Коли в будинку стає мало місця, то мешканці замислюються про те, що добре б зробити прибудову. Для людей, які мало розуміють в будівництві, зведення додаткової кімнати може викликати безліч запитань. У цій статті ми спробуємо розібратися, які типи прибудов бувають, з якого матеріалу їх краще виготовити, які етапи для зведення споруди потрібно обов’язково пройти.

Типи прибудов до дерев’яного будинку

Зміст статті

 • 1 Типи прибудов до дерев’яного будинку
 • 2 Особливості зведення прибудов з піноблоків
  • 2.1 Стовпчастий фундамент
  • 2.2 Стрічковий фундамент
  • 2.3 Монолітний фундамент
 • 3 Основні етапи робіт зі зведення прибудови з піноблоків
 • 4 Особливості приєднання прибудови до дерев’яного будинку
 • 5 Відео

В залежності від типу споруджуваного будови підбирається матеріал, утеплювач, підстава і вікна майбутнього приміщення. Це може бути кухня, туалет, гараж. У середній смузі Росії часто можна зустріти теплицю, яка прибудована до будівлі і має вхід з будинку — це дуже зручно.

Схема з’єднання крокв даху основного будинку та прибудови

Здійснювати полив можна з центрального водопроводу. Ясна річ, що зведення будь-якої споруди повинно бути погоджено з наглядовими органами та виконано у відповідності з технічними регламентами.

Зведення будь-якої конструкції до будівлі передбачає кілька етапів:

 • Вибір місця для розташування об’єкта;
 • Розрахунок розміру майбутньої конструкції;
 • Вибір матеріалів;
 • Перевірка кошторису, так як потрібно вкластися в бюджет;
 • Розрахунок комунікацій;
 • Продумування проходу з основного будинку в зведену частину;
 • Продумування розташування вікон.

  Приклад креслення прибудови з піноблоків до дерев’яного будинку

 • Звичайно, зведення кімнати краще виробляти з того ж матеріалу, що і сам будинок, але це не завжди буває можливим. Якщо будинок дерев’яний, а нову кімнату планується зробити більш масивною, то її краще всього будувати з піноблоків.

  Прибудову краще робити з того ж матеріалу, з якого складається сам будинок.

  Особливості зведення прибудов з піноблоків

  Починати зведення додаткової кімнати з піноблоків треба з складання плану:

 • Вибираємо розмір споруди;
 • Думаємо про висоті конструкції. Тут важливо знати, що необхідно залишити місце на дах. Вже зведена дах не повинна стосуватися покрівлі основного будинку;
 • Вибираємо підстава для кімнати;
 • Продумуємо місце прокладання комунікацій;
 • Робимо схему виходів і вікон;
 • Вибираємо утеплювач;
 • Продумуємо обробку.

  Схема обробки стін з газобетонних блоків

 • Останнім часом ніздрюватий бетон отримав велике поширення в якості матеріалу для будівництва. Це не дивно. Ніздрюватий бетон легкий, з ним можна зробити прибудову до дерев’яного будинку без особливих зусиль.

  Багато будівельників вибирають саме цей матеріал, тому що з піноблоками можна заощадити на підставі: замість стрічкового фундаменту використовувати основу на стовпах, наприклад.

  Використання якісних блоків — запорука надійності споруди. Слід звернути увагу на колір: він повинен бути рівномірним. У пористого бетону не повинно бути відколів, тріщин, плям.

  Схема пристрою фундаменту під прибудову з піноблоків

  Замовляти матеріал слід на великому підприємстві, яке має власне виробництво. Краще всього замовляти блоки з однієї партії. Будівництво потрібно починати тільки з використанням добре просушених блоків, в суху погоду. Будова блоків буде успішно зведено як на стрічковому, так і на столбчатом фундаменті.

  Стовпчастий фундамент

  Перевагою такого типу конструкції є не тільки її низька вартість, але і те, що господарі завжди зможуть отримати доступ до землі під спорудою. Зведення стовпчастого підстави рекомендується в місцевості, де в грунті знаходиться багато води.

  Стрічковий фундамент

  Більш ґрунтовне будівництво слід розпочинати з стрічковим фундаментом. Це основа для побудови коштує дорожче, але ремонтувати його доведеться не так часто. До того ж будівельники рекомендують робити стрічковий фундамент для прибудови у разі, якщо у основної будівлі коштує такий же тип підстави: це убезпечить будівлю від перекосу.

  Схема зведення стіни веранди з пінобетонних блоків

  Монолітний фундамент

  Такий фундамент для прибудови підійде як дерев’яному будинку, так і спорудження з піноблоків. Цей фундамент буде дуже міцним, буде стояти століття. Однак його вартість так висота, що використовувати його в якості підстави прибудови недоцільно.

  Монолітний фундамент для прибудов практично ніколи не застосовується.

