Зміст статті:

 • 1 Лікування гіпертонії
 • 2 Лікування в домашніх умовах
 • 3 Лікування в стаціонарних умовах
 • 4 Якісь універсальні засоби використовують для зниження тиску
 • 5 Які препарати комбінованої дії лікують гіпертонію
 • 6 Введення гарячих ін’єкцій

Як відомо, гіпертонія характеризується стабільним наявністю підвищеного артеріального тиску. Дане явище спостерігається при короткочасних спазмах артерій і відгалужуються артеріол.

Артерії є основними кровоносними судинами, які доставляють кров до всіх органів і тканин.

У початковій стадії гіпертонії відбувається часте звуження судин внаслідок спазмів. Поступово товщають стінки судин і судини залишаються стабільно звуженими.

Подібний стан провокує збільшення опору току крові. Для подолання утворюється опору серце починає посилено працювати. Серцеві скорочення стають більш сильними і частими, що поступово призводить до розвитку гіпертонії у вигляді підвищеного тиску.

Лікування гіпертонії

При артеріальній гіпертонії використовуються різні схеми лікування підвищеного тиску. Лікар може призначити прийом таблеток, так і введення ін’єкції. Щоб лікування було ефективним, необхідно дотримуватися певних важливим правилам.

Таблетки або уколи, будь то Димедрол або Анальгін, не можна використовувати самостійно без погодження лікуючого лікаря. Потрібно звернутися в поліклініку за місцем проживання, щоб пройти повне обстеження, тільки після цього лікар підбере необхідну схему терапії і визначить, який препарат потрібно.

Дозування лікарського засобу може бути змінена протягом лікування, в залежності від індивідуальних особливостей організму. Під час лікувального курсу при гіпертонії уколи та інші форми ліки можуть бути замінені аналогічними, якщо ліки виявилося неефективним або виявлена погана переносимість кошти.

Для того, щоб лікувальний ефект тривав протягом усього дня, рекомендується приймати засоби пролонгованої дії. Це дозволить ін’єкції або таблеткам діяти на організм більш м’яко.

Для зниження побічної дії лікарських засобів і досягнення більшого гіпотензивного ефекту рекомендується комбінувати одночасно декількох препаратів, приймаючи їх у меншому дозуванні.

Якщо стрибок високого тиску спостерігається вперше, при цьому стан пацієнта різко погіршився, негайно потрібна швидка допомога.

Лікування в домашніх умовах

Спочатку лікар, підібравши індивідуальну схему лікування, призначає прийом таблетованих препаратів. Між тим іноді, при недисциплінованого прийомі лікарських засобів і відсутності необхідного лікування, розвивається гіпертонічна криза.

Коли потрібне екстрене зниження високого тиску, що викликається швидка допомога, і лікарі роблять внутрішньом’язово або внутрішньовенно укол. Лікарі вводять Дибазол, Папаверин, магнезію або тройчатку (Димедрол, Анальгін і Папаверин). Димедрол і Анальгін блокують больові відчуття.

Доза препарату призначається в залежності від загального стану хворого і того, які показники артеріального тиску спостерігаються. Так як Димедрол є досить старим ліками, перед його застосуванням необхідно впевнитись у відсутності протипоказань.

При гіпертонії для зниження високого тиску застосовуються наступні ін’єкції:

 • Щоб знизити тиск, нерідко використовують Эналаприлат, який відносять до інгібіторів АПФ. В одній ампулі ін’єкції міститься 1.25 мг активної речовини. Ефект зниження артеріального тиску досягається шляхом блокування ферменту ангіотензину 2, надає сильне судинорозширювальну дію.
 • Знизити артеріальний тиск і частоту скорочень серця допомагає укол Клофеліну 0,01%, який міститься в ампулі 1 мл Лікувальний ефект досягається шляхом стимулювання центральних постсинаптичних альфа 2 адренорецепторів.
 • Сечогінний ефект роблять ін’єкції Фуросеміду 1%, міститься в ампулі 2 мл. Це дозволяє знизити кількість циркуляції крові і зменшити серцевий викид.
 • Окрім сечогінної дії, укол Магнію сульфату 25%, який міститься в ампулі 10 мл, надає заспокійливу дію на організм. За рахунок цього знімаються судинні спазми і знижується артеріальний тиск при гіпертонії.
 • Лікування в стаціонарних умовах

  Якщо пацієнт знаходиться у лікарні, схема лікування відрізняється від тієї, яка застосовується в домашніх умовах. У цьому випадку лікар може призначити уколи і постійне медичне спостереження за хворим, залежно від того, який діагноз у хворого.

