Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечно

Більшість дітей, народжених жінками, які курили, з’являються на світ недоношеними. Їх вага значно нижче, ніж діти, які народжені матерями без шкідливих звичок. Малюки курців розвиваються в рази повільніше, вони відчувають кисневе голодування протягом усього терміну вагітності.

Зміст

 • Як куріння впливає на плід
 • Нікотинова залежність в період вагітності: основні ризики для плоду і матері
 • Небезпечно кидати паління на різних термінах
 • У першому триместрі можна кинути
 • Як кинути в другому триместрі
 • Як не палити в третьому триместрі вагітності та при лактації
 • Вплив нікотину на плід і плаценту
 • Як сигарети впливають на харчування плода
 • Якщо курити сигарети неміцні
 • Ускладнення при пологах
 • Можна без шкоди кинути палити відразу
 • Захворювання, спровоковані курінням
 • Корисне відео
 • Як куріння впливає на плід

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноКуріння шкідливе для будь якої жінки, особливо в тому випадку, якщо підтверджується вагітність.

  Правильним рішенням є відмовитися від нікотинової залежності. Слід розуміти, що від цієї негативної звички частіше страждає ще не народжена дитина.

  Нікотинова залежність в період вагітності: основні ризики для плоду і матері

  Курить дівчина має ряд порушень в роботі організму:

  • неправильне кровообіг;
  • звуження кровоносних судин;
  • зміни в роботі серця, органів дихання та ін

  Теж трапляється і з плодом. Він відчуває нестачу кисню та інших поживних компонентів, необхідних для розвитку.

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноОтруйні речовини, що входять до складу сигарет, негативно впливають на організм майбутньої дитини.

  Перш за все, від куріння матері страждають такі органи розвивається всередині утроби малюка:

  • легкі;
  • репродуктивні органи;
  • мозок;
  • імунітет.

  Діти, які з’явилися на світ у матерів-курців, мають знижену масу тіла та вроджені аномалії, наприклад, кінську стопу або заячу губу.

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечно Рівень перинатальної смертності (коли смерть настає з 22 тижня вагітності до 7 діб життя) новонародженого збільшується на 30% у палить матері. В 2,5 рази частіше жінки з нікотиновою залежністю стикаються з синдромом раптової смертності новонародженого.
  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноЩо стосується шкоди паління для вагітної, то тут слід враховувати стаж куріння і кількість викурених сигарет в день. Якщо дівчина має шкідливу звичку більше року, то незаперечний шкоди організму вже завдано, це неодмінно позначиться на вагітності. Якщо жінка звикла до звичкою, і курить, ще не знаючи про те, що вагітна це загрожує викиднем або завмирання плоду.

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноВикидні трапляються в 2 рази частіше у жінок-курців.

  Речовини, що містяться в сигаретах, які негативно позначаються на організмі матері, вона стає сприйнятливою до інфекцій, які є провокаторами передчасних пологів і різних патологій плоду.

  Небезпечно кидати паління на різних термінах

  Сьогодні існує дві думки щодо того небезпечно різко кидати курити під час вагітності чи ні. Одні фахівці вважають, що відмовлятися від куріння необхідно поступово, інші є прихильниками різкого позбавлення від нікотинової залежності. У першому випадку небезпека криється в тому, що дівчина, знаючи про свій цікавий стан, продовжує вдихати отруйні пари. У другому, відсутність нікотину в крові провокує жінку на нервовий розлад. І те, і інше може стати причиною викидня.

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноКожна порція нікотину відбивається на здоров’ї майбутнього малюка. Майбутня дитина курить рівно стільки, скільки цигарок викурює його мати. Звідси слід зробити висновок, що переживання, стрес і знервовані стану жінки в положенні куди менш серйозно позначається на розвитку плода, ніж кілька тисяч отруйних речовин, які містять у собі тютюновий дим.

  Жінка повинна вчасно відмовитися від куріння, щоб не чинити негативного впливу на дитину.

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноКуріння під час вагітності збільшує ризик її несприятливого завершення майже в два рази.

  У першому триместрі можна кинути

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноПід час планування вагітності дама в принципі не повинна мати шкідливих звичок. Якщо вони все ж таки мають місце бути, при цьому жінка ще не підозрює про те, що сталося зачаття і продовжує палити. Замислюватися про аборт з-за цього в жодному разі не можна.

  Нічого непоправного в цей період не сталося. Все, що потрібно жінці, як тільки вона дізналася про своє становище, — негайно відмовитися від сигарет. Коли відбудеться імплантація зиготи в ендометрій матки плід і організм матері стають єдиним цілим. Після цього періоду всі зміни, що відбуваються з матір’ю, так чи інакше, стосуються малюка.

  Як кинути в другому триместрі

  Куріння — сама згубна звичка. Якщо відмовитися від неї не вдалося на початку вагітності, слід бути готовою до того, що у дитини будуть деякого роду порушення. Саме із-за великого ризику необхідно вжити всіх заходів, щоб позбутися від нікотинової залежності. Важливо пам’ятати про ризик викидня і ускладнень вагітності. Лікарі стверджують, що відмовлятися від сигарет слід поступово і бажано під контролем фахівця, він розробить відповідну методику позбавлення від залежності.

