Будівництво каркасних будинків в нашій країні розвивається дуже великими темпами. Такі будинки за своїми якостями зовсім не поступаються колод. Їх перевага полягає в тому, що вони не піддаються усадці з часом. Зовнішня обробка каркасного будинку може бути виконана з будь-яких матеріалів.

Для зовнішньої обробки каркасних стін можна розглядати різноманітні варіанти. Це може бути облицювальна цегла, термопанелі, сайдинг. Для внутрішньої обробки стін можна брати гіпсокартон та інші матеріали. При величезній різноманітності оздоблювальних матеріалів: гіпсокартон все ж користується більшою популярністю.

Він дуже добре регулює мікроклімат в приміщенні. Особливо таке якість цінно, якщо здійснюється обробка гіпсокартоном спальні. При зведенні каркасного будинку варто приділяти велику увагу захисту несучих стін від зовнішніх впливів. Так, зовнішня обробка каркасного будинку сайдингом захищає каркас, сприяє зміцненню стін. Така обробка забезпечує і утеплення каркасного будинку.

Оздоблення фасадів за допомогою різних матеріалів

Зміст статті

 • 1 Оздоблення фасадів за допомогою різних матеріалів
  • 1.1 пластиковий сайдинг Вініловий і
  • 1.2 Оштукатурювання фасадів по листам пінополістиролу
  • 1.3 Оздоблення фасадів плитковими матеріалами
  • 1.4 Фіброцементний сайдинг
  • 1.5 Термопанелі
  • 1.6 Облицювальна цегла
 • 2 Відео

Пластиковий сайдинг вініловий і

Вініловий сайдинг під дерево — відмінний варіант для облицювання каркасного будинку

Вініловий сайдинг є досить легким, але він схильний до впливу високих температур. Такий сайдинг прекрасно піддається фарбуванню. Так що ви зможете в будь-який момент змінити колір стін і тим самим змінити вигляд будинку зовні.

Сайдинг — найбільш часто зустрічається тип зовнішнього покриття. Він дуже легко монтується, має невелику вартість. Доглядати за ним дуже просто. Форма і товщина панелей різних виробників можуть трохи відрізнятися. З одного краю панелей є отвори для кріплення, а також спеціальний виступ.

Панелі кріплять до решетування на цвяхи або саморізи. Крім панелей для облицювання стін зовні можуть бути використані різні аксесуари. Вініловий сайдинг може бути вертикальним або горизонтальним.

Відповідно з цим і стіна буде відбуватися вертикально або горизонтально. Після монтажу вініловий сайдинг створює еластичну оболонку, яка стійка до зовнішніх впливів.

Монтажна схема кріплення вінілового сайдинга на фасад будинку

Переваги використання сайдинга для оздоблення стін:

 • чудова стійкість до корозії, перепадів температур і т. д.;
 • довговічність — термін служби може досягати 50 років;
 • пожежна безпека — не плавиться під впливом високих температур;
 • відсутність необхідності в особливому догляді;
 • невисока вартість.

Вініловий сайдинг закріплюється до решетування тільки саморізами.

Комплектуючі для монтажу вінілового сайдинга

Обштукатурювання фасадів по листам пінополістиролу

Для того щоб зробити більш ефективним утеплення каркасного будинку, нерідко суміш штукатурки наносять на стіни, оброблені пінопластом. Перед тим, як почати оштукатурювання стін будинку, оброблених пінопластом, важливо правильно підібрати обробний матеріал.

Мінеральний склад буде найбільш правильним варіантом. Варто мати на увазі, що чимале значення має метод монтажу утеплювача на стіну. Заштукатурювати можна лише пінопласт товщиною не менше 5 сантиметрів. Для початку утеплювач кріплять на клей.