  • Потужне судинорозширювальну дію надає укол Нітрогліцерину 0.1%, який міститься в ампулі 10 мл Препарат розводять з фізіологічним розчином і вводять за допомогою крапельниці або дозатора. Ліки знижує приплив крові до серця і робить сильний гіпотензивну дію.
  • Швидкий ефект зниження високого тиску має укол Нітропрусиду натрію, що міститься в ампулах 0,05 грамів. Дане ліки дозволяється використовувати лише під наглядом лікувального персоналу, так як він може призвести до різкого зниження артеріального тиску, тим самим викликавши ускладнення.
  • Сприяє зниженню частоти та сили скорочення серця, при гіпертонії препарат Метапролол, який продається в ампулах по 5 мл
  • Шляхом блокування вузлів симпатичної і парасимпатичної нервової системи, знижується високий тиск за допомогою Пентамина 1%, міститься в ампулі 1 мл

  Які універсальні засоби використовують для зниження тиску

  Найчастіше екстрена допомога хворому при гіпертонічному кризі полягає у введенні внутрішньом’язово так званої тройчатки. До складу цього препарату входять Папаверин 2% в кількості 2 мл, Димедрол 1% — 1 мл, Анальгін 50% — 2 мл щоб отримати тройчатку, беруться необхідні речовини по одній ампулі.

  Папаверин в поєднанні з іншими лікарськими засобами м’яко розслабляє м’язові артерії і знижує артеріальний тиск. Препарат покращує кровообіг у периферичній тканини, при цьому не порушує роботу серцевих м’язів, головного мозку і нирок. Анальгін і Димедрол в свою чергу блокують больові відчуття.

  Серед побічних ефектів, які викликає Димедрол, сонливість, головні болі, запаморочення. Також Димедрол може провокувати дратівливість, безсоння, ейфорія, збудження.

  Які препарати комбінованої дії лікують гіпертонію

  Щоб знизити артеріальний тиск, застосовують комбінацію 2 мл Папаверину з 4 мл Дибазолу. Якщо своєчасно запровадити внутрішньом’язовий укол, враховуючи показники верхніх і нижніх меж тиску, можна не допустити розвиток гіпертензії. Однак необхідно враховувати, які саме патології призвели до захворювання.

  Такий комбінований склад ефективний, якщо тиск підвищується через різку спастики артеріальних судин. Дибазол і Папаверин вводять повільно, при цьому обов’язково контролюють показники тиску.

  У тому випадку, коли у хворого спостерігаються колючі та гострі біль у скроневій області, розчин комбінують з Анальгіном, щоб домогтися знеболюючого ефекту. Ін’єкція Папазола, що складається з Папаверину та Дибазолу, вводиться внутрішньом’язово лише після призначення лікарем ліки.

  При введенні ліків важливо дотримуватися дозування. В іншому випадку різке зниження артеріального тиску може призвести до головного болю, запаморочення, нудоти. Доза ліків вибирається індивідуально, на підставі анамнезу пацієнта.

  Важливо знати, що Папазол в деяких випадках викликає побічні ефекти. Дибазол заборонено використовувати людям, хворим на цукровий діабет, в разі частих судом, кровотечі в області шлунково-кишкового тракту, при частому зниженні артеріального тиску у людини.

  Даний лікарський засіб потрібно використовувати обережно при лікуванні людей старше 60 років. Папаверин не можна використовувати, якщо у хворого є ниркова недостатність, глаукома.

  Введення гарячих ін’єкцій

  У разі надмірного підвищення тиску гіпертонічний криза зупиняють за допомогою гарячих ін’єкцій. Гарячий укол являє собою внутрішньовенну ін’єкцію розчину кальцію хлориду 10%, яка вводиться повільно, протягом п’яти хвилин.

  Також до гарячої ін’єкції відноситься магнезія, що складається з сульфату магнію, їм нерідко надають екстрену допомогу. Доросла дозування препарату становить 10 мл речовини. Укол роблять внутрішньом’язово, для зниження хворобливості під час введення додається Новокаїн. Такий засіб виводить зайву рідину з організму, розширює кровоносні судини, що дозволяє крові вільно циркулювати.

  Після того, як криза вдалося купірувати, необхідно пройти огляд у кардіолога, який призначить відповідне лікування. Відео у цій статті, допоможе розібратися з основними принципами терапії при високому АТ.