  Як не палити в третьому триместрі вагітності та при лактації

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноВідмовитися від нікотинової залежності необхідно як можна швидше. При наявності залежності — головне, навчити себе самоконтролю і не тягнутися за пачкою сигарет в момент складнощів, поганого настрою чи виниклих проблем, причому не важливо, на якому терміні це відбувається.

  Ідеально відмовитися від сигарет до 12-го тижня. Жінці, яка викурювала протягом строку близько десяти сигарет в день, відмовитися від нікотину непросто, і тому, якщо ідея кинути курити виникла тільки в третьому триместрі краще робити це поступово.

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноВідмовлятися від шкідливої звички жінці в положенні (на пізньому терміні) необхідно строго під спостереженням лікаря.

  Щоб не курити на третьому триместрі вагітності необхідно усвідомити, що це завдає шкоди майбутній дитині. Не варто ризикувати здоров’ям дитини заради пари затяжок.

  Щодо питання лактації, варто відзначити, що куріння позначається на якості молока і на його об’єм. Внаслідок куріння організм малюка недоотримає вітаміни, необхідні для розвитку речовин, їх поглине нікотин.

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноЯкщо нікотин потрапляє в організм дитини щодня, у нього можуть спостерігатися наступні наслідки:

  • втрата апетиту;
  • порушення сну;
  • уповільнений розвиток;
  • труднощі з кишечником;
  • алергія;
  • схильність до злоякісних утворень.

  Вплив нікотину на плід і плаценту

  Перші тижні вагітності відбувається закладка всіх основних органів дитини. Тому важливо, щоб майбутній малюк отримував всі необхідні поживні речовини, зокрема, кисень в повному обсязі. Нікотин — отрута, яка під час вагітності негативно впливає на організм матері, так і на організм дитини. При цьому якщо організм жінки «охороняє» імунітет, то плід захищає плацента. Ступінь труднощів і проблем зі здоров’ям безпосередньо залежить від кількості викурених жінкою сигарет. Небезпечною є загроза відшарування плаценти, її ймовірність збільшується на 25% у тому випадку, якщо жінка викурює по 10 сигарет в день. Якщо вона є курцем з великим стажем, то ймовірність підвищується до 65%.

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноНегативна звичка підвищує ймовірність передчасної відшарування плаценти, це супроводжується кровотечею, яке загрожує життю і здоров’ю плоду і матері.

  Як сигарети впливають на харчування плода

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноТе, як харчується малюк, залежить від припливу крові. Куріння блокує надходження кисню і звужує кровоносні судини. В результаті трапляється кисневого голодування, що загрожує серйозними наслідками для майбутнього дитини. Малюкові не вистачає поживних речовин, які потрібні йому, щоб правильно та повноцінно розвиватися.

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноКожна викурена цигарка позбавляє майбутнього малюка важливих поживних речовин і мікроелементів.

  Якщо курити сигарети неміцні

  Легкі сигарети нічим не відрізняються від міцних. Різниця лише в кількості. Якщо викурювати дві сигарети полегшені, це практично теж, що викурити одну міцну. Будь надходження нікотину в організм, завдає шкоди майбутньої матері і дитині, а тому абсолютно не має значення, які саме сигарети курить жінка.

  Ускладнення при пологах

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноУ палить матері збільшується ризик викидня у середньому на 30%. Ускладненнями при пологах після куріння під час вагітності є народження дитини з недостатньою вагою. Найстрашнішим наслідком куріння є народження мертвої дитини.

  Можна без шкоди кинути палити відразу

  Фахівці переконані, що кинувши шкідливу звичку відразу, жінка збільшує шанс на народження здорового потомства. Лікарі наполягають на підконтрольному позбавлення від залежності, якщо жінка вирішує кинути курити на терміні більш 4-х місяців.

  Захворювання, спровоковані курінням

  Куріння під час вагітності: вплив нікотину на плід під час 1, 2 і 3 триместру, і варіанти, як кинути курити на ранньому терміні і наскільки це небезпечноТютюнова залежність негативним чином позначається на матері. Варто відзначити нездоровий колір шкіри, хриплий голос, погані зуби. Є куди серйозні захворювання, наприклад:

  • остеохондроз;
  • безсоння;
  • варикоз;
  • порушення кровообігу;
  • остеопороз;
  • порушення в роботі серця;
  • безсоння та ін

  Багато курців виправдовують свою звичку тим, що відмова від сигарет викличе стрес і тим самим завдасть шкоди дитині. Так, це частково так. Однак не варто забувати, що шкоду, яка завдається нікотином, значно серйозніше, ніж стрес із-за відмови. Помилково вважати, що дорогі сигарети якісні, а тому менш шкідливі. Не потрібно думати, що якщо скорочує кількість викурених сигарет або знизиться ступінь фортеці, то дитині буде легше дихати.

  У тому разі, коли дівчина планує народження дитини, або побачила на тесті дві смужки, перше, що вона повинна зробити — це кинути курити. Мати повинна з перших днів захищати свого майбутнього малюка і робити все, щоб уберегти його від згубного впливу отруйного диму.

  Корисне відео