Схема пристрою стіни будинку з наявністю пінополістиролу і декоративної штукатурки

Оштукатурювання необхідно проводити в приміщенні, де температура повітря знаходиться в діапазоні 5-35 градусів вище нуля. Перед тим, як приступити до виконання робіт, варто використовувати полівінілхлоридну сітку. Після цього по інструкції готується суміш штукатурки. За консистенцією вона повинна бути схожа на густий крем.

Шпателем беруть невелику порцію розчину. А потім, щільно притиснувши сітку до стіни, розпочинають її накладати. Рухатися потрібно від центру до боків. Якщо ви хочете наносити штукатурку на пінопласт по другому разу, то необхідно дати можливість першого шару просохнути протягом доби.

Порівняльна таблиця властивостей різних видів декоративної штукатурки

Оздоблення фасадів плитковими матеріалами

Для такого облицювання фасаду можуть використовуватися керамічні, керамогранітні і клінкерні плити. Керамічні плити можуть мати щільну або пористу основу. Від того, наскільки пористим є матеріал, буде залежати його вологопоглинання.

Низьке вологопоглинання буде забезпечувати гарну морозостійкість. Це буде впливати на термін служби зовнішнього покриття. Плити, що мають невисоку вологопоглинання, будуть мати і більш високою міцністю. Стіна, покрита пористої плиткою, може швидко розтріснутися і втратити зовнішній вигляд.

Плитка для фасаду під камінь — теж непоганий варіант для облицювання фасаду каркасного будинку

Керамогранітні плити мають невелику пористість, а разом з тим високу міцність. Ще одним плюсом цього матеріалу є висока стійкість до зносу. Так що такі плити можуть використовуватися навіть в умовах інтенсивного навантаження. Керамограніт має виняткову морозостійкість. Він здатний витримати температуру до -50 градусів.

Стіна з керамограніта не втратить свій зовнішній вигляд протягом тривалого часу. Клінкерні плити є абсолютно натуральним продуктом. Так що вони ідеально підходять для зовнішнього облицювання стін.

Клінкерні плити застосовуються там, де потрібно надовго зберегти високі експлуатаційні властивості і естетичний зовнішній вигляд. Вони здатні зберігати свій зовнішній вигляд навіть в умовах жорстких впливів ззовні.

Фіброцементний сайдинг

Цей матеріал часто використовується для обробки зовнішніх стін. Він легко монтується і має невисоку ціну. Процес обробки таким матеріалом є досить творчим. Для виконання такої обшивки необов’язково шпаклювати стіни.

Також для виконання такої процедури вам не потрібно використання цвяхів. Процедура установки сайдинга відбувається в кілька етапів. Спочатку робляться підрахунки і виконуються попередні роботи. Важливо розрахувати кількість сайдинга і його місце розташування.

Комплектуючі для укладання фиброцементного сайдинга на фасад будинку

Далі слід монтаж плівки гідроізоляції. Її необхідно укласти так, щоб стіна була покрита їй повністю. Важливо не допускати розривів плівки і її провисання. Після того, як плівка буде встановлена, можна буде приступати до монтажу сайдинга. Не варто прикручувати впритул саморізи. Краще залишити приблизно півтора міліметра запасу.

Термопанелі

Облицювання зовнішніх стін термопанелями є дуже дорогим заходом. Однак завдяки тому, що термопанелі мають унікальні властивості, що всі витрати виправдовуються. За допомогою цього матеріалу можна нівелювати будь-які вади фасаду.

Термопанелі являють собою структуру з декількох шарів. Вони включають в себе лицьову сторону і основу. На лицьовій стороні присутній тонкий шар штучного каменю або іншого матеріалу. Він нашаровується на поверхню і утворює унікальний рельєф.

Структура досить складна термопанелі

Таким чином імітується цегляна або кам’яна кладка. Основу такої панелі становить пінополістирол або пінополіуретан. Оздоблення будинку таким матеріалом відрізняється високою екологічністю. Стіна, облицьована таким матеріалом, буде відрізнятися морозостійкістю, низьким вологопоглинанням.

