Живопис по сирій штукатурці водяними фарбами: творчий ремонт у себе вдома

Живопис по сирій штукатурці водяними фарбами: творчий ремонт у себе вдомаНайчастіше цю роботу виконує спеціаліст, художник, який виконує подібну розпис. Але цілком можливо, що ви впораєтеся самі, особливо якщо ви в принципі можете зробити естетично непоганий малюнок. І навіть у тому випадку, якщо ви залучаєте спеціаліста, доведеться весь процес контролювати самому, і швидше за все, виробляти певну підготовку.

Живопис по сирій штукатурці: що це

Для багатьох країн живопис по сирій штукатурці – це техніка, завдяки якій прикрашалися стіни кращих храмів та інших будівель. Її можна побачити на стінах Іспанії, Італії, Єгипту, Німеччини, Франції, а на Русі фреска з’явилася на стінах ще до того, як почали будувати кам’яні будівлі.

Живопис по сирій штукатурці водяними фарбами: творчий ремонт у себе вдома

До речі, слово «фреска» з італійського і перекладається «сирий», що і пояснює принцип роботи. Важливий в цьому не тільки ескіз, малюнок і його гармонійність, а також техніка нанесення фарб, але і підготовча робота.

Живопис по сирій штукатурці водяними фарбами починається з попереднього зволоження стіни. А вже потім наносяться шари штукатурки.

Живопис по сирій штукатурці водяними фарбами: творчий ремонт у себе вдома

Художня штукатурка: хід робіт

Розчин штукатурки, який використовується в цій техніці, це груба вапняна суміш з крупним піском. В цей склад часто додається солома (подрібнена) і досить дрібна крихта битої цегли. Цей розчин наноситься на стіну шаром десь у 2-4 см, роблять це без затирання – а стіна після цього повинна залишитися грубою.

Живопис по сирій штукатурці водяними фарбами: творчий ремонт у себе вдома

По штукатурці ви можете постукати пляшкою, щоб ущільнити її і поліпшити адгезію, а потім зробити на ній подряпини, щоб краще притерся наступний шар.

Також рекомендуємо прочитати:Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику
Структурна шпаклівка стін: фото-приклади
Силіконові штукатурки фасаду і для внутрішніх робіт

Живопис по сирій штукатурці водяними фарбами: творчий ремонт у себе вдома

Як далі розвивається робота:

 • Так нанесений перший шар, а загальна кількість шарів – приблизно сім, кожен наступний шар наноситься на сухе попередній;
 • Заключний шар завтовшки 1-3 мм, і в його складі має бути кварцовий пісок, але вже без соломи з цеглою;
 • Останній шар наносити потрібно маленькими ділянками до 1 кв. м, щоб сама розпис встигала висихати.

Найцікавіше – це нанесення малюнка, і якщо раніше майстрам доводилося складно, адже малювати доводилося дуже швидко, сьогодні є можливість більш вдумливо ставитися до процесу.

Живопис по сирій штукатурці водяними фарбами: творчий ремонт у себе вдома

Як зробити малюнок на штукатурці: від ескізу до останнього штриха

Навіть досвідчені майстри не люблять імпровізувати, тому готують начерк майбутнього малюнка. Робити це краще на спеціальному папері або щільному картоні, іноді доводиться використовувати кілька аркушів, якщо композиція не маленька.

Не обов’язково промальовувати кожну деталь, можна просто робити контури основних деталей. І ці контури розмічати намагайтеся по темним ділянкам картини, щоб у фіналі роботи не видна була дорожня лінія.

Живопис по сирій штукатурці водяними фарбами: творчий ремонт у себе вдома

Технологія настінного живопису:

 • Першими потрібно завдає світлі ділянки картини, потім працюйте над середніми тонами, і тільки в останню чергу беріть темні ділянки.
 • Другий шар передбачає зворотний роботу – спочатку темні тони, потім середні і завершують світлі.
 • Така послідовність пояснюється тим, що світлі тони можливо вберуться, і тоді картина буде блекловатой.
 • Завершує роботу покриття композиції воском, це робиться для поліпшення передачі кольору, так і служить хорошим захистом від пошкодження.

Трапляється, що після висихання змінюються відтінки фарб, і це ніколи не можна знати напевно.

Розпис по штукатурці: етапи (відео)

Картина, написана по сирій штукатурці: нюанси

Перенести малюнок на стінку можна методом фарбування. Він полягає в тому, що голкою потрібно проколювати дірочки по контурах малюнка, на свіжій штукатурці від цього залишаться сліди. Коли на чистової ділянку завдано контур, роботу починають м’яким пензликом, трохи притискаючи ворс, щоб тонкий штукатурний шар випадково не визначити.

Живопис по сирій штукатурці водяними фарбами: творчий ремонт у себе вдома

Нюанси роботи водяними фарбами:

 • Якщо пережати кисть, є ймовірність, що підніметься якась частина вапна і перемішається з фарбою, і та потім посвітлішає.
 • Товстий же шар фарби теж не потрібен, так як вона просто не зможе проникнути в штукатурку, а після повного висихання однозначно обсиплеться і розтечеться.
 • Якщо якісь ділянки повинні бути досить блідого кольору, наприклад, щоб зобразити туман, беруться розлучені вапняними білилами фарби.
 • Після завершення процесу розпису і висихання штукатурки, незаповнені діляночки чистового грунту потрібно зрізати назовні з попереднього шару.

Така багатобарвна живопис потребує особливої уваги, обережності, акуратності, це копітка робота. Тому, якщо ви новачок в цій справі, не беріться за втілення складних ідей.

Живопис по сирій штукатурці водяними фарбами: творчий ремонт у себе вдома

Або можна взяти альтернативну обробку – розпис по сухій штукатурці. Вона використовується рідко, хоч це зовсім незаслужено, адже результат теж прекрасний. Не потрібно чистової шар наносити відразу на всю стіну, а тільки зволожувати потрібну ділянку, там, де і проводиться розпис. В даному випадку в ролі розчину використовує тісто з вапна і 10%-ий водний розчин казеїнового клею. Виходить таке молочко, яке наноситься на штукатурку три рази, і кожен новий шар наноситься тільки на висохлий попередній.

Живопис по сирій штукатурці водяними фарбами (відео)

Живопис по сирій штукатурці, яка правильно називається фрескою, це техніка, яка сьогодні знову знаходить трохи втрачену популярність. Пояснюється це відродженням інтересу до ручної роботи, затребуваності ексклюзивного праці.

Вдалого досвіду!

Галерея: живопис по сирій штукатурці (20 фото)