Лікування кісти в нирці народними засобами: чи варто ризикувати?

Кіста нирки – порожнинне утворення, зовні вкрите сполучне тканиною, а всередині — заповнену рідиною. Причини можуть бути вроджені або придбані, як наслідок перенесених захворювань нирок. Захворювання може протікати безсимптомно і не викликати ускладнень. У такому випадку лікування не проводиться. Іноді кіста різними способами дає про себе знати, тоді обов’язково її усунення. Домогтися зменшення обсягу освіти можна з допомогою методів народної медицини. Є кілька перевірених рецептів, які допоможуть позбутися від кісти без хірургічного втручання.

Зміст:

 • 1 Чому з’являється кіста нирки?
 • 2 Варто лікувати кісту нирки народними засобами?
 • 3 Яку потрібно дотримуватися дієти?
 • 4 Медикаментозне лікування захворювання
 • 5 Як позбутися від кісти в домашніх умовах?
 • 6 Відгуки пацієнтів про лікування народними рецептами?

Чому з’являється кіста нирки?

Причина появи кісти в нирці може бути вроджена або набута. Набута кіста в свою чергу може бути викликана двома факторами. Хвороба може передаватися у спадок. Відбуваються патологічні зміни в генетичному матеріалі клітин з-за чого відбувається зрощення природних ниркових канальців, утворюється кіста. Новоутворення може утворитися і в будь-якому іншому органі.

Лікування кісти в нирці народними засобами: чи варто ризикувати?

Кіста нирки може бути вродженою

Кіста може бути вродженою. Причиною патології є вплив несприятливих зовнішніх факторів на плід. Ниркові канальці розвиваються неправильно, якщо під час вагітності жінка курить, вживає алкоголь, впливають на організм токсини або внутрішньоутробна інфекція.

Закупорка ниркових канальців та їх непрохідність призводять до появи кісти.

Причини можуть бути зовнішніми, це:

 • наявність хронічної інфекції в нирках (пієлонефрит), частіше хворіють жінки
 • туберкульоз нирок (імунна система людини намагається покрити інфекцію сполучною тканиною)
 • гіпертонічна хвороба (у судинах нирок тиск також підвищується, що негативно позначається на їх стані)
 • сечокам’яна хвороба
 • аденома простати у чоловіків
 • вікові зміни

Кіста нирки розвивається наступним чином. З різних причин порушується відтік сечі з нирковим канальцям. Сеча накопичується і призводить до розширення нефрона. Імунна система реагує на нетипове скупчення і утворює навколо скопилася рідини капсули із сполучної тканини.

Розмір кісти залежить від початкової проблеми. Освіта може бути від 10 мм до 10 см в діаметрі. Чим більше кіста, тим більше вона небезпечна для організму, також грає роль її розташування.

Є ще один вид кісти, механізм розвитку якої йде за іншою схемою. Це дермоїдна кіста. Всередині неї знаходиться не рідина, а інша тканина, наприклад, жирова або епідерміс. Причиною є генетичне порушення, внаслідок якого в нирці з’являється чужорідна тканина. Дане порушення усувається тільки хірургічним шляхом.

Кіста не є злоякісним утворенням, але в деяких випадках вимагає лікування.

Про причини появи кісти в нирках дізнайтеся з запропонованого відео.

Варто лікувати кісту нирки народними засобами?

Якщо розмір кісти менше 4 см, то її можна не лікувати, а періодично спостерігати. Діагностика проводиться раз на півроку, аналізується зростання освіти, її рух. Якщо змін не відбувається, то спостереження може тривати роками.

Якщо кіста зросла більш ніж на 6 см, то рекомендується пройти процедуру пункції. В нирку вводиться спеціальна голка і вміст кісти відсмоктується. Рідина досліджується лабораторних умовах.

Якщо кіста невелика і хірургічне втручання недоцільно, вона не викликає дискомфорту, то багато вдаються до народних засобів.

Існує небезпека такого лікування? Лікування кісти в нирці народними засобами відбувається тільки після консультації лікаря.

