Левоміцетин від проносу: інструкція для дітей і дорослих

Розлад стільця – часте явище, що характеризується розрідженням калових мас і почастішанням дефекацій. Коли діарея носить затяжний характер, а дієта або звичні засоби не допомагають впоратися з розладом, хворий починає шукати більш ефективний спосіб зупинити неприємний процес. Прийом антибактеріальних препаратів актуальне, якщо розлад викликано харчової інтоксикацією або кишковою інфекцією. Один із переліку ефективних медикаментів при проносі – Левоміцетин, що дозволяє в короткі терміни усунути симптом.

Переваги Левоміцетину

Левоміцетин – антибактеріальний лікарський засіб широкого спектру дії. Активно впливає на збудники кишкової інфекції (крім вірусних і грибкових). Медикамент стримує ріст і розмноження бактерій – збудників сальмонельозу, шигеллеза. Він впливає на клітину мікроорганізму, руйнуючи освіту білка, знищуючи її життєздатність. Ліки не усуває симптом, а впливає на причину, яка спровокувала реакцію організму.

Левоміцетин від проносу: інструкція для дітей і дорослих

Свідчення

Медикамент випускається у вигляді таблеток білого кольору з жовтуватим відтінком. Левоміцетин призначається при гострих кишкових інфекціях. При обраних патологіях, що викликають діарею, антибіотик потрібен. Хвороби, при яких приймається препарат:

 • Сальмонельоз;
 • Дизентерія;
 • Черевний тиф та інші.

Щодо деяких бактерій препарат неактивний. Тому важливо встановити точну причину патології перед прийомом медикаментів.

Ефективно засіб при харчовому отруєнні і розладі травлення, якщо:

 • Частота стільця перевищує 10-15 разів, а стан хворого не поліпшується після прийому альтернативних медикаментів.
 • У рідких випорожненнях хворий зауважує криваві прожилки або гній. Зазначений випадок передбачає терапію антибактеріальними засобами.
 • Діарея інфекційного характеру, але на неї не діють альтернативні антибактеріальні засоби. Хворий повинен здати аналіз калу, щоб встановити збудника.
 • Крім розлади кишечника, присутня підвищена температура тіла.
 • У хворого індивідуальна непереносимість або алергічна реакція на інші антибактеріальні лікарські засоби.

Левоміцетин від проносу: інструкція для дітей і дорослих

Спосіб застосування і дозування

Призначати антибактеріальні засоби може лікуючий лікар. Доктор встановлює дозування, тривалість лікування Левоміцетином залежно від тяжкості захворювання. Коли хворий починає вживати ліки, стан помітно поліпшується через добу. Але закінчувати терапію протипоказано – потрібно приймати препарат повний курс, призначений лікарем, щоб знищити бактерії остаточно. У середньому курс лікування становить від тижня до десяти днів.

Таблетки потрібно приймати за півгодини до їди або через годину після прийому їжі. Для кращого всмоктування таблетку допустимо розкусити. На смак препарат дуже гіркий, потрібно запити таблетку великим об’ємом води. Таблетки вживають через однаковий проміжок часу.

У коробці з ліками знайдеться інструкція по застосуванню, якої необхідно дотримуватись, але вживати ліки потрібно по показанню доктора.

Правила прийому у дорослих

Якщо пронос у дорослого, рекомендується приймати по таблетці через 5 годин. Загальна добова доза у дорослих не повинна перевищувати 4 г.

Легка форма проносу передбачає прийом по таблетці 4 рази на день.

При важкій формі проносу, викликаного інфекцією, призначають по 2-4 таблетки 3-4 рази на добу.

Правила прийому у дітей

Левоміцетин – сильнодіючий препарат. При лікуванні від проносу важливо знати дозування для дітей і не перевищувати її. Дітям призначають препарат, враховуючи вік і вагу.

Дитині до трьох років не рекомендовано давати більше 10-15 мг на кілограм ваги. При вазі 10 кг – дозволено не більше 125 мг.

З 3 до 8 років дозволено не більше 200 мг на добу.

Старше 8 – до 300 мг на день.

Давати медикамент проти проносу дитині дозволено після діагностики та консультації терапевта.

