Де-нол: чорний стілець – наслідок прийому або ускладнення

Де-нол і чорний стілець, дуже часто можна почути ці два визначення разом. Але це патологія або межа норми, що після прийняття таблеток колір калу змінюється, дізнаємося в нашій статті. Звичайно, у кожної людини колір стільця може бути індивідуальним, але навряд чи вдасться зустріти того, кого він би постійно був чорного кольору.

Де нол: чорний стілець – наслідок прийому або ускладнення

Зміст статті

  • Потемніння калу після лікування де-нола
  • Всьому виною харчування і деякі медикаменти
  • Кровотеча і кал
  • Побічні дії від прийому Де-нола

Потемніння калу після лікування де-нола

Будь-яка людина при змінах свого організму починає переживати і турбуватися з приводу того, що щось йде не так. Як правило, у більшості пацієнтів, які лікуються де-нолом, колір калу стає чорним – це і турбує більшість хворих людей. Але як показує практика, то у кожного другого зустрічається цей симптом.

Крім того, колір калу може стати не тільки чорним, а також темно-коричневим і зеленим, все залежить від того, як організм сприйняв препарат. Причина зміни відтінку калу криється тільки в складі препарату – він складається з солей вісмуту. Тобто можна з упевненістю сказати, що де-нол забарвлює кал людини.

Згідно відгуками можна зробити висновок про те, що зміна калу може статися і при поєднанні цього препарату з іншими засобами оздоровлення інших груп. А, як відомо, то для лікування захворювань ШКТ необхідно комплексне лікування, що складається з 3-4 компонентної схеми.

Як твердять багато пацієнти і лікарі, варто припинити прийом Де-нола, як кал тут же стане колишнього кольору. Це навіть зазначено в інструкції по застосуванню препарату. Крім того, інших симптомів з-за яких міг би змінити колір випорожнень у пацієнтів зазвичай не спостерігається.

Де нол: чорний стілець – наслідок прийому або ускладнення

Варто зазначити, що дуже часто потемніння калу супроводжується потемнінням мови – але не обов’язково ці два симптому повинні проявлятися разом. У деяких людей спостерігаються темні виділення з грудей при прийомі Де-нола. Однак науково це ніяк не підтверджено та необхідна консультація лікаря.

Факт! Є дуже багато ефективних препаратів, побічним ефектом яких є фарбування калу в темний колір. І це нормальне явище. Дуже часто воно спостерігається після лікування засобами, що містять залізо, наприклад, Феррум Лек.

Одним з протипоказань Де-нола є грудне вигодовування, а тому лактацію потрібно на якийсь час припинити. Але багато матусі нехтують цим правилом і при годуванні дитини продовжують лікуватися тими препаратами, які були ефективні ще до вагітності. Однак це може бути небезпечно, а також спровокувати появу калу темного кольору у немовляти. У такому разі препарат необхідно відразу ж припинити приймати. І не варто цей симптом сприймати як меконій, який з’являється в перші дні життя малюка.

Всьому виною харчування і деякі медикаменти

Ймовірність фарбування калу в темний відтінок підвищується при одночасному прийманні препаратів, що містять вісмут і вживанні продуктів харчування, що мають властивість змінювати колір стільця. Потрібно уважно переглянути свій раціон за 2-3 попередні дні і виключити «шкідливий» продукт з меню. Якщо ж через кілька днів колір стільця не став колишнім – харчування тут не причому, необхідно звернутися до лікаря.

Якщо ж убрався випорожнення в чорний колір, але по консистенції він твердий, потрібно переглянути своє харчування, бути може, ви з’їли якусь темну їжу, наприклад, чорницю, буряк або продукти з високим вмістом заліза.

Де нол: чорний стілець – наслідок прийому або ускладнення

Крім того, потрібно подумати і пригадати які препарати ви приймали останні 2 дні, може бути, причина криється саме в цьому. Це може бути активоване вугілля, Де-нол, вітамінні комплекси, кошти з залізом в складі.

Після появи такого симптому необхідно звернути увагу на дві речі:

  • тривалість темного калу;
  • наявність інших симптомів хвороби.

Якщо ж людина відчувають себе відмінно, а темний кал з часом став нормального відтінку не потрібно переживати.

Кровотеча і кал

Ні для кого не секрет, що чорний кал може свідчити про наявність внутрішньої кровотечі. Якщо ж запустити виразку, то насправді без цього симптому не обійтися. Так може чорний кал під час лікування де-нолом, зовсім ніяк не пов’язаний з оздоровчими процедурами, а просто свідчить про наявність ускладнення.

Однак при кровотечі чорний стілець – це не єдиний симптом патології, крім нього з’являється блювота темного відтінку, що нагадує кавову гущу. Також кал хворого стає рідким по консистенції нагадує діарею.

Важливо! Навіть якщо кровотеча пройшло, то темний кал може зберігатися ще декілька днів!

Іноді симптомом внутрішньої кровотечі можна назвати кал з домішками крові. Багато людей переживають, а чи зможуть вони відрізнити забарвлює стілець від прожилок крові. Насправді сплутати це дуже складно, а тому переживання не виправдані.

Де нол: чорний стілець – наслідок прийому або ускладнення

Побічні дії від прийому Де-нола

Варто відзначити, що де-нол, як і будь-який інший препарат може мати побічні дії. Деякі з них абсолютно нешкідливі для людини, наприклад, потемніння калу або мови. А є й ті, які завдають хворому чимало дискомфорту, наприклад, блювання, нудота, запаморочення

Необхідно знати, що при будь-яких підозрах на захворювання потрібно звернутися до лікаря, щоб провести обстеження і переконатися, що все в порядку. А якщо ж це тривожний сигнал, то своєчасна діагностика допоможе не запустити хворобу.

Де нол: чорний стілець – наслідок прийому або ускладнення

Саме для того щоб уникнути побічних ефектів від препаратів, що містять вісмут, необхідно до і після їх прийняття нічого не їсти і не пити, це стосується і медикаментів різних груп.

Незважаючи на те, що цей симптом після ухвалення Де-нола часте явище при правильному лікуванні його можна уникнути. Саме тому необхідно, щоб лікуванням займався тільки лікар, комбінуючи препарати різних груп.

Варто пам’ятати, що де-нол забарвлює випорожнення в чорний колір, але це один з ефективних препаратів, який має побічні ефекти. Якщо ж він не підходить людині для лікування, то можна підібрати інший препарат, який сприймається організмом набагато легше. Також потрібно знати про те, що цей препарат є лікувальним, а тому в якості профілактики приймати його безглуздо, це тільки буде провокувати побічні ефекти.

Найчастішим побічним ефектом є потемніння калу, діарея або, навпаки, запор. Для того щоб знешкодити себе від його появи рекомендується під час лікування відмовитися від молочних продуктів. Забарвити стілець може навіть первинний прийом ліків.

У будь-якому випадку після появи чорного калу потрібно проконсультуватися з лікарем, можливо, це простий нешкідливий побічний ефект від прийому Де-нола. Але ж деколи потемніння калу свідчить про відкриту виразці і значить можна зробити висновок про те, що Де-нол не ефективний при виникненні захворювання, потрібно зупинити кровотечу і почати інше лікування. Перед тим як відправитися до лікаря, потрібно скласти список продуктів, які ви вживали перед змінами стільця.