловмисників. Підібрати до неї ключ практично неможливо, оскільки замок оснащений п’ятьма-шістьма кодовими елементами. Але спиляти такий замок з гаража більш ніж реально. Останнім часом з’явилися замки із захистом від спилювання, але ризик все одно є.

У сувальдних замків борідка ключа має зубці різної величини. Зубці обов’язково повинні відповідати набору тонких пластин в замочному механізмі. Якщо відповідності немає, замок відкрити неможливо. Безумовними перевагами сувальдних замків є: невелика ціна і стійкість до злому.

Цинкове покриття робить замок несприйнятливим до корозії. Такий замок робить можливою додатковий захист (наприклад, кодову). Мінусами сувальдной конструкції є великий розмір ключа і можливість відкрити замок як зсередини, так і зовні. Втім, для гаража-це скоріше плюс, ніж мінус. Крім цього, сувальдний механізм дуже невибагливий у догляді (про традиційну змазку, до якої прилипає пил і бруд, що можна забути). Не випадково люди з досвідом рекомендують для гаража саме масивний сувальдний варіант.

Гаражні замки сувальдного типу

Ригельний замок

Завдяки простоті монтажу і експлуатації ригельні замки отримали велике поширення. Відносяться вони до замків врізного типу. Ригель – це замикаючий пристрій. При подачі напруги на замок, ригель виштовхується і утримується в закритому вигляді. Щоб відкрити замок, досить зняти подачу напруги на соленоїд. Якщо відкрити двері і подати напругу на замок, «розумна» система контролю буде чекати закриття дверей. І тільки після цього ригель спрацює.

Замки рейкової і гвинтового типу

З «секретних» замків це найпростіші. Замки рейкового типу можна встановити на обох стулках воріт. Їх недолік – невелика надійність. До того ж вони мають велику масу і насилу відкриваються.

При покупці замку обов’язково слід звернути увагу на його стійкість до низьких температур. Для розморожування замку слід придбати спеціальну змазку.