Кіста небезпечна тим, що може призводити до нагноениям, крововиливів, може відбутися розрив. Якщо застосовуються народні засоби, потрібно періодично проходити обстеження, щоб уникнути негативних змін. Дуже важливо перед початком лікування визначити, чи немає здавлення навколишніх тканин, гіпертензії, не порушується кіста відтік сечі, немає внутрішньої інфекції та раку нирки. У подібних випадках народні методи не тільки неефективні, але й можуть завдати шкоди.

В інших випадках лікування народними засобами буде ефективним. Приймати натуральні препарати потрібно тривалий час, іноді роками. Виготовляючи відвар з різних трав, слід пам’ятати про індивідуальної непереносимості і можливих алергічних реакціях. Народні рецепти на відміну від гомеопатичних препаратів не мають протипоказань та побічних ефектів.

Яку потрібно дотримуватися дієти?

Лікування кісти в нирці народними засобами: чи варто ризикувати?

Під час лікування важливо дотримуватися дієти

Щоб процес лікування був більш ефективним, важливо дотримуватися дієти. Якщо не дотримуватися дієти, навіть медикаментозне лікування може не принести користі.

В раціоні повинно бути якомога менше солі. Якщо нирки хворі, то організм не може в колишньому обсязі виводити солі, з-за чого вода в організмі затримується, з’являється набряклість. Сіль можна замінити на кмин, кріп, корицю.

У приготованих стравах не повинно бути дратівливих речовин, слід виключити:

 • бобові рослини
 • копчені продукти
 • грибні страви
 • газовані напої
 • алкоголь
 • жирні і гострі страви
 • сметану

Потрібно збільшити споживання молочних продуктів. Потрібно стежити за споживанням добової норми води (не менше 1,5 літрів в день), білків.

Кількість прийомів їжі в день потрібно збільшити, а обсяг порцій зменшити. Їсти потрібно 5-6 разів на день.

Медикаментозне лікування захворювання

Якщо немає ускладнень, то кісту можна вилікувати без операції.

Лікування кісти в нирці народними засобами: чи варто ризикувати?

Медикаментозне лікування переслідує ряд завдань

Завдання медикаментозного лікування:

 • поліпшення загального стану пацієнта
 • усунення симптомів захворювання нирок
 • позбавлення від болю
 • усунення інфекції
 • зниження підвищеного тиску
 • нормалізація водно-сольового балансу
 • полегшення процесу сечовипускання

Немає окремого ліки конкретно проти кісти. Підбирається препарат проти запалення, проти інфекції та ін
При вроджених патологіях обов’язково вживати 1,5-2,5 літра води в день, нормалізувати артеріальний тиск.

Для боротьби з гіпертонією призначаються інгібітори спеціального ферменту і блокатори, рекомендується приймати гіпотензивні засоби.

Крім обмеження хворого в солі, призначаються діуретичні препарати. Якщо причина появи кісти набута, то терапія проводиться виходячи з першопричини. При крововиливах рекомендується дотримуватися постільного режиму, приймати знеболюючі засоби, проводити антимікробні процедури.

Щоб зупинити розвиток сечокам’яної хвороби, а отже і збільшення кісти, застосовують тіазидні діуретики.

До оперативного втручання вдаються, якщо:

 • розмір кісти більше 6 см
 • кіста викликає дискомфорт і болі
 • не вдається вилікувати гіпертонію

Коли рідини не залишиться, в кісту вводиться розчин, який сприяє склероз стінок. Відбувається опік стінок освіти і заміщення сполучної тканини. Сеча більше не зможе проникати в освіту.

Якщо утворення великого розміру, то встановлюється дренаж. Протягом трьох діб в кісту вводиться спирт.
При лікуванні нирок з кістою можна домогтися усунення запалення, анемії, порушень функції нирок, гіпертензії.

Якщо виявлене тотальне кістозне ураження нирки, то рекомендується видалення нирки та її подальша трансплантація.

