Відчуття, ніби волосся в горлі застряг, що це?

Відчуття того, що в горлі наче застряг волосся, буває обумовлено як дійсним наявністю там волоса, так і наявністю деяких захворювань, які дають ілюзорне відчуття перебування стороннього тіла в горлі. Воно може виникати і у дорослих і у дітей, відчуватися постійно або тільки в якомусь певному положенні і іноді супроводжувати навіть уявної браком повітря. У будь-якому випадку, це дуже неприємний симптом, що викликає в людини сильне занепокоєння і бажання як можна швидше від цього волосся позбутися. Зробити це можна, лише з’ясувавши причину появи проблеми.

Зміст:

  • 1 Якщо волосся справжній
  • 2 Видалення цього волосся з горла
  • 3 Якщо волосся ілюзорний

Якщо волосся справжній

Відчуття, ніби волосся в горлі застряг, що це?

Ретельний огляд горла

Сам по собі волосся може потрапити до людини в горло шляхом проковтування разом з їжею, питвом і просто слиною, що особливо можливо у разі наявності домашніх тварин. Шерсть вихованців легко переміщується з потоком повітря, потім вдихається людиною і може потрапити в його горло, створивши відчуття того, що в ньому застряг волосся. Крім цього, відзначаються скарги на блювотні позиви і кашель, і, до речі, нерідко після декількох спроб ковтнути слину або відкашлятися відчуття наявності в горлі волосся закінчується.

Також в горло до людини може потрапити його власний волосок – наприклад, з їжею або диханням у випадку короткої стрижки. Іноді відчуття стороннього тіла може давати і випадково потрапила в горло нитка. Уникнути всього перерахованого вище можна, проводячи вологе прибирання будинку як можна частіше, а також приділяючи особливу увагу чистоті килимових покриттів і постільної білизни.

Правильний догляд за шерстю пухнастих тварин теж зводить ймовірність випадання вовни та її подальшого потрапляння в дихальні шляхи.

Видалення цього волосся з горла

Відчуття, ніби волосся в горлі застряг, що це?

Витягуємо справжній волосся

Іноді буває, що волосся застряє не стільки в горлі, скільки в роті, і тоді його легко просто витягнути пальцями. Ще рекомендується спробувати просто вимити волосся густим полосканням горла будь-яким розчином, включаючи звичайну воду. Якщо це не допомогло, волосся можна спробувати проштовхнути, з’ївши шматок хліба або іншу щільну їжу. Слизові продукти, такі як кефір і йогурт теж можуть допомогти позбавитися від волосся в горлі плюс їх обволікаючі властивості додатково зменшать з’явилося в ньому роздратування.

Але може бути, що невеликий щетинистый волосся застряє прямо в слизовій оболонці горла і призводить не тільки до відчуття дискомфорту, але і до різкої колючого болю. Якщо такий волосок помітний неозброєним поглядом і поруч є людина, яка здатна допомогти, то можна спробувати вийняти його за допомогою пінцета, попередньо бризнувши на слизову будь анестетиком або навіть обійшовшись без нього. Бажано потім ще і прополоскати горло антисептичним розчином – наприклад, содово-сольовим, фурациліном або відваром ромашки.

Якщо ж самостійно прибрати волосок з горла не виходить, але відчуття його наявності зберігається, треба звернутися за допомогою до лікаря.

Якщо волосся ілюзорний

Відчуття, ніби волосся в горлі застряг, що це?

Причина більш серйозна

Відчуття наявності в горлі волосся може свідчити про патології в організмі – це можуть бути як звичайні інфекції, так і серйозні порушення роботи щитовидної залози. Також воно може з’являтися при хронічному фарингіті, тонзиліті, ларингіті і на початку різних гострих інфекційних захворювань глотки, на етапі, поки не розвинулися запальна реакція і больовий синдром. Відчуття, ніби в горлі волосся застряг, в таких випадках супроводжується першіння і сухістю в горлі, кашлем, осиплостью голосу. Воно може бути передвісником респіраторного захворювання — далі температура і т. д. Ці стани вимагають консультації, а також комплексного і довгого лікування у ЛОР-лікаря.

Але є низка інших патологій, які можуть давати відчуття стороннього тіла в горлі:

  • захворювання хребта – зазвичай це остеохондроз шийного відділу
  • хвороби щитовидної залози – тиреоїдит, тиреотоксикоз, зміни в залозі з-за нестачі йоду, цукровий діабет, а також багато інші ендокринні порушення
  • ранні стадії органічного ураження мозку
  • неврологічні розлади – неврози глотки, псевдобульбарний параліч та ін
  • психічні розлади – депресії, вегетосудинна дистонія та ін
  • побічні ефекти від прийому деяких лікарських препаратів
  • алергічні реакції або отруєння важкими металами

При підозрі на будь-який з цих станів, хоча б вже при виявленні відсутності в горлі волосся людини як такого, лікарем призначається ряд обстежень, які дають можливість виявити патологію і призначити відповідне їй лікування.

Зазвичай це аналізи крові, в тому числі на визначення рівня гормонів, УЗД і т. д. Як правило, хворих з ілюзорним відчуттям волоска в горлі відрізняють характерні рухи губ і язика, тому крім основного їм може знадобитися ще і лікування у психіатра.

Неприємний синдром відчуття застрягання волоска в горлі також можуть викликати травми стравоходу, гортані, верхніх дихальних шляхів, наприклад, з-за проковтування шматків їжі занадто великого розміру або грубої консистенції. Іноді таке відчуття можуть давати збільшені лімфовузли (звичайне внаслідок інфекції) або гельмінти, які насправді живуть не тільки в кишечнику людини, але можуть з’являтися в будь-якому органі, у тому числі і в гортані, механічно подразнюючи її стінки і викликаючи дискомфорт.

У разі появи відчуття того, що в горлі ніби волосся застряг необхідно в першу чергу не панікувати, а спробувати проаналізувати свої відчуття і постаратися його добре оглянути за допомогою ліхтарика.

Якщо волосся дійсно є і помітний оку, то треба спробувати прибрати його одним з вищеописаних способів, починаючи з полоскання і закінчуючи пінцетом в руках у помічника. У разі безрезультатності цих дій, потрібно звертатися за допомогою в лікарню.

Якщо впоратися з ситуацією не виходить або волосся в горлі не виявляється, але при цьому все одно відчувається – панікувати і в цьому випадку не варто, хоча на практиці такий синдром часом може довести людину до істеричного стану. План дій треба починати із запису до фахівця: Лора, ендокринолога, невролога або просто терапевта. Розраховувати на самодіагностику у цьому, як і в будь-якому іншому випадку не можна, так як відчуття стороннього тіла в горлі може свідчити про наявність серйозної хвороби. До походу до лікаря можна спробувати збити неприємні симптоми питвом теплої води.