Таблетки від гикавки: огляд усіх засобів

Гикавка проявляється порушенням дихання у вигляді судомних скорочень м’язів діафрагми і мимовільним витягом звуків з голосової щілини. Зазвичай не визнається симптомом хвороби, хоча і може нести патологічну загрозу, від якої треба позбуватися. Короткочасний м’язовий спазм може існувати без явних на те причин, під час нападу якого людина відчуває виключно естетичний дискомфорт.

Народний спосіб лікування здатний допомогти позбутися порушення, поряд з прийомом медикаментів.

 • Затримка дихання. Зробіть глибокий вдих, затримайте дихання на десять – п’ятнадцять секунд. Видихайте повітря настільки повільно, наскільки зможете. При необхідності процедуру повторити неодноразово.
 • Наскільки вистачить сил, стисніть область вище талії руками. Потримайте діафрагму тридцять – сорок секунд. Притисніть коліна до грудей, побудьте в такому стані нетривалий час.
 • У положенні сидячи зробіть шість – сім швидких, але глибоких актів дихання.
 • Покладіть в ротову порожнину маленький шматочок льоду, лимона або цукру.
 • Коли напад не проходить протягом дня, погрійте злегка область під грудною кліткою і животом. Просто покладіть в зазначену зону теплий предмет. Таблетки від гикавки: огляд усіх засобів
 • Використовуйте склянку чистої води. Випийте склянку води повільними лотками. Вода діє як окисник. Вона усуває залишки їжі з травного тракту, що подразнюють нервові рецептори в зоні діафрагми.

Медикаментозне лікування

Препарати гикавки умовно ділять на два види.

Симптоматичні лікарські препарати, спазмолітики

При виникненні мимовільних тривалих спазмів, що викликають дискомфорт і загрудінні болю, необхідно скористатися медикаментами, в основі яких лежить діюча речовина Дротаверин. Таблетки від гикавки усувають порушення і супутні дискомфортні явища. Спазмолітики розслаблюють м’язи, налагоджують роботу внутрішніх органів, відновлюють кровообіг.

Використовуються препарати:

 • «Но-шпа» – ліки завжди є в аптеці. «Но-шпа» усуває запальні процеси і напруга м’язів, що використовується для зняття нападу ниркової та жовчної колік. Застосовуються дві лікарські форми – таблетки і розчини для ін’єкцій. Уколи діють швидше, ніж таблетованій засіб. Застосовується у дорослих і дітей старше шести років. Дозволений до вживання вагітними жінками при гикавці і підвищеному тонусі матки. Якщо від спазмів не вдалося позбутися в перші дві доби – негайно зверніться до лікаря. Таблетки від гикавки: огляд усіх засобів
 • «Спазмонет». Таблетований препарат знімає підвищений тонус м’язів, не взаємодіючи з нервовою системою. Застосовується у осіб старше шести років. У вагітних жінок та дітей до шестирічного віку виключно з призначення лікаря.

Тепер розберемо засоби для лікування причини, що викликала гикавку.

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Виникнення даної патології внаслідок захворювань стравоходу або шлунка вимагає ретельного з’ясування причин її виникнення. Препарати при патології ШКТ приймаються тільки після консультації з фахівцями гастроентерологічного профілю.

 • «Мотиліум» – випускається без рецепта. Таблетки білого кольору, покращують діяльність кишечника, допомагаючи позбутися від нудоти та печії, не впливаючи при цьому на шлунковий секрет. Приймаючи таблетки до їди, час дії препарату складе 30 хв, пізніше – час подовжується. Протипоказання: вік молодше 14 років, вагітні дівчата і період лактації.
 • «Омепразол» – ефективний інгібітор протонного насоса, застосовуваний при гикавці, високої кислотності шлунка, виразках шлунка і дванадцятипалої кишки. Дія препарату настає протягом декількох хвилин. Застосовувати один раз на добу за 20 хв перед їдою, протягом чотирьох тижнів. Використання у вагітних і дітей, які не досягли дванадцяти років, протипоказано. Випускається в капсулах. Є одним з кращих препаратів групи. Таблетки від гикавки: огляд усіх засобів
 • «Церукал» – протиблювотний препарат центральної дії двох форм випуску: у вигляді ін’єкцій та пігулок. Знімає спазм м’язів і блокує блювотний рефлекс шляхом впливу на рецептори головного мозку. Видається за рецептом лікаря. Дозволений до застосування вагітними та дітьми.
 • «Скополамін». Володіє заспокійливим ефектом. Випускається у вигляді свічок, порошку та розчину для ін’єкцій. З-за безлічі протипоказань заборонено вагітним і годуючим. Можливе використання у малюків до року. Видається, тільки якщо призначив лікар.
 • «Атропін» – антихолінергічну засіб. Приймається проти гикавки і блювання, що виникають на тлі патології шлунково-кишкового тракту. Форма випуску – ін’єкційний розчин. Відпуск за рецептом.

