Гикавка при вагітності: чому виникає і як перестати гикати

Вагітність – один з етапів у житті. У зазначений проміжок часу жінка стикається з рядом труднощів, пов’язаних з повною перебудовою функцій організму. Майбутній мамі рекомендується з особливою ретельністю підходити до стану здоров’я: дотримуватися режиму, залишатися врівноваженою. Часто порушення звичного ритму життя приводить до виникнення сторонніх процесів. Дивно, але тримати під контролем гикавку людині неможливо, а жінка здатна гикати при вагітності частіше. Але виникле явище – не привід засмучуватися і впадати в депресивний стан. У повсякденному житті прояв не викликає великих незручностей, а в період очікування дитини стає неприємністю.

Причини виникнення

Гикавка являє ритмічний порядок скорочень грудної клітини. Порушення функції дихання проявляються через подразнення діафрагми, розташованої на кордоні грудної клітини та черевної порожнини. Гикають при вагітності в результаті подразнення нервового центру мозку, який несе відповідальність конкретно за рухову функцію діафрагми. Процес викликають різні причини. Факторами, що провокують ситуацію, стають порушення травної системи, нервові розлади, переохолодження. Одним з важливих вважається надлишок випитої води. На ранніх термінах вільного місця в черевній порожнині більше. Чим довше розвивається малюк, тим менше його залишається. Коли жінка п’є багато рідини, діафрагма знаходиться під тиском внутрішніх органів, здатна викликати гикавку. Аналогічна реакція викликається і малюка в утробі матері.

Гикавка при вагітності: чому виникає і як перестати гикати

Гикавка може виникати, коли дитина ковтнув навколоплідну рідину. Таке відбувається, якщо плід смоктав палець. Це викликає роздратування діафрагми, потім її скорочення з тридцятого тижня вагітності. Турбуватися не потрібно, майбутній малюк активний і з хорошим апетитом. Цікавий факт: якщо жінка зверне увагу на власний раціон і реакцію майбутнього малюка на прийняту їжу, вдасться зрозуміти його кулінарні вподобання. Найчастіше малюки – ласуни. Якщо з’їсти кондитерський виріб, дитина ковтає масу рідини, а потім гикає. Якщо причина криється в цьому, просто не потрібно вживати солодке ввечері. Це дасть можливість мамі спокійно поспати.

Додаткова причина – гіпоксія плоду, або недолік кисню. Ознаки: гіперактивність, знижений серцебиття малюка, скорочення або різке збільшення нападів, які стають частими. Власне гіпоксія – результат сформованих у дитини відхилень. Це часта причина сумних наслідків, ускладнення не дає плоду розвиватися нормально, сприяє різних аномалій. Щоб не сталося нестачі кисню, робіть профілактичні заходи:

 • Бувати частіше на вулиці. Прогулянки – головний помічник у боротьбі за здоров’я дитини.
 • Категорично виключити куріння, активне і пасивне.
 • Смертельними можуть стати алкоголь, наркотики, препарати, які не призначав лікар.
 • Проводите час в добре провітрених приміщеннях. Уникайте духоти.
 • Не піддавайтеся стресу.
 • Виконуйте дихальні вправи.
 • Якщо в анамнезі мами значаться діабет або ниркова недостатність, залишається ризик виникнення гіпоксії плода, необхідні регулярні консультації лікаря. Профілактика медикаментами здійснюється виключно за розпорядженням гінеколога, який спостерігає жінку.

Гикавка при вагітності: чому виникає і як перестати гикати

Як зупинити гикавку у матері

 • Якщо причиною стає переохолодження, рекомендується випити гарячий солодкий чай і надягнути теплий одяг. Рекомендується в подальшому виключити тривале перебування на холодному повітрі.
 • Якщо справа в переїданні, рекомендується скорегувати раціон таким чином, щоб харчування стало дробовим і досить частим.
 • Уникайте стресових ситуацій. Можна відволіктися переглядом фільму або читанням книг. Виключіть причини, здатні викликати подібну реакцію майбутньої мами, сильні емоції і вивести з рівноваги. Якщо подібна ситуація сталася, максимально швидко потрібно переключитися і подумати про щось позитивне і приємне.
 • Спробуйте затримати дихання, намагаючись уникати перенапруження м’язів живота.
 • Результативно допомагає охолоджена вода. Її п’ють невеликими ковтками.
 • Гикавці перешкоджає сухий хліб або сухарі. Будьте обережні, щоб не поперхнутися або не подряпати слизову оболонку горла.
 • Явище зникне, якщо хворий широко відкриває рот і висовує язик якомога далі.
 • Спробуйте використовувати травні ферменти, провести масаж грудної клітини в області діафрагми.
 • Застосовувати переляк не рекомендується, можуть початися передчасні пологи. Не потрібно приймати біологічно активні добавки або заспокійливі. Як седативний засіб попийте валер’яну в таблетках або краплях.

