Як приймати алмагель: спосіб застосування препарату

Алмагель – це один з ефективних препаратів для лікування ШКТ, який дозволено пити навіть дітям. Але перед тим як почати їм лікуватися, потрібно отримати консультацію лікаря, так як не всі знають, як приймати альмагель, адже засіб випускає в різних формах, які відрізняються протипоказаннями.

Так як у складі цього препарату є алкоголь, його не бажано приймати дітям, хоча це не є протипоказанням. Якщо ризики захворювання високі, то медикамент дозволено пити дітям старше 1 місяця. Це засіб визнано одним із застарілих, але все одно його використовують для лікування багатьох захворювань. Його склад ніяк не впливає на реакцію людини.

Як приймати алмагель: спосіб застосування препарату

Зміст статті

  • Спосіб застосування
  • Як пити Алмагель Нео
  • Як застосовувати Алмагель в таблетках
  • Застосування під час вагітності та лактації

Спосіб застосування

Алмагель випускається в декількох формах: суспензіях, порошку, в таблетках. Але практично кожний з медикаментів приймається за аналогічною схемою. У кожній упаковці з суспензією є мірна ложечка. Для дорослих і дітей старше 15 років рекомендується приймати по 1-2 мірних ложки до 4 разів на день. Якщо ж від препарату не настає ефективності разову дозу можна збільшити до 15 мл (3 мірні ложки). В такому випадку тривалість лікування не повинна перевищувати двох тижнів.

Як приймати алмагель: спосіб застосування препарату

Дітям 10-15 років ліки потрібно приймати за іншою схемою, вдвічі менше дозування дорослої людини. Дітям молодше 10 років рекомендує скорочувати дозування дорослих втричі. Засіб потрібно приймати не пізніше ніж через годину після їжі і перед нічним сном. Однак при виразковій хворобі дозволено приймати ліки в перервах між прийняттям їжі.

Після того як ефективність препарату настала його лікування не слід припиняти, рекомендується лише знизити дозування. За раз потрібно пити по 1 мірній ложці, також 3-4 рази за 12 годин, не довше трьох тижнів.

Важливо! Після прийому цих ліків не рекомендується нічого не їсти ні пити протягом 15-20 хвилин.

Крім того, засіб можна пити навіть для профілактики по 5-15 мл за півгодини до прийняття ліків, подразнює шлунок. Якщо у хворого з’явилися сильні спазми, йому призначають препарат Альмагель А, а після того як хвороба переходить у звичну для себе стадію, необхідно продовжити лікування простим Алмагелем.

Незважаючи на те, що цей медикамент можна приймати з іншими засобами для лікування, не варто цього робити протягом 1,5 годин. Крім того, при лікуванні таким препаратом потрібно пити фосфор у вигляді приймати ліки або продукти, збагачені цим елементом. Так як алмагель може руйнувати кістки людини, особливо це необхідно дотримуватися при лікуванні дітей.

Як приймати алмагель: спосіб застосування препарату

Профілактикою можна займатися і після основного курсу лікування, для цього потрібно знизити дозування кошти. Дітям старше одного місяця препарат призначають при метеоризмі.

Не потрібно запивати засіб водою або іншою рідиною, інакше він не зможе осісти на стінки шлунка і надати ефективність в повній мірі. Але для малюків добове застосування засобу не повинно бути більше 5 ложок.

Багато людей вважають, що не має значення, коли ви прийняли препарат: після або до їжі. Однак це дуже важливо і різні види Алмагеля приймається в різний час. Вся справа в засвоєнні та аспірацію препарату. Він, потрапляючи на стінки шлунка, омиває його повністю, загоюючи виразки, поширюється по кишечнику. А тому якщо відразу ж після прийому засобу ви поїсте, напевно, їжа змиє всі ліки зі стінок шлунка.

Як пити Алмагель Нео

Алмагель Нео, має апельсиновий смак, потрібно приймати в інший дозуванні. Протипоказанням є дитячий вік до 10 років. Його рекомендується пити 3-4 рази на добу по 2 мірні ложки, через годину після прийому їжі і перед сном. При неефективності дозу можна збільшити вдвічі, але на добу не можна пити більше 12 ложок ліки.