Гикавка, пов’язана з порушенням роботи нервової системи

Напади виникають не тільки проблема зі шлунком, але й при нервових стресів, психічних захворюваннях, порушенні функції збудження і гальмування в нервовій системі. Спазми нервової етіології більш тривалі і переносяться людиною набагато гірше.

 • «Піпольфен». Протиалергічну речовина, що володіє заспокійливою дією. Здійснює блокування рецепторів центральної нервової системи. Випускається у вигляді розчину для внутрішньом’язового та внутрішньовенного введення. Розроблені і у формі пігулок. Допускається застосування з однорічного віку. Таблетки від гикавки: огляд усіх засобів
 • «Хлорпромазин». За допомогою препарату лікують напади, пов’язані з психічними порушеннями. Виявляє седативний (заспокійливий) ефект, знімає спазм найбільшою дихальної м’язи в організмі людини – діафрагми, зупиняючи напад. Таблетки застосовуємо до чотирьох разів на добу після прийому їжі. Оптимальна доза становить від 25 до 100 мг на день. Максимальна добова порція доходить до 1500 мг, не більше півтора місяця. Заборонений до вживання у дітей молодше трьох років, жінкам в положенні і в період лактації.
 • «Галоперидол». Діє препарат як седативний засіб при нервових збудженнях. Дієвий при інтенсивному нападі і блювоті нервового генезу. Можливе застосування у дітей старше трьох років.
 • «Дифенін» – протисудомний засіб, що володіє міорелаксуючою дією. Не чинить снодійного дії, одночасно усуває захворювання і судоми. Вважається одним з ефективних засобів боротьби зі спазмами шлунка і гикавкою. Таблетки вживаються тричі на добу після їжі.
 • «Аміназин». Не виявляє снодійного ефекту, але здатний гальмувати нервову систему. Препарат сприяє розслаблення дихальних м’язів, включаючи діафрагму. Заборонений до використання у вагітних, дітей і під час лактації.

Порушення функції блукаючого нерва і дихальної системи

«Баклофен» – препарат призначений для того, щоб швидко зняти напад, викликаний подразненням нерви vagus (блукаючий нерв). Має знеболюючу дію, використовується при інсультах. Первісна дозування дорослим 15 мг в добу. Збільшення дози протягом трьох діб при необхідності. Максимальна добова доза – 75 мг. Зниження кількості вживаного відбувається поступово, протягом двох тижнів. Не можна застосовувати при вагітності та годуванні малюка грудьми. Доза підбирається індивідуально.

Таблетки від гикавки: огляд усіх засобів

Загальні принципи лікування

Використання медикаментозних препаратів виправдане у випадках тривалого нападу. При призначенні нейролептиків використовуйте засоби, що не володіють снодійним і заспокійливим ефектом. Антидепресанти крім позбавлення від м’язового спазму покращують роботу нервової системи.

Основні причини нездужання у дітей ідентичні нападів у дорослих:

 • Переїдання – нормалізуйте режим харчування дитини.
 • Стрес, переляк – нормалізація навколишнього оточення, при необхідності консультація психотерапевта.
 • Наявність хвороби травного тракту, нервової системи або органів дихання – з’ясування причини та її лікування під контролем лікаря.

Тривала гикавка і додаткові симптоми

Коли напад икания триває більше години, супроводжується больовими відчуттями в грудній клітці або шлунку і повторюється щодня – терміново зверніться до лікарні. Під прикриттям звичайної гикавки можуть ховатися інфаркти, інсульти і серйозні хвороби шлунково-кишкового тракту. Також стан може супроводжуватися печією і порушенням ковтання.

Крім перерахованих вище методів лікування розроблено оперативний вид терапії, який частіше застосовується при наявності анатомічних причин патології.