Кардіостимулятор серця: відгуки, установка, життя до і після

Медицина не стоїть на місці, постійно з’являються нові медикаменти, прилади, які дозволяють продовжити життя людини. Хвороби серця ще кілька десятиліть були невиліковними. Але зараз у кардіологів з’явилася можливість не лише «заглянути» у серце, подивитися, як воно працює всередині, але примусити працювати його. Справжнім порятунком став кардіостимулятор серця, відгуки від лікарів, пацієнтів завжди тільки позитивні.

Прилад немов дає людям «другий шанс» жити знову повноцінним життям. Операція не вважається складним, час на її проведення займає лічені хвилини. Але не варто забувати, що спочатку, перший час після операції потрібно прислухатися до свого стану і не перепрацьовувати. Щоб не було проблем в майбутньому, потрібно обов’язково виконувати рекомендації лікарів.

Зміст:

 • 1 Основні відомості
 • 2 Установка приладу
 • 3 Перші дні після встановлення приладу
 • 4 Життя через місяць після того, як було встановлено прилад
 • 5 Як жити далі після встановлення кардіостимулятора. Рекомендації
 • 6 Відгуки про кардиостимуляторе

Основні відомості

Штучним кардіостимулятором серця називається спеціальний електронний прилад. У нього вбудована мікросхема, яка дозволяє виявляти будь-які зміни в роботі серцевого м’яза. Завдяки приладу при необхідності проводиться корекція скорочень міокарда.

Прилад складається з основних елементів:

Кардіостимулятор серця: відгуки, установка, життя до і після

Кардіостимулятор серця: принцип роботи

 • Титанового корпусу.
 • Коннекторного блоку.
 • Електродів.
 • Програматора.
 • У корпусі містяться два важливих компоненти:

  • батареї
  • мікросхеми

  Завдання батарей — виробляти енергію, яка необхідна для створення електричних імпульсів.

  Мікросхеми дозволяють не тільки отримувати, але і відстежувати електродинаміку.

  За допомогою коннекторного блоку здійснюється з’єднання електродів і корпусу. Електроди поміщають в серцевий м’яз, що дозволяє зчитувати інформацію про роботу серця. Несуть електричні заряди допомагають правильно скорочувати серцевий м’яз.

  Програматор або комп’ютер перебуває в медичному закладі, в якому проводилась операція по установці приладу. Його роль – встановити або змінити налаштування кардіостимулятора при необхідності.

  Установка приладу

  Кардіостимулятор серця: відгуки, установка, життя до і після

  Як встановлюють апарат

  Багатьох цікавить, як відбувається процес установки пристрою. Операція вважається нескладною. Пацієнта заздалегідь готують, проводяться необхідні обстеження. Процес нетривалий.

  Суть процедури:

  • в підшкірну жирову клітковину ввести спеціальний пристрій
  • помістити електроди в самих різних ділянках серцевого м’яза

  Операція проходить під місцевим наркозом. Виконується наступне:

 • Пацієнту робиться розріз в області ключиці.
 • По тонкій відні вводяться електроди.
 • Прилад підключається до серця.
 • Важливо! Незважаючи на те, що процедура є нескладною, вся робота з встановлення кардіостимулятора проводиться за допомогою спеціального рентгенівського обладнання.

  Після установки приладу життя людей змінюється, з’являються нові правила, вимоги, виникають які-небудь обмеження. Але до всього можна звикнути. Треба пам’ятати, що серце залишається те ж і його треба берегти.

  Перші дні після встановлення приладу

  У перші дні треба дотримуватися наступного:

  • стежити за післяопераційною раною, щоб вона була в чистоті та сухості
  • якщо стан людини хороше, немає ускладнень, то на п’ятий день можна спокійно приймати душ
  • у перший тиждень не можна піднімати тяжкості
  • відмовитися від важкої фізичної роботи в будинку, наприклад, прибирання снігу

  Більшість людей через тиждень після операції повертаються на роботу.

  Треба пам’ятати! Як би добре не відчували після встановлення кардіостимулятора, потрібно обов’язково прислухатися до свого організму. Якщо з’явилося відчуття втоми, то треба відкласти справи і трохи відпочити.

