Прополіс лікування шлунка і лікування гастриту прополісом

Прополіс (уза, бджолиний клей) має антибактеріальну, регенеративним, судинозвужувальну, антитоксичну дію, тому його часто застосовують при захворюваннях шлунка і дванадцятипалої кишки. Ця речовина є природним імуномодулюючим засобом, тому прополіс при гастриті і виразкових процесах не тільки допомагає позбутися від основного захворювання, але і підвищує захисний механізм хворого.

Серед поширених захворювань шлунка можна виділити гастрит з підвищеною кислотністю, виразку, а серед патології дванадцятипалої кишки – частіше виразка. Саме ці захворювання можна і потрібно лікувати натуральними засобами, особливо прополісом.

Унікальною особливістю прополісу є незмінність властивостей після термічної обробки, тому настій з цієї речовини відмінно підходить для тривалого курсу лікування запальних або виразкових патологій дванадцятипалої кишки і шлунка з порушеною кислотністю.

Зміст статті

 • Прополіс: корисні властивості
 • Виразка шлунка і прополіс: рецепти лікування
 • Захворювання дванадцятипалої кишки і прополіс
 • Прополіс в чистому вигляді: можна?

Прополіс: корисні властивості

Прополіс лікування шлунка і лікування гастриту прополісом

Найчастіше уза при запаленні шлунка застосовується у вигляді настоянки на спирту. У чистому вигляді це речовина складно вживати, так як воно щільне і розм’якшується тільки при нагріванні. Також спирт прополіс здатний зробити придатним для використання, роблячи його максимально корисним для лікування шлункових захворювань.

Прополіс застосовується в лікуванні виразки і запалень, а також таких захворювань.

 • Пухлинні утворення сечостатевої системи і шлунково-кишкового тракту.
 • Порушення циркуляції крові, анемія.
 • Токсична захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки.
 • Інфекційні патології ШКТ.
 • Хронічні запальні вогнища.
 • Ефективно комбінувати лікування гастриту прополісом разом з медом, що корисно при запаленні з підвищеною кислотністю.

  Виразка шлунка і прополіс: рецепти лікування

  Прополіс в лікуванні виразки та запалення застосовується у вигляді спиртової настоянки або олійною витяжки.

 • Перший рецепт передбачає лікування настоянкою: 25 крапель 96% настоянки на склянку теплого молока приймати до їди.
 • Рецепт з олійною витяжки: кілограм масла доводиться до кипіння, після чого у нього додають 200 грамів подрібненого прополісу. Протягом півгодини масло з узой кип’ятиться і помішується, щоб довести його до однорідної маси. Після того, як масло охололо з’їдати його по одній ложці, розведеного в склянці молока, 4 рази на день.
 • Прополіс лікування шлунка і лікування гастриту прополісом

  Другий рецепт менш ефективний, але ним користуються хворі з протипоказанням до алкоголю.

  Захворювання дванадцятипалої кишки і прополіс

  Для лікування виразки шлунка або дванадцятипалої кишки ефективно застосовувати рецепт з спиртової настоянки узи протягом місяця. Дуже часто навіть традиційна медицина не дає такого гарного результату. Будь рецепт домашнього приготування прополісу корисний у лікуванні виразки по-своєму, так як речовина зберігає свої лікувальні властивості в будь-якому вигляді.

  При виразці дванадцятипалої кишки готується наступний рецепт:

  • зняти болючість від виразки допомагає настоянка прополісу разом з розчином новокаїну: 50 крапель настою змішати з 50 мл новокаїну 0,5%. Пити такий розчин потрібно за дві години до їжі;
  • цілющий ефект надає прополисное масло: подрібнений прополіс 15 грам залити оливковою олією і нагрівати на парі протягом години. Приймати по столовій ложці тричі на день, тривалість курсу – два місяці, після чого перерва два тижні.

  Приготувати настойку бджолиного клею для лікування гастриту або виразки кишки може кожна людина, вона не має протипоказань, за винятком алергії. Уза перед приготуванням добре очищається і натирається на дрібній тертці (вона має бути замороженої). У подрібненому вигляді прополіс потрібно залити холодною водою і зібрати новий сміття, після чого бджолиний клей просушується і настоюється на спирту.

  Настоянка готова являє собою самостійне ліки з антибактеріальним, загоюючою і болезаспокійливу дію. Посилити терапевтичний ефект настоянки можна, додавши в неї лікарські трави, корисні при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

  У деяких випадках доводиться готувати водний настій при непереносимості алкоголю або наявності протипоказань. В такому випадку підійде наступний рецепт.

 • Попередньо кип’ячену воду перелити в посудину і насипати в неї узу у співвідношенні 2/1 відповідно.
 • Прогрівати масу на пару протягом години.
 • Після того, як настоянка охолола, відстояти її ще 6 годин.
 • Профільтрувати і залишити в скляній посудині.
 • Використовувати настоянку протягом тижня, після чого вона втрачає корисні властивості.
 • Найбільшої ефективності можна досягти, якщо додавати в настоянку мед. Також є окремі рецепти з цих інгредієнтів корисних при патології ШКТ.

  Прополіс лікування шлунка і лікування гастриту прополісом

  Додавання меду не тільки посилює терапевтичну дію, але і покращує смак настойки, що особливо важливо в лікуванні маленьких дітей.

  Прополіс в чистому вигляді: можна?

  Щоб отримати всі корисні властивості цієї речовини достатньо його просто жувати. Але є три основні мінуси такого вживання узи: неприємний смак, запах і складна для жування консистенція.

  Такий спосіб лікування прополісом корисний, коли патології шлунка впливають на стан ротової порожнини. Жування узи дозволить позбутися від стоматиту, а виразки та запалення швидко заживе.

  Важливо! Ковтати прополіс в чистому вигляді при захворюваннях ШКТ заборонено, так як він погано перетравлюється, що ще більше посилить основну патологію шлунка.