Гараж з сендвіч-панелей будується швидко і володіє рядом переваг перед традиційними металевими, бетонними або цегляними гаражами. Він міцний, володіє хорошою теплоізоляцією, пожежостійкий, легко монтується на готовому фундаменті, має естетичний зовнішній вигляд, можливість зробити в ньому автоматичні двері.

Які панелі вибрати?

Зміст статті

 • 1 Які панелі вибрати?
 • 2 Види утеплювача
 • 3 Виготовити панелі самостійно або замовити готові?
  • 3.1 Техніка безпеки при виготовленні плит
 • 4 Ціна питання
 • 5 Етапи будівництва гаража
 • 6 Корисні поради

Сендвіч-панелі — продукт сучасних технологій, що користується великою популярністю в будівництві будинків на каркасній основі. Має тришарову структуру, сильно нагадує бутерброд — два шари обшивки і утеплювач посередині. Велике поширення на ринку отримали СІП панелі — різновид «сендвічів».

Верхній і нижній її шари являють собою плити з дерев’яної стружки, між якими знаходиться шар теплоізоляційного матеріалу — пінополістиролу. СІП панелі частіше використовують у будівництві каркасних будинків.

Для гаража цей матеріал теж підійде, але більш практичним рішенням буде вибір сендвіч-панелей з металевими верхніми шарами з оцинкованої сталі. Вони краще витримують дію агресивних речовин, які бувають в гаражі — бензину, пари води, розчинників. Можна вибрати панелі з гладким зовнішнім профілем чи декоративним — під сайдинг або колоди. Матеріал утеплювача вплине на теплоізоляційні характеристики будівлі і її кінцеву вартість.

Будова сендвіч панелі

Види утеплювача

«Серцевиною» сендвіч-панелей зазвичай бувають такі матеріали:

 • Мінеральна вата. Виробляється з силікатних розплавів гірських порід, шлаків, їх сумішей. Відрізняється високою теплостійкістю, звукопоглинанням, не підтримує відкритого горіння. Чутлива до рівня вологості у приміщенні, боїться попадання води, тому потрібна хороша вентиляція.
 • Пінополіуретан. Найбільш легкий і міцний з-за своїй комірчастої структури. Не схильний до дії гризунів, мікроорганізмів, плісняви. При горінні на поверхні матеріалу утворюється кірка, і полум’я загасає. Матеріал володіє хорошими гідроізолюючими властивостями.
 • Пінополістирол. Легкий матеріал так само з комірчастою структурою. Використовується в будівництві сільськогосподарських, торговельних, виробничих, складських приміщень. Низька стійкість до дії розчинників.
 • Скловолокно. Виготовляється з дуже тонких скляних ниток, стійке до впливу хімічних компонентів, екологічно, не горить. Забороняється використовувати при температурах вище 40 градусів.

Виготовити панелі самостійно або замовити готові?

Габарити сендвіч панелі

Сендвіч-панелі можна виготовити самостійно, не звертаючись до продавців будматеріалів і посередникам. Однак, при всій удаваній простоті варто розуміти, що є ряд нюансів.

 • Потрібно мати певний досвід. Якщо ви нічого не майструєте своїми руками, буде складно. Крім того, без спеціального обладнання продуктивність праці буде вкрай низькою.
 • Потрібні спеціальні інструменти для різання дерева і металу, пристосування для швидкого і рівномірного нанесення клею, а також гарний прес.
 • Велику увагу варто приділити приготування клею, краще однокомпонентного. Він повинен після тужавіння зберігати властивості протягом тривалого часу, наноситися тонким шаром, не занадто швидко схоплюватися.
 • Головна перевага панелей, виготовлених професіоналами — якість. Їх виробляють на заводах на спеціальному обладнанні, дотримуючись умови техпроцесу, які неможливо забезпечити в домашніх умовах. До того ж при серійному випуску значно знижується вартість виготовлення продукції.

  Техніка безпеки при виготовленні плит

  Якщо ви вирішили самостійно виготовити сендвіч-панелі для гаража, не забувайте про заходи обережності під час роботи:

  • Захищайте дихальні шляхи від пилу і аерозолів;
  • Працюйте в рукавичках;
  • Будьте обережні під час різання матеріалу, надягайте захисні окуляри;
  • Пам’ятайте про можливість пожежі, тримайте під рукою вогнегасник.

  Ціна питання

  Виготовлені вручну сендвіч-панелі можуть коштувати дешевше покупних в тому випадку, якщо обрані дешеві вихідні матеріали. Однак якість таких панелей не йде ні в яке порівняння з заводським. Щоб споруда з «сендвічів» служила довго, їх потрібно виготовляти з дотриманням технологій виробництва.

  Етапи будівництва гаража

  Габаритні розміри гаража
  Основні деталі обладнання гаража
  Пристрій стрічкового фундаменту для гаража
  Заливка бетону для гаража
  Якщо бетоном залити майданчик, то потім можна заощадити на облаштуванні підлоги гаража

 • Фундамент і підлогу. Оскільки будівельний матеріал легкий, під гараж не потрібно значне основу. Підійде просто забетонована майданчик, стовпчастий або стрічковий фундамент. Простір усередині засипають піском, який добре утрамбовують.
 • Зверху укладають арматурну сітку, виставляють маяки, вирівнюють їх між собою.

