ЖК монітор – це..? У чому його переваги і особливості

ЖК монітор  це..? У чому його переваги і особливості Ще зовсім недавно не кожен користувач міг дозволити собі придбати РК — монітор. Минав час, і кількість плоских екранів на ринку зростала, зростала конкуренція серед виробників. Це призвело до того, що ціни на пристрої почали падати і кожен бажаючий тепер може спокійно придбати відповідну для себе модель монітора.

Що таке РК — монітор

Зміст статті

 • Що таке РК — монітор
 • В чому особливості рідкокристалічних моніторів
 • Переваги
 • Які ще бувають монітори

Якщо переводити рідкокристалічний на англійську мову, то виходить Liquid crystal display, тобто ЖК і LCD це одне і теж. Принцип роботи всіх існуючих на даний момент екранів ґрунтується саме на даній технології. Також вони мають практично однакову конструкцію:

 • Матриця з рідкими кристалами;
 • Підсвічування;
 • Металева рамка для забезпечення жорсткості;

Такі дисплеї дуже популярні у виробників електроніки. Вони використовуються у виробництві всіх електронних засобів, починаючи від калькуляторів і закінчуючи телевізорами.

В чому особливості рідкокристалічних моніторів

Рідкі кристали прийшли на зміну ЕПТ-моніторів і досить швидко витіснили останніх з ринку електротоварів. Працюють вони на матриці, що складається з маленьких і дуже гнучких транзисторів.

ЖК монітор  це..? У чому його переваги і особливостіЗавдяки тому, що в їх пристрої відсутній електронно-променева трубка, такі монітори не викликають електромагнітного випромінювання, що робить їх абсолютно безпечними для зору людини. Також вони відрізняються відмінною частотою оновлення екрану, що робить роботу за ними комфортною, так як картинка виходить плавним і очі не втомлюються.

РК-монітори дуже дешеві у виробництві. Кожен піксель тут унікальний, тому такі монітори не підходять для професійного використання, оскільки технологія не дозволять добитися хорошого позиціонування. Через горизонтально розташованого світлофільтра, добитися хорошого кута огляду на них неможливо.

Переваги

ЖК монітор  це..? У чому його переваги і особливостіLCD-монітори володіють поряд незаперечних переваг, які обумовлюють їхню популярність.

 • На відміну від старих ЕПТ-моніторів, сучасні моделі відрізняються хорошою ергономікою. Існують монітори, товщина яких не перевищує 2 див. Вони компактні, мають гарний дизайн і їх можна при необхідності з легкістю розмістити на стіни за допомогою кронштейна.
 • Другим важливим плюсом є те, що екрани не випускають випромінювань і не мерехтять. Це обумовлено тим, що зображення оновлюється порядково, в той час, як у ЕЛТ-екранів кожен піксель оновлювався окремо.
 • Також вони володіють чудовою здатністю точно і чітко передавати геометрію транслюються об’єктів.
 • Всі моделі моніторів, які працюють на технології рідких кристалів, споживають малу кількість електроенергії.

Які ще бувають монітори

З моменту появи першого РК-монітора, технологія не стояла на місці. Сучасні моделі мають різні матриці, характеристики і призначення.

TFT дисплеї. Найдорожчі і поширені моделі. При їх виготовленні використовуються пікселі, закручені по спіралі. Тому вони чудово підходять для перегляду відео та ігор. При цьому мають низький час відгуку. Також володіють дуже великим терміном експлуатації. При належному догляді вони зможуть прослужити більше десяти років.

ЖК монітор  це..? У чому його переваги і особливостіЄ в них і недоліки. Так, у них невеликий кут огляду, варто трохи розвернути екран і картинка стає трудноразличимой. Навіть при наявності активної матриці, вони будуть програвати за цією характеристикою екранів, виготовленим за технологією IPS або OLED. Передачею кольору, хорошою контрастністю і яскравими квітами, вони також не можуть похвалитися.

ДОВІДКА! Підходять для офісного або домашнього використання. Однак, для людей, хто професійно займається дизайном або фотографією, вони не підійдуть.

IPS дисплеї. У цього монітора пікселі розташовуються паралельно, а також активна матриця. Завдяки цьому монітор володіє широким кутом огляду і відмінною передачею кольору. Відтворюване зображення дуже барвисте, яскраве і має хорошу контрастність. Але вони не підходять для відтворення відео, так як паралельне розташування пікселів призвело до великого часу відгуку. Якщо дивитися відео, то рухомі предмети будуть залишати шлейфи.

Застосовуються вони професійними фотографами і дизайнерами, так як їм важливо, щоб передача кольору була реалістична, а показники кута огляду і яскравості зображення були максимальні.

Також це досить дорогі монітори, в основному орієнтовані на професійне використання.

ДОВІДКА! Таку технологію застосовує фірма Apple, інженери якої зуміли домогтися відмінного часу відгуку. Але своїми секретами розробки вони не діляться.

LED монітори. Це різновид LCD — екранів, підсвічування яких здійснюється за рахунок світлодіодів. Вони відрізняються хорошим кутом огляду, високою контрастністю і дуже ергономічним дизайном.

На ринку присутня дуже велика кількість різних видів моніторів. Всі вони відрізняються за характеристиками, призначенням і ціною. Це дозволяє без праці придбати потрібний пристрій, яке буде відповідати всім вимогам.