Агарикус модринова губка: а ви знаєте про його лікувальні властивості?

Дивно, але багато гриби-паразити являють собою цінна лікарська сировина, що володіє корисними властивостями. Серед них є унікальний гриб – агарикус.

Зміст:

 • 1 Загальні відомості про модринової губці
 • 2 Застосування тутовника білого
 • 3 Відгуки про використання агарикуса
 • 4 Модринова губка для схуднення
 • 5 Лікування діабету за допомогою тутовника білого

Загальні відомості про модринової губці

Гриб паразитує на стовбурах хвойних дерев (модрині, кедрі, ялиці, зрідка сосні), є цінною лікарською рослинною сировиною. Агарикус відомий з давніх часів під різними назвами: модринова губка, тутовик модриновий, агарік. По латині він називається Fomitopsis officinalis.

Агарикус модринова губка: а ви знаєте про його лікувальні властивості?

Агарикус утворює на деревах довгасті капелюшки

Довгасте тіло гриба утворює на деревах циліндричні, копытообразные або довгасті капелюшки, щільно сидять на поверхні стовбурів дерев хвойних порід.

Сам паразит складається з грибниці, що складається з гіллястого міцелію, що знаходиться всередині кори дерева, і тіла, розташованого на поверхні. Плодове тіло агарикуса може досягати в розмірі до 30 сантиметрів у довжину. При цьому його вага інколи досягає понад 12 кілограмів. Вік величезних грибів часто перевищує 70 років. Про віці можна судити за кольором і якістю плодового тіла агарикуса.

Молоді гриби мають білий або жовтувато-кремовим тілом з пухкої м’якою тканиною. Гриби з часом стають темно-бурими, жорсткими. Їх поверхня набуває шаруватість, растрескивающуюся поверхню. Розмножується за допомогою спор, які проникають в кору хвойних дерев, поступово руйнуючи їх, висмоктуючи всі поживні соки. Однак губка накопичує в собі все те корисне, що висмоктує. Тому цей тутовик і цінується з давніх часів.

У складі агарикуса велику кількість корисних речовин, мінеральних солей, смол, кислот, полісахаридів, вітамінів.

В плодовому тілі даного тутовика містяться смоли в кількості до 70% від загальної маси. У складі губки модринової є органічні кислоти: лимонна, яблучна, фумариновая, рициноловая.
Велика кількість у складі агарикуса полісахаридів і пектинів, геміцелюлози і глюкозаміну. Знайдені у невеликих кількостях эргостерин, глюкоза, маніт, ситостерин, антоціаніди, жирне масло, мінеральні солі.

Саме багатий хімічний склад губки робить її популярною в гомеопатії, фармацевтиці і народній медицині.

Про агарикусе отримаєте детальну інформацію із запропонованого відео.

Застосування тутовника білого

У народній медицині порошок з гриба використовують в приготуванні різних зіль, як лікарські засоби наступного дії:

 • Заспокійливе;
 • Снодійне;
 • Проносне.

Препарати на основі модринової губки допомагають боротися із зайвою вагою, діабетом, гепатит, виразкою ШЛУНКОВО-кишкового тракту, туберкульоз, астму. Ефективно при відновленні після хіміотерапії.

Відвар з порошку тіла гриба допомагає при лихоманці і підвищеній функції щитовидної залози. Модриновий тутовик нормалізує роботу печінки, допомагає впоратися з жировою дистрофією цього органу.

Відвар з гриба очищає організм від токсинів, виводить гельмінти, часто позбавляє від онкологічних захворювань на ранній стадії хвороби.

Існує обмеження для використання агарикуса в лікуванні:

 • Діти до 12-ти років;
 • Вагітні та жінки;
 • Алергіки.

При зловживанні препаратами на основі губки можливі блювота, пронос, запаморочення, загальна слабкість.

Відгуки про використання агарикуса

За численними відгуками агарикус заслуговує належної уваги з боку тих, хто страждає від зайвої ваги, від захворювань печінки, онкозахворювань. Він допомагає лікувати туберкульоз, простудні захворювання. Ефективний відносно зниження цукру в крові.