Як позбутися від кісти в домашніх умовах?

Є велика кількість трав, які сприятливо впливають на стан нирки і призводять до зменшення розмірів кісти. Самим популярним рослиною при захворюваннях нирок є лопух.

Для приготування рецепту знадобиться свіжовичавлений сік листя лопуха. Для цієї мети можна використовувати соковижималку. Сік лопуха приймається по три рази на день до їжі протягом 2-х місяців. Віджимати сік потрібно невеликими порціями, оскільки він швидко псується.

Лікування кісти в нирці народними засобами: чи варто ризикувати?

Для лікування можна використовувати лопух

Також можна застосовувати кашку з листя лопуха. Свіже листя подрібнюються, кашка приймається тричі на день до їди.

Якщо немає можливості знайти свіжу рослину, то ефективним буде прийом відвару з сухих коренів лопуха.

До методів народної медицини відноситься прийом зеленого чаю з молоком. Чай приймається два рази в день, можна додати ложку меду.

Сприятливо впливає на стан нирок порошок, приготований з кори осики. Три рази в день приймається кора, яка рясно запивається водою. Лікування проводиться курсами не більше 2-х тижнів.

Щоб приготувати відвар з рослини золотий вус, потрібно взяти 50 відростків квітки і залити 0,5 л горілки, дати настоятися в темряві протягом 10 днів. Дозування поступово збільшується на одну краплю, потім зменшується на стільки ж. В перший день приймається 10 крапель настою, на кожен наступний день доза збільшується. Після 25-го дня кожен день кількість настою зменшується. Настій розводять у 30 мл води.

Ефективним народним засобом проти кісти є кульбаба. Рослина використовується в традиційній медицині. Прийом відвару на основі кореня кульбаба сприяє зменшенню в кісті рідини.

Чайну ложку подрібнених коренів кульбаби залити склянкою окропу, настояти 15 хвилин, процідити. Приймають відвар вранці до їди і ввечері після їжі в кількості 1/3 склянки. Курс лікування – 5 днів.

Можна приготувати настій з наступних трав: борова матка, червона щітка, зимолюбка. Трави приймають по черзі по одному тижню. 1 чайна ложка сухої трави заливається склянкою окропу. Приймається тричі на день по 1/3 склянки.

Корисними для нирок будуть відвари з деревію, лопуха, ромашки, календули, шипшини, звіробою, горобини, брусниці.

Застосовувати народні засоби можна тільки після діагностики нирок. Лікар повинен переконатися, що немає ускладнень і протипоказань до такого лікування.

Відгуки пацієнтів про лікування народними рецептами?

Лікування кісти в нирці народними засобами: чи варто ризикувати?

Для лікування важко знайти єдиний рецепт

Важко вибрати, який саме рецепт для лікування використовувати. Є безліч позитивних відгуків про лікування кісти соком лопуха. Засіб допомагає позбутися від маленьких кіст, якщо приймати ліки протягом декількох місяців. Єдиний мінус, який здається не таким значним на тлі поліпшень – це неприємний смак домашнього ліки.

Деякі пацієнти відзначають виникнення проблем з шлунком після прийому соку лопуха. Тому сік закусывается невеликою кількістю меду. Це покращує смак ліки і пом’якшує дію на ШКТ.

Під час прийому соку відзначаються ниючі болі внизу живота. Це говорить про зменшення обсягів кісти. Але краще при виникненні неприємних відчуттів не ризикувати і звернутися до лікаря. Вважається, що лопух допомагає не тільки при кісті нирок, але й інших органів.

Перед тим як почати використовувати методи народної медицини для зменшення об’єму кісти, обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем. Є випадки, коли самолікування може нашкодити, наприклад, якщо в нирках є інфекція, кровотечі, є ризик розриву кісти. В подібних випадках обов’язково медикаментозне лікування аж до хірургічного втручання. Якщо ж кіста невеликого розміру, то на допомогу можуть прийти продукти природи – трави, настої з них.