  Основні етапи робіт зі зведення прибудови з піноблоків

  Роботи складаються з наступних етапів:

  З допомогою прибудови з піноблоків можна значно збільшити житлову площу будинку

 • Фундамент. Варто сказати про те, що будівництво стовпчастого фундаменту має одну перевагу — спорудження стін можна починати відразу. Якщо виконати фундамент для прибудови по стрічковому типу, то доведеться чекати його усадки мінімум півроку. Фундамент нової будівлі повинен зводитися на тому ж рівні, що і у основного будинку, також він повинен мати таку ж усадку;
 • Стіни. Стіни прибудови до будівлі можна звести самостійно — робота з використанням блоків не вимагає спеціальної підготовки. Готовий фундамент покривають руберойдом і починають викладання блоків від кута. Перший ряд викладають на цементний розчин. Наступні ряди будуть скріплені клеєм для піноблоків ( є літня і зимова різновид). Товщина шва при будівництві з піноблоків не повинна перевищувати 3 мм, щоб не було містків холоду в зимовий час. Зміцнити споруду можна додатковою арматурою, яка вбивається в підставу фундаменту і розташовується між блоків. Використовуйте арматуру шириною не більше 10 мм. Ще один спосіб побудувати масивну конструкцію прибудови до будинку — це пропиляти горизонтальні улоговинки в установленому ряду блоків, укласти туди арматуру і залити її клеєм;
 • Перемички. Перемички використовують у тому випадку, якщо ширина прорізу становить не більше 1,75 див. Якщо планується встановити більш широкий отвір, то будівництво краще починати з використанням силікатної цегли потрібного розміру. Встановлюється дерев’яний каркас, потім на нього кладуть ряд з частин з U-подібним вирізом. У виріз укладається арматура і заливається це все бетонним розчином. Після повного затвердіння дерев’яний каркас знімають. У разі роботи з комірчастим бетоном складно здійснювати дизайнерські рішення отвору. Якщо планувалося зробити в прорізі арку, а в стіні кругле вікно, то з комірчастим бетоном це не вдасться;
 • Перекриття. Перекриття найчастіше встановлюють з бруса або колоди. В попередньо встановлені проміжки укладається і кріпиться матеріал, потім до нього приєднують перекриття для подальшої установки даху. Покриття прибудови можна робити з м’якої черепиці, металевим або по-старому способом — з використанням руберойду. Тип покриття вибирають виходячи з того, для яких цілей зводиться будівля.

  Приклад схеми облаштування прибудови до будинку

 • Товщина шва між піноблоками не повинна перевищувати 3 міліметрів!

  Особливості приєднання прибудови до дерев’яного будинку

  Перед тим, як починати будівництво прибудови до дерев’яного будинку, слід уважно оглянути стіни основної будівлі. Якщо є прогнилі колоди, то їх слід замінити. Непогано обробити стіну речовинами від виникнення цвілі, фарбувати фарбою або лаком. На цьому етапі слід продумати, чи буде утеплення цієї стіни між будинком і прибудовою.

  Схема технології пристрій стовпчастого фундаменту під прибудову з піноблоків

  Потім слід правильно зростити фундамент, який належить дерев’яному будинку і новий. Для цього в старий фундамент вставляється арматура довжиною близько метра.

  Друга частина арматури зашивається в фундамент для прибудови до будинку. Якщо фундамент стовпчастий, то крайній стовп приєднується до дерев’яного будинку таким же способом.

  Багато будівельників не рекомендують відразу робити жорстку прив’язку стін з пористого бетону до будівлі. Це пов’язано з тим, що після усадки можуть утворитися тріщини в з’єднанні.

  Схема прибудови додаткової кімнати до житлового будинку

  Відстань між будівлями краще всього закласти мінеральною ватою, потім можна зробити дерев’яні планки і обшити конструкцію сайдингом. Такий підхід дозволить не тільки врятувати будинок від перекосу, але і збереже тепло всередині приміщення.

  Дах споруди з ніздрюватого бетону повинна бути нижче, ніж покрівля основної будівлі. Такий підхід дозволить уникнути проблем після усадки, до того ж атмосферні опади не будуть потрапляти на частини основної будівлі.

  Тепер можна перейти до утеплення. Можна використовувати практично будь-який доступний матеріал. Тільки не варто забувати про те, що піноблоки вимагають обов’язкової установки пароізоляції.

  Схема мелкозаглубленного фундаменту під прибудову з піноблоків

  Підіб’ємо підсумки:

  • До дерев’яної будівлі пристроювати споруда з піноблоків можна;
  • Фундамент споруди може бути стовпчастим і стрічковим, монолітний не рекомендується;
  • Потрібно дочекатися усадки стрічкового фундаменту;
  • Стіни встановлюються з піноблоків, можна використовувати додаткові підсилюючі елементи ( розчин, арматура);
  • Проходи встановлюємо при допомозі дерев’яних підпірок і перемичок з балкою;
  • Дах робимо не жорсткої конструкції, з дерев’яних балок;
  • Стіни до основної будівлі приєднуємо без жорсткого кріплення;
  • Дах прибудови повинна бути нижче покриття будинку.

  Відео

  Можете подивитися відео про те, як правильно зводити прибудову з піноблоків.