  Гикавка при вагітності: чому виникає і як перестати гикати

  Для припинення нападів гикавки у вагітних жінок потрібно дотримуватися наведених нижче порад:

  • Харчуватися маленькими порціями 6 разів на добу.
  • Пити невеликими ковтками холодну воду повільно. Як правило, допомагає півсклянки.
  • Не допускати переохолоджень, тепліше одягатися. Випийте чашку гарячого чаю.
  • Не переймайтеся, налаштовуйтесь на позитив.
  • Не приймайте лікарські засоби та Бади без консультації лікаря.

  Гикавка у дитини в материнській утробі

  Від того, як почуває себе майбутня мама, залежить розвиток плода протягом дев’яти місяців. Важливо, щоб жінка витримувала режим дня, раціон харчування, слідувала рекомендаціям акушера-гінеколога. Якщо перший триместр показники аналізів допустимі, використовувалися додаткові вітаміни, здійснювалися прогулянки в парках чи скверах, малюк розвивається правильно.

  На двадцять четвертому тижні маля рухається 10-15 разів за годину. Він засинає в середньому на три години. Тоді плід спокійний, рухи відсутні. Якщо малюк енергійний, періодичність рухів регулярна, значить, предмет занепокоєння відсутня. Викликають обґрунтоване занепокоєння незвичні рухи плоду в утробі матері. Фахівці вважають, що гикавка в період внутрішньоутробного розвитку свідчить про правильному формуванні нервової системи малюка. У дитини виробляються рефлекси: він позіхає, коли засинає або пробуджується; здійснює ковтання їжі. Вважається, що подібним чином малюк вчиться дихати без сторонньої допомоги. Згаданий процес починається на 31 тижні. Під час гикавки проводиться масаж, допомагає повноцінної роботи серця й органів шлунково-кишкового тракту. Самопочуття малюка в цей час задовільний, плід не відчуває незручностей.

  Гикавка при вагітності: чому виникає і як перестати гикати

  Гикавка за час вагітності відбувається в будь-який час доби і триває до двох годин. Майбутня мати звикається з поштовхами в утробі, але здригання в животі здатні викликати занепокоєння. Вони нагадують переймоподібні ритмічні скорочення. У різних жінок неоднакова реакція.

  Про гикавці з супутніми нехарактерними звичайним станом ознаками показано розповісти акушера-гінеколога. Одна процедура дозволяє оцінити скорочення матки і серцебиття малюка, простежити частоту рухів. КТГ не несе небезпеки і шкоди для жінки і дитини. Дослідження проводять в останньому триместрі. Ультразвукове дослідження з допплерометрией допоможе дізнатися швидкість кровотоку і його характер у судинах. Лікар бачить, наскільки добре організм забезпечений кров’ю. Процедура не принесе незручностей. Зазначені методики виявляють наявність ускладнень, на яких майбутній мамі варто зосередитися.

  Наявність або відсутність гикавки у плода – індивідуальна характеристика організму. Малюки до появи на світ неоднакові: любить поїсти або має знижений апетит; володіє підвищеною або низькою чутливістю нервових центрів головного мозку. Гінеколог допоможе мамі упевнитися, що дитина не відчуває нестачі кисню.

  Гикавка під час вагітності матері – припустиме явище. Результати досліджень переконливо доводять, що дитина не відчуває дискомфорту, внутрішні органи не піддаються сильному тиску, а малюк знаходиться в стані спокою. Майбутній мамі слід значну частину дня бувати на природі, рухатися, уникати гіподинамії. Обов’язкові умови формування здорового організму – корисний відпочинок і раціональне харчування.