Досить часто трапляється так, що будівництво приватного будинку проводилося без зведення господарських прибудов, однак потім необхідність в них виникала. Сучасні проекти будинків часто припускають лише утилітарну функцію будинку — там будуть жити. А що, що людина буде вести ще й яку-небудь господарську діяльність — немає. До того ж іноді виникає гостра необхідність збільшити житлову площу будинку. Прибудова з піноблоків, цегляна прибудова, дерев’яна — створення цих споруд допоможе вирішити це питання раз і назавжди.

Типи прибудов

Зміст статті

 • 1 Типи прибудов
 • 2 Створення проекту і вибір місця розташування прибудови
 • 3 Розрахунок кошторису
 • 4 Зведення фундаменту і з’єднання фундаменту
 • 5 Розміщення комунікацій
 • 6 Сполучення з іншими приміщеннями
 • 7 Відео

Тип будов визначають залежно від того, що саме в ній повинно знаходитися. Це може бути кімната, туалет, гараж, кухня і все що завгодно. До речі, в середній смузі Росії часто можна зустріти споруда у вигляді теплиці, в якій можна вирощувати фрукти і овочі навіть взимку.

Схема пристрою гаража-прибудови

Адже в цьому випадку з будинку можна легко протягнути всі необхідні інженерні комунікації. Зрозуміло, будівництво споруди обов’язково має бути погоджено, навіть якщо мова йде про дерев’яні тераси або просто прилаштовується веранда до будинку.

Створення проекту і вибір місця розташування прибудови

Проекти і будівництво таких споруд передбачають такі етапи:

 • вибір місця розташування будови;
 • вибір матеріалів;
 • розрахунок необхідної кількості грошових коштів;
 • вибір фундаменту (найбільш складне завдання);
 • розрахунок підведення комунікацій;
 • повідомлення будови з іншою частиною будинку.

  Приклад креслення прибудови до житлового будинку

Що стосується вибору матеріалів, то тут краще керуватися наступним правилом: треба створювати проекти і проводити будівництво прибудови з таких матеріалів, з яких складається сам будинок.

Пристрій каркасного будинку в розрізі

Наприклад, якщо треба прилаштувати тераси до дерев’яного будинку, то і вона краще нехай буде дерев’яна. Звичайно, це правило далеко не завжди вдається дотримати.

Припустимо, людина хоче розводити курчат, йому потрібна якісна, продувається, тепла прибудова з цегли. В цьому випадку цей варіант і слід віддати перевагу, незважаючи на те, що будинок дерев’яний.

Варіанти розташування прибудов до стандартного дерев’яному будинку

Розрахунок кошторису

Власне, саму скласти кошторис не так вже й складно, необхідно врахувати наступне:

Приклад прибудованої до дерев’яного будинку веранди

 • вартість усіх матеріалів і інструментів, які знадобляться під будівництво (проекти зазвичай припускають наявність всіх інструментів і матеріалів, так що витрачати багато часу на таку роботу точно не доведеться);
 • вартість транспортування матеріалів до місця будівництва;
 • вартість послуг найманих працівників;
 • вартість проводки комунікацій;
 • до отриманої за підсумком суми треба додати 10% для форс-мажорних обставин (наприклад, різко подорожчав цегла або виникла інша якась непередбачена ситуація).

  Приклад плану тераси, прибудованої до дерев’яного будинку

Кошторис під будівництво треба складати відразу ж після того, як будуть готові проекти, незалежно від того, тераси будуть влаштовуватися або просто дерев’яні господарські блоки. Це дозволить уникнути неприємних несподіванок у майбутньому.

Зведення фундаменту і з’єднання фундаменту

У Росії досить часто до дерев’яних будинків прилаштовують лазні

Навіть будівництво звичайної тераси до дерев’яному будинку передбачає створення нового фундаменту під неї. Варіант з подовженням старого фундаменту відпадає відразу: зробити це неможливо, а от поєднати обидва фундаменту в єдине ціле потім — це не тільки можливо, але і необхідно.

