Зміст:

 • Вибір фахівця
 • Створення обстановки
 • Де шукати
 • Поради щодо підбору фахівця
 • Перевірка перед працевлаштуванням

Індустрія краси стрімко розвивається, але кваліфіковані фахівці зустрічаються рідко. Знайти перукаря з профільною освітою і гарним творчим потенціалом – основна проблема, з якою стикаються салони краси будь-якого рівня. Недостатньо просто знати ази перукарського мистецтва, необхідно чути клієнта і вміти підібрати для нього найбільш гармонійний образ.

Якими якостями повинен володіти талановитий фахівець? На що слід звертати увагу роботодавцям? Як знайти хорошого перукаря? Розібратися в цьому питанні допоможуть поради досвідчених рекрутерів, успішних майстрів і бізнесменів, що працюють у сфері краси.

Вибір фахівця

Спеціалізація грає важливу роль при підборі кадрів. Бажаючи заощадити, перукарські часто беруть на роботу однієї людини, в обов’язки якого входить не тільки стрижка, але й консультації по догляду, складне фарбування та інші види послуг. Роботодавці навіть не замислюються про те, що уміння працювати в різних напрямках дано не всім, і вимагають від працівника неможливого.

Задовольнити будь-які запити клієнта може тільки майстер від Бога, для якого професія – це покликання та улюблене хобі. Подібний фахівець називається перукарем-універсалом. В його обов’язки входять стрижка, укладання, завивка, фарбування, консультації та підбір відповідного образу. На ринку праці перукар широкого профілю є самим затребуваним співробітником, знайти його важко, а його заробітна плата зазвичай на порядок вище, ніж у інших.

В перукарському мистецтві існують вузькі спеціалізації та напряму:

 • жіночий майстер робить стрижки і укладання жінкам і дітям;
 • чоловічий перукар працює з представниками сильної статі;
 • фахівець з нарощування волосся займається збільшенням довжини шевелюри за рахунок прикріплення накладних пасм і трессе;
 • фахівець з плетіння кісок займається жіночими і чоловічими зачісками з застосуванням плетіння;
 • перукар-стиліст створює вечірні образи для урочистих заходів, а також робить укладання і займається фарбуванням.

Важливо, щоб перукар не тільки справлявся зі своїми обов’язками, але й враховував побажання клієнта. Своєрідне бачення образу перукарем може призвести до того, що людина буде себе почувати дискомфортно в новому іміджі і буде незадоволений результатом. Професіонал, крім базових умінь і навичок, повинен володіти хорошою комунікабельністю, стресостійкістю, харизмою, терпінням.

Запорука успішної діяльності – це постійне спілкування з клієнтом і вміння знайти золоту середину між поставленими вимогами та власними амбіціями. Слід також враховувати акуратність і охайність перукаря. Люди не захочуть, щоб їх обслуговував неохайний майстер, який не приділяє уваги своєму зовнішньому вигляду.

Створення обстановки

Якість послуг безпосередньо залежить від обладнання та матеріалів, які використовуються в роботі. Для салону краси важливо створити максимально комфортні умови не тільки для клієнта, але й для самого перукаря. У кожної поважаючої себе перукарні повинні бути наступні основні предмети:

 • професійне перукарське крісло;
 • раковина з холодною і гарячою водою;
 • сушуар;
 • металевий шафа для рушників;
 • дерев’яна шафа для брудної білизни;
 • машина для чищення білизни;
 • робочий туалет з тумбами, дзеркала, висувними ящиками.

З витратних матеріалів можна виділити парфумерно-косметичні та дезінфікуючі засоби, фарби для волосся, засоби для завивки. Наявність професійного інвентарю значно спростить роботу перукаря.

Де шукати

Де знайти справжнього перукаря? У світі інформаційних технологій існує безліч джерел підбору кваліфікованих кадрів. Перелічимо основні з них.

