Желатин в бодібілдінгу: корисні і шкідливі властивості

Основними завданнями бодібілдингу є побудова красивих рельєфних м’язів, збільшення силових показників. Для досягнення помітних результатів необхідним є не тільки відповідна фізична навантаження, але і правильний раціон харчування, що включає в себе речовини, необхідні для росту м’язової тканини.

Зміст:

 • 1 Користь желатину для бодібілдера
 • 2 Правила застосування
 • 3 Фактори, що сприяють росту м’язів

Користь желатину для бодібілдера

 

Желатин в бодібілдінгу: корисні і шкідливі властивості

Желатин гранульований

Щоб у процесі регулярних тренувань у спортсмена росли м’язи, необхідно забезпечувати організм оптимальним кількістю білків, вуглеводів і жирів. Причому для активного збільшення маси потрібно, щоб кількість одержаних поживних речовин перевершувало втрачені протягом дня.

Основним компонентом, необхідним для побудови м’язів, є білок. Він входить до складу м’язових тканин, робить їх еластичними і рухливими. Щоб забезпечити швидкий ріст м’язів рекомендується вживати 2 г білка на кожен кілограм маси тіла в день. Отримати таку кількість речовини зі звичайної їжі дуже складно, через що багато бодібілдери користуються добавками.

Харчовий желатин, відомий також як колаген, є одним з найбільш поширених білкових сполук в людському організмі. Він становить близько 6% всієї маси тіла.

Користь желатину:

 • зміцнює хрящові тканини
 • позитивно впливає на кровообіг в м’язах
 • робить шкіру еластичною і гладкою
 • має знеболюючу дію слабовыраженное
 • збільшується засвоюваність поживних речовин
 • підвищує харчову цінність білків уживаних

Зараз желатин випускається в невеликих фасованих упаковках і активно використовується в кулінарії. Відомо, що в склад на 100 г продукту входить близько 85-90 г чистого білка. Це, в свою чергу, є дуже високим показником і значно перевершує деякі види спортивного харчування, що випускається безпосередньо для тих, хто відчуває труднощі з м’язовим зростанням.

Желатин в бодібілдингу нерідко використовується спортсменами через високого відсотка змісту хорошоусвояемого білка, який необхідний для збільшення м’язової маси.

Правила застосування

Желатин в бодібілдінгу: корисні і шкідливі властивості

Застосування для росту м’язів

Щоб прийом желатину позитивно позначилася на результатах тренувань, необхідно враховувати кілька важливих правил. В першу чергу, спортсмену слід розуміти, що вживання навіть дуже великої кількості желатину не дасть миттєвих результатів. Необхідно проявляти терпіння і старанно займатися для того, щоб побачити позитивні зміни.

Крім цього, важливим є те, що желатин не можна вживати у великих кількостях. Незважаючи на те, що добавка є абсолютно безпечною через свого натурального складу, не рекомендується вживати більше 15-20 грам на добу. Це пов’язано з можливими побічними реакціями.

Оптимальна доза желатину становить 5-7 р. Щодня рекомендується пити желатин не більше трьох разів. У послетренировочное час, перед сном, слід вживати трохи більше порошку (8-10 м), так як це дозволить забезпечити приплив поживних речовин в м’язи в нічний час, що в свою чергу прискорює відновні процеси.

Застосовувати желатин для росту м’язової маси можна в поєднанні з іншими добавками і речовини. Наприклад, желатиновий порошок нерідко додають у протеїнові коктейлі та гейнери, виготовлені в домашніх умовах. Поєднання з желатином дозволяє значно збільшити концентрацію білків, таким чином задовольняючи потребу організму повною мірою.

Здійснювати прийом можна різними способами. Багато спортсменів вживають желатин в сухому вигляді, в подальшому запиваючи його водою. Також, порошок можна розмішати з водою і випити, що значно спрощує процес. Желе, виготовлене із застосуванням желатину, також характеризуються високим вмістом білка, а тому є одним з допустимих варіантів прийому.

В цілому, желатин в бодібілдингу необхідно вживати в невеликих кількостях, так як це забезпечить повну засвоюваність організмом і попередить можливі побічні ефекти.

Фактори, що сприяють росту м’язів

Далеко не завжди застосування желатину або будь-яких інших добавок може забезпечити хороший результат. Особливо часто це зустрічається у спортсменів, які вже займаються певний час, мають досвід. Саме вони найчастіше стикаються з труднощами, пов’язаними з тим, що м’язова маса і силові показники не збільшуються.

Щоб забезпечити зростання м’язів, необхідно керуватися наступними правилами:

Желатин в бодібілдінгу: корисні і шкідливі властивості

Рекомендації по збільшенню м’язів

 • Правильне харчування. Щоб збільшити м’язову масу, необхідно визначити точну кількість калорій, які споживаються організмом протягом дня. Після цього слід створити такий раціон, при якому калорійність буде перевершувати кількість витрачених калорій. Вживати висококалорійну їжу найкраще невеликими порціями, але не менше ніж 6-7 разів на добу.
 • Велика кількість рідини. Для нормального росту м’язової маси необхідно вживати велику кількість води. Мінімальна денна норма становить 3-4 л (залежно від маси тіла). Рекомендується вживати виключно чисту негазовану воду, а не різні напої, що містять цукор і барвники.
 • Сон. Правильний відпочинок – одна з найважливіших складових здоров’я людини. Для бодібілдера сон є особливо важливим, так як в цей час відбувається найбільш активне засвоєння поживних речовин, збільшення м’язових волокон, відновлення після мікропошкоджень. Щодня необхідно спати не менше 8-9 годин. При цьому слід лягати не пізніше 11 вечора.
 • Наявність програми. Тренування слід вибудовувати тільки за окремо розробленими програмами. Це дозволяє враховувати індивідуальні особливості спортсмена, його фізичні показники. Для розробки програми краще всього звернутися до фахівця.
 • Відмова від алкоголю. Вживання спиртовмісних напоїв негативно впливає на ріст м’язів. Це пов’язано з тим, що незважаючи на свою калорійність, алкоголь вимиває з організму поживні речовини і рідину, що призводить до зневоднення і виснаження.
 • Крім цього, спортсменам рекомендується регулярно проходити профілактичні обстеження, щоб вчасно виявляти можливі захворювання органів травлення або ендокринної системи, які також негативно відбиваються на зростанні м’язів.
 • Набір м’язової маси – багатогранний процес, до якого слід підходити комплексно, враховуючи не тільки кількість, але і якість їжі.

  Желатин – високобілковий продукт, який активно використовується в бодібілдингу. Правильне застосування даного продукту дозволяє значно поліпшити процес м’язового зростання і підвищити силові показники.