За допомогою такого матеріалу можна з успіхом проводити утеплення каркасного будинку. Термопанелі не бояться впливу грибків, комах, плісняви. Панелі монтуються або на каркас або ж на стіну будівлі. В останньому випадку навіть не потрібно обрешітка.

Краще закріплювати панелі механічним способом, тому як низьке вологопоглинання призведе до того, що матеріал почне відшаровуватися під впливом низької температури. Для початку готується фасад будівлі. Закладаються великі тріщини. Укріплення і вирівнювання стін не потрібно. Після цього монтується решетування.

Фурнітура, яка знадобиться для монтажу термопанелей

З допомогою термопанелей легко імітується цегляна кладка.

І тільки після цього починається основний етап — установка термопанелей. Для початку кріплять особливий стартовий профіль. Він буде захищати фасад від вологи. Після нього починається обробка термопанелями. Після того, як горизонталь всього ряду буде вирівняна, проводиться остаточна фіксація. Шви заповнюють цементним розчином.

Облицювальна цегла

Цегла є самим довговічним і надійним будівельним матеріалом. Саме тому з допомогою нього не тільки зводять будинки, але і виконують облицювання. Лицювальна стіна виходить за край фундаменту приблизно на одну третину.

Зводити цегляний будинок необхідно на дуже міцному фундаменті. Якщо планується облицювання з цегли, фундамент можна підсилити або ж залити ще один. Облицювання цеглою є досить надійною технологією, за допомогою якої вдалося дати друге життя ні одному будинку.

Так що облицювання цеглою несе в собі не тільки естетичну функцію, але і практичну. Для облицювання будинку цеглою можна використовувати керамічний, клінкерна або гіперпресована цегла. В результаті використання останнього фасад будівлі знаходить дуже доглянутий зовнішній вигляд.

Порівняльна таблиця розмірів облицювальної цегли

Така цегла пропонується в різних кольорах, так що можна експериментувати. До недоліків такої цегли можна віднести те, що він має дуже щільну структуру. Так що повітряний прошарок не виходить.

Клінкерна цегла має високу стійкість до вологи. Йому не страшні низькі температури. Він має високі міцнісні характеристики, так що його можна використовувати для обробки отворів вікон і дверей. Керамічна цегла краще вибирати пустотіла.

Він не буде утворювати зайвого тиску. Відповідно не буде навантажуватися фундамент будівлі. Мінусом буде тільки те, що вам доведеться витрачати досить багато розчину для кладки. Вибирати спосіб зовнішнього облицювання будинку варто, враховуючи всі нюанси.

В деяких випадках більш придатними будуть керамогранітні плити, в деяких — клінкерні плити, а в деяких — облицювальна цегла. Облицювальні плити мають високу міцність, цегла забезпечує надійність, а термопанелі гарантують прекрасне утеплення.

Для внутрішнього утеплення стін найбільше підходить гіпсокартон. Утеплення гіпсокартоном виконати досить просто. Кожен власник будинку може монтувати гіпсокартон своїми руками. За допомогою цього матеріалу можна не тільки проводити утеплення, але і реалізовувати найсміливіші дизайнерські ідеї.

Клінкерна цегла володіє найбільш високими показниками вологостійкості серед усіх облицювальних матеріалів.

Обробка гіпсокартоном може використовуватися в спальних, віталень, дитячих кімнатах. На будівельному ринку можна зустріти звичайний, вогнестійкий, універсальний і вологостійкий гіпсокартон. Крім утеплення цей матеріал забезпечує ще й прекрасну звукоізоляцію.

Порівняння видів кладок облицювальної цегли

Крім того, гіпсокартон має ще й дуже доступну вартість. Його монтаж дозволяє уникнути «брудної роботи». Саме тому гіпсокартон так популярний.

Відео

Можете подивитися відео, де фахівці розповідають про те, як правильно облицьовувати каркасний будинок за допомогою фіброцементних панелей.