Наприклад, навіть під дерев’яні тераси потрібно буде робити точно такий фундамент, як і в основного будинку. Так от, для початку потрібно визначитися з типом самого фундаменту.

Загальна схема пристрою фронтону каркасного будинку

Власне, є 3 варіанта фундаменту, які можна використовувати в якості основи під прибудову:

 • Монолітний;
 • Стовпчастий;
 • Стрічковий.
 • Стовпчастий фундамент використовується в Росії надзвичайно рідко, так як він може встановлюватися тільки на дуже тверді ґрунти типу гірських.

  Його можна застосовувати, наприклад, для зведення альтанки, однак подібні будови зазвичай до будинку не влаштовують, а ставлять поряд з ним. До речі, для альтанки замість фундаменту можна взяти і старі покришки — цього буде цілком достатньо.

  Схема кладки прибудови з піноблоків

  Монолітний фундамент буде найбільш міцним, проте його установка не завжди доцільна.

  Монолітний — самий грунтовний фундамент, як кажуть, «на століття». Однак вартість його спорудження, як нескладно здогадатися, виллється в кругленьку суму, та й трудовитрати будуть вельми значними. Загалом, краще вибрати класичний стрічковий фундамент, який ідеально підійде під будь-яку прибудову до дерев’яного будинку.

  Розміщення комунікацій

  Приклад прибудови до гаража дерев’яному будинку

  Як вже зазначалося вище, розмістити будь-які комунікації в прибудові простіше простого, адже приміщення буде примикати безпосередньо до самого будинку. Про що це говорить?

  Наприклад, достатньо лише подовжити вже наявний водопровід, каналізацію або опалювальну систему — все, ніяких котлованів і виснажливих зварювальних робіт. Це ж стосується і прокладання електричної проводки, здійснити яку з допомогою перфоратора зможе, напевно, навіть самий недосвідчений школяр.

  Інша справа, якщо мова йде про дійсно складних інженерних системах. Припустимо, у прибудову треба провести гілку від магістрального газопроводу. По-перше, зробити це самостійно ніхто не дасть.

  Пристрій прибудованої до будинку веранди

  По-друге, це вимагатиме, кажучи без тіні перебільшення, колосальних грошових витрат. Так що тут варто подумати. Наприклад, на Кубані часто можна зустріти прибудови-кухні до дерев’яних будинків.

  І навіть якщо в самому будинку проведений газ, то в прибудові все одно буде перебувати газовий балон або та ж електрична плита (піч — теж поширений варіант). Такі нюанси обов’язково потрібно враховувати.

  Сполучення з іншими приміщеннями

  Питання про те, як зробити прибудову до будинку, навіть якщо мова йде про такий вид робіт, як прибудова веранди або інша прибудова з бруса, повинен припускати і рішення проблеми з повідомленням між прибудованим спорудою і іншою частиною будинку.

  У цієї проблеми є 2 варіанти рішення:

  Крита тераса — відмінний варіант прибудови

 • Прибудова до будинку з бруса може мати сполучення з будинком за допомогою дверного отвору, зробленого в основній стіні будинку;
 • Вхід може здійснюватися з боку вулиці (прибудова до будинку з бруса дозволяє легко здійснити обидва варіанти, а ось вже інший матеріал з дерева — немає).
 • У першому випадку рішення буде зручним, адже, по суті, збільшується житлова площа всього будинку. Але є один важливий нюанс: процес узгодження в цьому випадку може розтягнутися на багато місяців, бо треба вносити зміни в безліч документів.

  Так і несуча стіна будинку може серйозно постраждати. Якщо власник будинку готовий до такого розвитку подій, то їй, звичайно ж, краще віддати перевагу саме цей варіант, а не який-небудь ще.

  Проводити вирубку отвору в несучій стіні потрібно з граничною обережністю!

  Якщо ж коштів не вистачає і бажання проходити бюрократичні кола пекла немає ніякого, то й варіант зі входом з боку двору виявиться не таким вже й поганим. Тим більше в плані вартості це вийде набагато дешевше.

  Відео

  Можете подивитися відео про те, як робити каркасну прибудову до дерев’яного будинку.