  Під сітку підкладають шматочки цегли, щоб вона була втоплена у бетон. Далі, заливають підлогу розчином і розрівнюють суміш, орієнтуючись на маяки.
  Монтаж каркаса гаража на фундамент

  2. Каркас. Коли фундамент готовий, на ньому зводять металевий каркас майбутньої будови. Для цього використовується кутовий профіль 50*50 або 75*75 мм, який з’єднується зварюванням або за допомогою болтів. Спочатку основу каркаса кріплять до фундаменту, стики ущільнюють герметиком. Нижній ярус каркаса повинен лежати абсолютно горизонтально.

  Елементи кріплення сендвіч панелей до каркасу

  Потім до нього прикріплюють заздалегідь зібрані прямокутники стін, на них кріплять додаткові ребра з профілю через кожні 50 див. Перпендикулярність стін перевіряють з допомогою виска.

  Збірка каркаса гаража
  Збірка гаража — укладання перекриття і підготовка до обшивки

  Для стельового перекриття беруть профіль більшої товщини, який так само спочатку з’єднують в прямокутник, а потім кріплять додаткові елементи. Дах укладають поверх гаража і кріплять саморізами по металу.

  Монтаж ферм для даху
  Нахлест покрівельних панелей

  3. Обшивка. Робота починається зі стін. До цоколя на анкерах через кожні 50-60 см кріпиться нижня напрямна з наклеєною ущільнювальної стрічкою і отворами під кріплення. Добре перевіряють горизонтальність за допомогою рівня. В паз направляючої закладається смужка ущільнювача. На каркас наклеюють ущільнювач по всій висоті.

  Першу панель вставляють в направляючу і кріплять до каркаса за допомогою саморезов з шестигранною головкою, перевіряючи її по рівню. Другу панель поєднують з першою, замикають замок, потім кріплять до каркаса.

  Щоб шви були без зазорів, у них вставляють ущільнювальні прокладки. Рекомендується на стиках використовувати герметик. Чим краще захищені стики, тим тепліше вийде готовий гараж. Саморізи мають щонайменше в 5 см від стикувального краю панелі з кроком 50 див. Якщо на стіну будуть припадати великі навантаження, то крок зменшують.

  Кути, стики закривають захисними пластинами і куточками. При необхідності панелі обрізають електролобзиком або ножівкою по металу з дрібними зубцями.

  Після завершення обшивки з поверхні панелей знімають захисну плівку. Дах обшивають за таким же принципом, починаючи знизу і рухаючись до конька. Де необхідно, вставляються куточки, водостоки, інші елементи покрівлі. Шви обов’язково промащуються герметиком, стики закриваються накладками. Якщо утеплювач у панелях з мінеральної вати, то обов’язково потрібно зробити водостік, щоб всередину даху не потрапила волога.

  Збірка гаражних воріт
  Схема гаражних воріт

  4. Ворота. На заключному етапі будівництва навішують ворота, замки роблять. Для воріт збирають прямокутний каркас, вставляють посередині вертикально напрямну планку.

  До неї кріплять сендвіч-панелі, стикуючи їх один з одним і фіксуючи по краях саморізами. Кути воріт додатково затягують з боків. З одного боку закріплюють на кронштейнах несучу балку. Над нею встановлюють З-профіль під зубчасту рейку електроприводу.

  Корисні поради

  Корисні поради

  При роботі з сендвіч-панелями виникає ряд нюансів монтажу:

  • Обшивку гаража краще здійснювати в суху погоду, незалежно від виду матеріалу-ущільнювача.
  • Саморізи краще використовувати з ущільнювальною шайбою. При складанні потрібно затягувати саморізи добре, але не перетискати занадто сильно шайбу.
  • Вкручувати саморізи потрібно строго перпендикулярно до панелей.
  • Панелі вимагають акуратного з собою поводження, так як їх поверхню досить легко подряпати. Якщо це сталося під час установки, подряпини покривають двома шарами олійної фарби.
  • Наступати на панелі під час обшивки даху не можна, так як вони можуть проламати. Пересуватися по даху можна, тільки використовуючи дерев’яний настил, який спирається на каркас гаража.
  • Щоб панелі щільніше прилягали один до одного, під час монтажу їх фіксують струбцинами.
  • Для різання матеріалу можна використовувати болгарку. Різання проводять на середніх обертах двигуна електроінструменту.
  • Рекомендований кут нахилу покрівлі складає 7 градусів. При більшому значенні кута потрібна установка додаткових опорних елементів, інакше дах буде відчувати підвищене навантаження.
  • При внутрішньому облаштуванні гаража пам’ятайте, що не можна кріпити на стіни з сендвіч-панелей важкі полиці з інструментом.

  Грамотно зібраний і встановлений гараж буде служити вам вірою і правдою протягом десятків років. Він стане надійним укриттям для вашого автомобіля, комори та майстерні для вас.