При запуску або роботи якоїсь програми (найчастіше ігровий) користувач може зіткнутися з раптовим припиненням її роботи, що супроводжується сполученням «Помилка при запуску програми 0xc0000906». Подібна проблема зазвичай виникає в ситуації, коли ПК антивірус заблокував або видалив одну з dll-бібліотек даної програми, вважаючи їх підозрілими. Нижче я докладно розберу суть виниклої дисфункції, а також поясню, як її виправити.

Повідомлення про помилку

Причини викликають помилку

Найбільш часто із зазначеною дисфункцією стикаються користувачі піратських репаков будь-яких ігрових програм. Автори подібних репаков досить часто використовують сумнівні dll-бібліотеки для створення спеціалізованих завантажувачів, що дозволяють запускати зламаний софт на ПК користувача. Подібні бібліотеки ідентифікуються антивірусом ПК (включаючи вбудований в ОС Віндовс «Windows Defender») як шкідливі або підозрілі, після чого зазначені dll-файли переміщуються в карантин. Спроба ж запустити програму без згаданих бібліотек призводить до появи помилки 0xc0000906.

У деяких випадках чинником виникнення 0xc0000906 є різноманітні вірусні шкідників, модифікуючи або видаляють згадані файлові бібліотеки.

Також причиною помилки 0xc0000906 може виступати погані (биті) сектора на жорсткому диску вашого ПК, з-за чого ряд важливих файлів бувають пошкоджені.

Як виправити помилку 0xc0000906 при запуску додатків

Способи, що дозволяють позбутися від помилки 0xc0000906, виглядають наступним чином:

 • Вимкніть (видалити) ваш антивірус (Аваст, Касперський, Nod32 або ін.) перед установкою і запуском проблемної гри. Оскільки антивірус може видалити будь-яку бібліотеку під час установки даної гри. Рекомендується відключити (видалити) ваш системний антивірус на час інсталяції і запуску проблемної програми.

  Тимчасово вимкни ваш антивірус

Зокрема, це стосується вбудованого в функціонал ОС Віндовс захисника «Windows Defender», досить часто виступає причиною помилки 0xc0000906. Для його відключення в Віндовс 10 необхідно натиснути на кнопку «Пуск», вибрати «Параметри», далі – «Оновлення та безпека», ліворуч знайдіть вкладку «Захисник Віндовс» і відключити вказаний софт.

 • Використовуйте ріпак іншого автора. Оскільки в деяких випадках ріпак конкретного автора може бути «битим» (функціональним), рекомендується пошукати ріпак гри від іншого автора, і спробувати встановити дану програму на свій ПК;
 • Перевірте ваш комп’ютер на наявність вірусних програм з допомогою кращих антивірусів. Для реалізації даної задачі допоможуть такі випробувані антивірусні інструменти як «Доктор Веб Кюрейт», «Malwarebytes Anti-Malware», «AdwCleaner» та інші аналоги. Після перевірки вашої системи однією з таких програм перезавантажте ваш ПК;

  Задійте випробуваний антивірусний софт

 • Перевірте файлову систему вашого ПК за допомогою утиліти CHKDSK. Запустіть командний рядок від адміна, і там наберіть:

Можливо, для здійснення зазначеної операції може знадобитися перезавантаження системи. Дочекайтеся закінчення даної процедури, перевстановіть програму, після чого запустіть її в стандартному режимі.

 • Встановіть всі необхідні апдейти для вашої ОС. В деяких випадках в їх структурі можуть перебувати бібліотеки, необхідні для коректного запуску потрібної вам програми;
 • Переконайтеся, що на вашому вінчестері вистачає вільного місця, а пам’ять вашого ПК відповідає мінімальним вимогам при запуску гри. У разі необхідності звільніть місце на жорсткому диску;
 • Спробуйте запустити програму в режимі сумісності. Клікніть на її ярлику ПКМ, потім натисніть «Властивості», виберіть вкладку «Сумісність», і поставте галочку на опції запуску програми в режимі сумісності (виберіть, наприклад, Віндовс 7);
 • Здійсніть скидання до ранньої точки відновлення. Якщо ви використовували проблемну програму раніше, і проблем з нею не спостерігалося, можна спробувати виконати відкат до раннього (стабільного) стану системи. Натисніть Win+R, там наберіть rstrui, виберіть стабільну точку, і откатите Віндовс на вказаний стан.

Висновок

Причиною виникнення помилки 0xc0000906 при запуску програми зазвичай є відсутність ряду необхідних для запуску програми dll-бібліотек. Найбільш ефективним способом, що дозволяє вирішити помилку є тимчасове відключення (або навіть видалення) антивірусного ПЗ з подальшою перевстановлення програми, що дозволить виправити проблему 0xc0000906 на вашому ПК.