Протипоказання

Антибіотик відрізняється сильною дією, виділяють протипоказання. Обмеження до застосування:

 • Вагітність і період грудного вигодовування. Якщо терапія засобом необхідна, на період лікування слід відмовитися від годування.
 • Порушення функції нирок.
 • Порфіринового хвороба.
 • Дитячий вік до 4 місяців.
 • Цукровий діабет.
 • Шкірні захворювання: псоріаз, екзема.
 • Алергія та індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

Не можна приймати при ангіні та гострих респіраторних вірусних захворюваннях.

У цьому випадку рекомендується відмовитися від застосування медикаменту або замінити іншим лікарським засобом, порадившись з лікарем.

Не рекомендується застосування препарату при розладі стільця, викликаного алергією, або вживанням продуктів послаблювальної дії. Лікування антибіотиком проводиться у разі попадання інфекції в травний тракт.

Побічний ефект

Прийом медикаменту навіть у відповідності з призначеною дозуванням часто супроводжується появою симптомів. У пацієнта може крутитися і боліти голова, погіршуватися зір і слух. Левоміцетин викликає патологічні процеси в системі кровообігу, приміром, тромбоцитопенію, лейкопенію. В животі пацієнт може відчувати дискомфорт, здуття, метеоризм.

Левоміцетин від проносу: інструкція для дітей і дорослих

У пацієнтів, схильних до алергії, з’являються висипання на шкірі або інші реакції. У складних випадках виникає набряк, який представляє небезпеку здоров’ю і життю людини.

Побічні ефекти зникають після припинення лікування.

Передозування

Перевищення рекомендованої дози загрожує різними ускладненнями. У хворого може погіршитися зір і слух, з’являється запаморочення, болі в голові. Симптомом передозування є загальна слабкість, нудота, блювота, судоми.

Часто хворі в гонитві за швидким одужанням приймає самостійне рішення – збільшити дозу лікарського засобу. При прийомі антибіотиків заборонено самостійно змінювати дозування. При діареї лікар призначає обсяг, необхідний пацієнту. Перевищення погіршує стан і може викликати сильне розлад стільця.

Запобіжні заходи

Щоб захиститися від побічних реакцій, належить дотримуватися правила прийому медикаменту:

 • Консультація лікаря перед терапією від діареї за допомогою антибіотика обов’язкове. Тим більше, якщо мова йде про лікування дитини грудного віку.
 • Не допускається прийом ліків при разовому розладі кишечника, при відсутності інших ознак інтоксикації.
 • Левоміцетин є антибіотиком, що діє на мікрофлору кишечнику, що призводить до дисбактеріозу. Вже на етапі лікування потрібно приймати пробіотики для відновлення мікрофлори кишечника. Рекомендується пити Лінекс, Біфідумбактерин, Біфіформ. Ці пробіотики добре поєднуються з антибіотикотерапією. Левоміцетин від проносу: інструкція для дітей і дорослих
 • Пронос не завжди ознака інфекції. Симптом може вказувати на хронічні захворювання органів шлунково-кишкового тракту. Плануючи почати лікування антибіотиками, потрібно звернутися за допомогою до лікаря, пройти обстеження і визначити причину діареї.

Заборонено приймати таблетки при вживанні спиртовмісної продукції. Алкоголь знижує ефективність препарату. Позитивного результату не буде, якщо поєднувати алкогольні напої та антибіотикотерапію.

Аналоги

Побороти інфекційний пронос можуть препарати, аналогічні Левоміцетину, або замінники антибіотика:

 • Левоміцетин Актитаб – медикамент, який випускається у формі таблеток. Основна речовина – хлорамфенікол, як і в стандартному Левомицетине. Відрізняється від антибіотика складом допоміжних речовин.
 • Левоміцетин Дарниця – антибіотик широкого спектра дії з активною речовиною – хлорамфеніколом.
 • Дексаметазон – синтетичний препарат, який регулює білковий, вуглеводний обмін. Може бути призначений замість Левоміцетину при черевному тифі, дифтерії.

Вибір антибактеріального засобу залежить від збудника захворювання. Призначати ліки повинен лікар, виходячи з лабораторних досліджень біологічного матеріалу людини.

Левоміцетин – сильний антибіотик, що допомагає впоратися з інфекцією дорослим і дітям. Приймати при будь-якому проносі забороняється, так як ліки не тільки не допоможе впоратися з банальним розладом стільця, але і посилить діарею. Перед прийомом потрібно виявити причину за допомогою лабораторного дослідження. Та переконавшись, що симптом спровокований бактеріями, приступати до антибіотикотерапії, не порушуючи дозування.