Кавун при виразці шлунка і інші овочі та фрукти

Їсти овочі та фрукти при виразковій хворобі шлунка і 12-палої кишки корисно, але в межах норми, яка для кожного продукту відрізняється. Хворий з виразкою дванадцятипалої кишки повинен пити багато рідини, яка також може поступати з їжею, тому такі продукти, як яблука, дині, огірки корисно їсти в невеликих кількостях. Є і щодо шкідливі продукти, що викликають здуття живота і порушення травлення – це виноград, капуста, цитрусові, кавун при виразці шлунка. Практично всі овочі і фрукти можуть спровокувати диспепсію, але зовсім без них харчування неможливо, так як основним принципом лікувальної дієти виступає повноцінне надходження в організм вітамінів і мікроелементів з натуральною їжею.

Кавун при виразці шлунка і інші овочі та фрукти

Щоб зрозуміти, які овочі, а так само фрукти при виразці шлунка, а головне, в яких кількостях можна їсти, треба розібрати детальніше їх склад та вплив на органи ШКТ, особливо слизову шлунка і стінки дванадцятипалої кишки.

Зміст статті

 • Кавун і диня
 • Яблука і виноград при виразці
 • Безпечні овочі для хворого шлунка

Кавун і диня

Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки і шлунка супроводжується збільшенням кислотності шлункового соку, і щоб щадити слизовий шар органів, можна зовсім не вживати кислі овочі, фрукти, ягоди. Кавун і диня хоч і не кислі, але вони в основному складаються з рідини, і їх вживання провокує секрецію шлункового соку, який роз’їдає стінки шлунка. Щоб знизити негативний вплив на органи подібних продуктів, можна їх їсти тільки на десерт після другої страви, щоб соляній кислоті було що роз’їдати.

Кавун при виразці шлунка і інші овочі та фрукти

Їсти диню або зелені яблука при виразковій хворобі 12-палої кишки і шлунка можна вкрай рідко, так як навіть для здорової людини це важкі продукти, що не годиться їсти на голодний шлунок.

Диня містить і корисні елементи, що допоможуть хворому з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки в період стихання симптомів. Дозволена диня тільки за умови нормальної або зниженої кислотності шлункового соку.

Фолієва кислота, яку містить диня, благотворно позначається на нервовій системі, що корисно при виразковій хворобі 12-палої кишки і шлунка, адже це захворювання супроводжується неврологічною симптоматикою і ускладнюється після перенесення стресовій ситуації.

Кавун при виразці шлунка і інші овочі та фрукти

Чому корисно їсти диню при захворюванні 12-палої кишки?

 • Вона здавна застосовується як хороше лікарський засіб при патології нервової системи, хвороби 12-палої кишки і шлунка, запальних процесах в організмі.
 • Відвар дині з додаванням молока робить її менш агресивною для хворої дванадцятипалої кишки і такий засіб корисно при захворюваннях вивідною системи і кишечника, функція якого порушується при виразці.
 • Диня поживна і може втамувати голод навіть у невеликій кількості.
 • Диню категорично протипоказано при розладі травлення, чого не скажеш про кавуни. Стиглий кавун можна їсти при виразці в невеликій кількості для очищення кишечника і виведення токсинів.

  Яблука і виноград при виразці

  Пацієнтам з виразковою хворобою 12-палої кишки можна їсти некислі груші, яблука, банани, гранати, але не рекомендується їсти виноград, лимон і цитрусові. Будь-які фрукти при виразці шлунка повинні бути солодкими або принаймні не кислими, так як це викличе болю і спровокує посилене вироблення соляної кислоти, що дуже небезпечно при виразці дванадцятипалої кишки.

  Кавун при виразці шлунка і інші овочі та фрукти

  Які фрукти і ягоди можна їсти при захворюванні шлунка і 12-палої кишки?

 • Стиглі червоні яблука: вони містять вітаміни С, А, В, мають низький глікемічний індекс, позитивно впливають на судини і лімфатичну систему. Залежно від сорту, яблука можуть містити добову дозу вітаміну С, необхідного для організму. Також відомо, що захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту впливають на стан шкіри, а такі продукти як яблука, буряк, дині, огірки, червоні овочі сприяють очищенню шкіри.
 • Солодкі ягоди, авокадо: містять вітаміни, нормалізують роботу шлунка і 12-палої кишки, сприяють клітинного відновлення, що важливо в період загоєння виразки, до того ж, ягоди смачні, що впливає на психологічний стан.
 • Солодкі сливи і банани такі фрукти добре підходять для легкого обіду і втамування голоду при виразці дванадцятипалої кишки, вони не викликають здуття і не підвищують кислотність шлункового соку.
 • Суворо заборонених фруктів не багато – це ківі, виноград, персики, цитрусові.

   

  Виноград містить корисні для шлунка речовини, але при захворюванні 12-палої кишки є його вкрай небажано, так як це призведе до здуття живота і розладу кишечника.

  Безпечні овочі для хворого шлунка

  Серед корисних при виразці овочів можна виділити картопля, свіжі огірки, морква, салат і гарбуз. Буряк і капуста добре підходять для приготування овочевого соку, який при захворюванні 12-пертсной кишки є лікувальним.

  У лікувальних цілях застосовується червоний буряк, огірки, гарбуз, адже вони нейтральні і не порушують кислотність, навпаки, знімають симптоми болю, усувають запалення, обволікають шлунок.

  Кавун при виразці шлунка і інші овочі та фрукти

  Які овочі корисно їсти при виразці?

 • Бурак, буряк столовий, червоний – їх можна їсти в свіжому вигляді або пити сік.
 • Морква – легкозасвоюваний, а, значить, корисний при виразці продукт.
 • Салат – містить корисні для 12-палої кишки речовини, кальцій, фосфорну кислоту, жири, а його сік широко застосовується для лікування виразки дванадцятипалої кишки.
 • Гарбуз – містить багато клітковини, її можна їсти у вигляді каші в період загострення захворювання, адже вона включена в корисні продукти дієти № 1 при виразці.
 • Кабачки – виводять зайву рідину з організму, що допомагає в боротьбі з набряками.
 • Які овочі погано впливають на хворий кишечник?

 • Гострий перець, консервовані овочі.
 • Томати черрі, зелений горошок.
 • Шпинат, солодкий перець, зелень.
 • Кавун при виразці шлунка і інші овочі та фрукти

  Мало користі приносять заморожені і куплені в супермаркеті «блискучі» овочі і фрукти.

  Важливо! Буряк, картопля, морква добре підходять для приготування соку, але їх можна пити тільки свіжими, адже вже протягом 10 хвилин починають йти корисні речовини, заради яких і варто їсти ці овочі і пити соки.

  Взимку дістати свіжі і вітамінні овочі і фрукти важко, тому потрібно вміти правильно їх заморожувати. Робити це потрібно при температурі мінус 30-40 градусів, і тільки в такому випадку не буде утворення кристалів води. Розморожувати продукти можна тільки перед вживанням, інакше повторне заморожування зведе всі зусилля нанівець і продукти втратять свою користь.