  Життя через місяць після того, як було встановлено прилад

  Кардіостимулятор серця: відгуки, установка, життя до і після

  Яке обстеження допустимо

  Через місяць людині переніс операцію, дозволяється займатися спортом. Але мови про важких фізичних навантаженнях мови бути не може. Дозволяється плавати, грати в теніс, гольф. Особливо корисні піші прогулянки.

  Відвідувати лікаря треба регулярно. Перший прийом після операції – через три місяці після виписки. Другий прийом повинен бути через півроку, і потім відвідування лікаря має бути хоча б раз на півроку.

  Якщо з’явилися занепокоєння, дискомфорт, то до лікаря слід звернутися негайно.

  Як жити далі після встановлення кардіостимулятора. Рекомендації

  Незважаючи на те, що прилад оснащений спеціальною вбудованим захистом від впливу і перешкод інших електричних приладів, все одно потрібно уникати потужних электрополей. Не варто боятися домашніх побутових приладів, таких як мікрохвильова піч, магнітофон, пилосос, холодильник, комп’ютер тощо.

  Необхідно пам’ятати, що для того, щоб не допустити перешкод, прилади повинні розташовуватися на відстані не ближче дециметра від області, де встановлено кардиоприбор.

  Кардіостимулятор серця: відгуки, установка, життя до і після

  Як зберегти серце і встановлений прилад

  Є ще кілька правил, яких треба дотримуватися в побуті:

 • Не торкатися областю, де встановлено кардиоприбор, до працюючого телевізора.
 • Не притулятися до передньої стінки мікрохвильової печі.
 • Не знаходитися біля високовольтних ліній електропередач.
 • Не стояти поблизу роботи зварювального обладнання.
 • Триматися подалі від електричних сталеплавильних печей.
 • Пам’ятайте, що не можна проходити через пристрої контролю, як в аеропортах, так і в магазинах. Щоб уникнути неприємностей завжди треба мати при собі картку власника кардиоприбора і паспорт. Карту завжди можна отримати в лікарні.

  Якщо призначається обстеження таке як: променева терапія, діатермія, магнитнорезонансная діагностика, зовнішня дефібриляція, то в першу чергу треба повідомити лікарям про те, що у вас встановлений кардіостимулятор.

  Не протипоказані флюорографію, рентген. Іноді призначається рентгенографія у разі, якщо є найменша підозра на поломку електрода.

  Лікарі настійно рекомендують після операції вести здоровий спосіб життя. Стежити за харчуванням, займатися легкими видами спорту, більше часу проводити на свіжому повітрі.

  Важливо! Засмагати під відкритими променями сонця не слід. У спекотну погоду на тілі завжди повинна бути бавовняний одяг.

  Батарейка в приладі розрахована на десятиліття. Коли строк придатності буде підходити до кінця, прилад подасть сигнал. Сигнал зафіксується при плановому обстеженні. Батарейку тут же замінять. Тому важливо вчасно і регулярно відвідувати лікаря.

  Відгуки про кардиостимуляторе

  На форумах можна прочитати різні відгуки про кардиостимуляторе як позитивні, так і негативні. Але фахівці наголошують, що негативні відгуки частіше ніяк не відносяться до роботі кардіостимулятора. Часто проблеми пов’язані з іншими наявними захворюваннями у людей, наприклад, наявність неврології. Люди з таким діагнозом часто скаржаться на «поколювання в області серця.

  Люди, які прислухалися до рекомендацій лікарів і виконували всі вимоги, залишаються дуже задоволеними. Вони пишуть, що самопочуття покращилося. Якщо перший час була невелика задишка, то через деякий час вона пропала.

  Було відмічено, що люди з кардіостимуляторами дозволяють собі поїздки на південь. Бувають обмеження і заборони по прийому сонячних ванн, але якщо не зловживати перебуванням на сонці, то нічого страшного для здоров’я немає.

  Люди, яким було встановлено кардіостимулятор, відзначають, що у них з’явилася можливість знову вести активний спосіб життя, жити повноцінним життям. Потрібно прислухатися до рекомендацій лікарів, своєчасно проходити планове обстеження.