 • Оголошення
  Це оголошення в інтернеті, соціальних мережах, на рекламних сайтах, а також публікації в газетах або журналах. Самостійний пошук перукаря не завжди призводить до успішного результату, оскільки роботодавець може не знати критерії правильного відбору і керуватися тільки своєю інтуїцією. В результаті він вибирає не професіонала, а людину, з якою йому просто комфортно спілкуватися.
 • Кадрові агентства
  Вони самостійно знаходять і перевіряють претендентів на відповідність бажаної посади (досвід роботи, профільну освіту). Однак варто враховувати, що такі послуги є платними.
 • Центр зайнятості
  По суті, він займається тією ж роботою, що і кадрові агентства. Роботодавцю достатньо залишити заявку і чекати працівника, якого підберуть фахівці. З переваг даного методу можна виділити відсутність оплати та наявність державних програм, які гарантують зниження оподаткування за рахунок працевлаштування безробітного.
 • Навчальні заклади
  Училища, школи, коледжі і курси з підготовки майстрів є найдієвішим способом знайти кращого фахівця з перукарським талантом. Всі вищезазначені установи із задоволенням співпрацюють з власниками перукарень та салонів краси, оскільки в їх обов’язки входить подальше працевлаштування учнів. Можна розклеїти листівки, а можна поспілкуватися з директором школи, запропонувавши свої умови і вимоги до майбутнього працівника. Перевага даного методу полягає в тому, що ви можете об’єктивно оцінити талант людини на прикладі його зачісок і досягнень у навчанні.

Поради щодо підбору фахівця

Якщо ви хочете знайти дійсно цінного співробітника для свого салону, прислухайтеся до порад, які наведені нижче.

 • Не дивіться на наявність дипломів і сертифікатів. Вони можуть свідчити лише про те, що людина прослухав курс лекцій і володіє базовими навичками. Творчий підхід, професійні якості та вміння спілкуватися з людьми стоять куди більше, ніж аркуш паперу з печаткою.
 • Вік претендента не повинен стати перешкодою при працевлаштуванні в салон краси. Молодий майстер буде старатися якісно виконати свою роботу. Крім того, хороший потенціал і сучасне бачення стилю відрізняють такого співробітника від перукаря-універсала з багаторічним стажем.
 • Бажано, щоб перукар вмів вислухати клієнта і був непоганим психологом. Професія передбачає тривалий тісний контакт з людиною, в результаті якого майстер дізнається багато інтимних подробиць. На базі життєвого розповіді треба підібрати гарний образ і догодити клієнтові. Замкнуте і мовчазний перукар, швидше за все, лише відлякає людей.

Перевірка перед працевлаштуванням

Якщо ви вирішили самостійно знайти стиліста, ретельно продумайте співбесіду. Крім особистого знайомства, слід перевірити професійні навички та вміння працівника. Запропонуйте йому зробити зачіску на манекені, загляньте в портфоліо – це допоможе зрозуміти рівень майстерності. У хорошого майстра завдання не викличе невдоволення або паніки.

Не соромтеся запитувати про причини звільнення з попереднього місця. Що б не говорив вам людина, знайдіть час самостійно поспілкуватися з колишнім роботодавцем. Так ви зможете скласти повну картину про особистості перукаря, дізнатися, наскільки сумлінно він виконує роботу і не приховує неприємних фактів своєї біографії.

Соціальні мережі є дуже зручним інструментом для пошуку інформації. Зазвичай клієнти викладають свої фотографії і залишають коментарі до роботи того чи іншого перукаря. Буде корисно знайти відгуки людей, яким надавав послуги передбачуваний кандидат. Якщо недоліки неістотні, можна розглянути його кандидатуру на вакансію перукаря.

Обов’язково визначтеся з оплатою праці. Це може бути фіксована ставка та щомісячна заробітна плата, відсоток з клієнта або оренда місця. Обговорення грошового питання при першій зустрічі допоможе уникнути непорозумінь і недомовок у майбутньої спільної роботи.