Агарикус модринова губка: а ви знаєте про його лікувальні властивості?

Дане рослинна сировина є абсолютно безпечним

На думку користувачів, це рослинна сировина абсолютно безпечно, якщо використовувати його у відповідності з рекомендаціями лікарів гомеопатів. При купівлі порошку з гриба агарикуса до нього додається детальна інструкція. Дотримуючись її, не виникне небезпека перевищення дози.

Вартість сухого порошку з губки модринової невисока, що робить препарат доступним для людей різного соціального статусу.

Єдиним недоліком відварів і настоїв на основі агарикуса є їх смак – гіркий з борошнисто-грибним присмаком. Однак кількість прийнятого лікарського засобу на настільки мало, що цю неприємність можна перетерпіти.

Більшість користувачів рекомендують ліки на основі агарикуса своїм друзям і знайомим, як «відмінне ефективний засіб для зниження ваги».

Модринова губка для схуднення

У народній медицині та гомеопатії відвари і настої з агарикуса рекомендовані для зниження маси тіла й корекції фігури.

Агарикус модринова губка: а ви знаєте про його лікувальні властивості?

Відвари і настої з агарикуса допомагають нормалізувати обмін речовин

Вони сприяють виробленню печінкою необхідних ферментів, що розщеплюють жири і вуглеводи, нормалізують обмін речовин в організмі. При цьому виводяться шлаки і токсини. Послаблюючий ефект допомагає запобігти зайвому засвоєння їжі.

Для приготування настою для схуднення необхідно 30 грам порошку агарикуса залити 350 мл гарячої води. Настоювати близько 8-ми годин в темному місці.

Потім злити вміст в ємність, додати 50 мл води і довести настій до 55 градусів. Процідити і перелити в термос. Через 12 годин можна використовувати.

Готовий засіб треба витратити за призначенням протягом доби. Поділити готовий обсяг на рівні порції і вживати перед їжею за 20 хвилин.

Ефект, який дає гриб, неможливо порівняти ні з дієтами, ні з іншими засобами для схуднення.

Якщо інші методи працюють на результат, розщеплюючи сформувалися жирові клітини, то ліки на основі губки модринової змушують печінку працювати так, щоб виробляти необхідні для розщеплення ферменти в потрібному обсязі і належної якості.

Таке вплив надає полісахарид ланофил, що міститься в агарикусе.

Лікування діабету за допомогою тутовника білого

Агарикус модринова губка: а ви знаєте про його лікувальні властивості?

Рослина допомагає хворим на цукровий діабет

Саме ланофил, що міститься в білому тутовике, допомагає відновити обмін речовин, який порушений у хворих на цукровий діабет. Агарикус допомагає знизити рівень цукру в крові, виводячи зайву глюкозу.

Для приготування цілющого настою необхідно 1 чайну ложку подрібненого тіла гриба залити склянкою гарячої води.

 • Температура настою не повинна перевищувати 55 градусів, інакше вийде відвар.
 • Настоювати 12 годин у термосі.
 • Використовувати по 50 грамів настою тричі на день перед прийомом їжі за півгодини.
 • Курс лікування – 4 тижні.
 • Через 3 місяці лікування можна повторити.

Можна робити настій на горілці.

 • Для цього 50 грам подрібненої агарикуса заливають 500 мл горілки.
 • Наполягають протягом 3 тижнів у темному місці, іноді струшуючи суміш.
 • Проціджують.
 • Використовують 3-4 рази на добу по 30-50 крапель.
 • Лікування проводять помісячно з проміжками в 2-3 місяці.

Існує багато рецептів для приготування різних настоїв і відварів на основі цієї цілющої сировини. Для лікування різних захворювань і станів рецепти відмінні один від одного. Іноді агарикус використовується в комплексі з іншими лікарськими травами. Результативність залежить від правильності приготування зілля та від якості сировини.

«Цар ліків» — так шанобливо називали Еліни модринову губку за її унікальні властивості. Агарикус – модринова губка знову завойовує повагу і шанування в сучасному світі.