Для дітей старше 10 років дозування повинна бути менше, ніж у дорослих вдвічі. Таке лікування не рекомендується продовжувати довше одного місяця. Для більшої ефективності цей препарат потрібно приймати в такому вигляді, в якому він продається. Якщо ж його розбавити, то дієвість від застосування засобу може знизитися.

Як приймати алмагель: спосіб застосування препарату

Алмагель Нео випускається не тільки у формі суспензії, але і у вигляді порошку. При використанні другого типу ліки вміст пакетика необхідно розчинити в невеликій кількості води і приймати по 1-3 столові ложки за раз.

Одним з головних відмінностей препарату Алмагель Нео можна назвати те, що його рекомендується приймати після їди, а не до, як інші засоби з цієї серії. Якщо не дотримуватися цього правила ефективність може бути знижена.

Як застосовувати Алмагель в таблетках

У таблетках Алмагель слід приймати по-особливому. За раз рекомендується пити по 1-2 таблетки, але не більше 6 разів на добу. Рекомендується пити препарат через 1-2 години після прийняття їжі і перед відходом до сну. Лікуватися таблетками потрібно не більше двох тижнів. Якщо ж лікар призначає тривале застосування препарату, то необхідно спостерігати за поведінкою та реакцією хворого людини.

Як приймати алмагель: спосіб застосування препарату

Дітям дозволено лікуватися цим засобом з 12 років, точне дозування повинен прописати лікар, але, як правило, вона вдвічі менша, ніж у дорослої людини.

Під час лікування препаратом не слід вживати алкоголь і каву містять напої, так як вони знижують ефективність засобу. Щоб дієвість від лікування була вищою, таблетки слід приймати до їди, з ранку, тоді хворобливі симптоми пройдуть максимум через годину

Одним з поширених питань можна назвати такий: коли приймати Алмагель: до їжі або після. Все залежить від типу препарату, про цю рекомендації написано в інструкції до препарату.

Застосування під час вагітності та лактації

До сьогоднішнього дня не було проведено жодного дослідження, яке б довело про те, що препарат шкідливий для здоров’я плоду. Тому він призначається тільки в тому випадку, якщо ризик від його незастосування вище ризику хвороби. В незалежності від захворювання лікуватися цим препаратом дозволено не більше 5 днів.

Як приймати алмагель: спосіб застосування препарату

При годуванні груддю дитину теж не варто лікуватися самостійно медикаментом, потрібно отримати консультацію лікаря. Незважаючи на те, що це є протипоказанням, лікарі в крайніх випадках дозволяють продовжувати лікування Алмагелем. Але до теперішнього часу немає даних, які б підтверджували про те, що речовини ліки потрапляють у грудне молоко.

Рада! Перед вживанням Алмагеля флакон треба ретельно струшувати.

Під час вагітності дозволено лікуватися тільки препаратом у зеленій і жовтій картонній коробці не тільки для позбавлення від хвороби, але й щоб запобігти печію і інші неприємні симптоми. Найчастіше Алмагель показаний жінкам, що очікують дитину тільки після виникнення неприємних симптомів. Як показує практика, то його дія настає через 15-20 хвилин і триває протягом 5 годин.

Інколи лікар може призначити препарат для позбавлення від токсикозу, але у такому разі його прийом не повинен тривати більше 3 днів, а при наявності побічних ефектів лікування слід припинити. Також не варто щодня приймати ліки більше трьох разів, так як у такій великій кількості він може нашкодити плоду.

На завершення хочеться сказати про те, що Алмагель в будь-якому вигляді — ефективний препарат, який бореться з багатьма недугами людини.

Його треба приймати як для лікування хвороб, так і для запобігання неприємних симптомів. Багато людей його п’ють для відновлення організму після тривалого вживання алкоголю, або при різкій відмові від дієти.

У більшості випадків спосіб застосування та дози кошти прописує лікар, а якщо він цього не зробив, то необхідно дотримуватися інструкції. Важливо знати відмінності від препаратів різних груп, щоб не нашкодити своєму здоров’ю. Не варто приймати медикамент після закінчення його терміну придатності. Відкритий флакон дозволено зберігати в холодильнику не більше 6 місяців з моменту початку його застосування.