Річниця весілля 1 рік – перша спільна дата молодят. За цей час закохані встигають краще пізнати один одного, зрозуміти, що сімейне життя складається не тільки з романтичних моментів, а можливо, навіть зіткнутися з деякими побутовими труднощами.

 

Чому весілля називається ситцевій?

У народі дані назви-визначення річниць весілля по прожитих спільно років. Кожен часовий рубіж сімейного життя – це розвиток і становлення шлюбних відносин.

Перший рік, проведений разом, не даремно порівнюють з ситцем. Ситець символізує перехід від медової романтики першого року життя до ситцевій простоті повсякденності. Цей матеріал дуже тонкий і крихкий. Так і сімейне життя молодих перший рік ще дуже нестійка і може розірватися під вантажем побуту.

 

Як відзначити ситцеве весілля?

Святкують цю дату по-різному: хтось з ресторанної пишністю, хтось в тісному сімейному колі. Але на торжестві обов’язково повинні бути батьки і свідки. Взагалі з точки зору психології відносин, перший рік сімейного життя – це якийсь рубіж, коли молоді вчаться співіснувати, переходять від ілюзій до реальності, тому треба обов’язково зазначити це під час виголошення тосту.

Саме на першу річницю весілля разом з побажаннями щастя і здоров’я за традицією відкривається шампанське, спеціально приготоване в день одруження. Молоді разом зав’язують міцний вузол на ситцевому хустці, «закріплюючи тим самим свою любов на довгі роки.

 

Що подарує?

Перший рік непомітно пролетів і ось ті, хто зовсім недавно були гостями на весіллі, вітали новоспечену сім’ю і піднімали келихи за їх здоров’я, знову спантеличені. Цього разу питанням про те, що ж подарувати подружжю на 1 річницю весілля.

Якщо звернутися до традиції, то в цей день прийнято було дарувати чоловікові і дружині ситцеві відрізи або вже готові ситцеві пелюшки. Адже у старовину по закінченню року пара зазвичай вже готувалася до поповнення.

В наш час подарунки вже не прив’язані до традицій так суворо. Тим більше, що вироби з ситцю не відрізняються довговічністю і швидко втрачають первинний вигляд. При виборі подарунка все частіше віддають перевагу іншим видам текстилю.

— Наприклад, постільна білизна з сатину буде в даному випадку краще, ніж ситцева, до того ж, зовні воно більш привабливе, не кажучи вже про шовковому наборі з простирадл і наволочок. Звичайно, це банальність, але з іншого боку, постільна білизна регулярно виходить з ладу, тому навіть якщо зараз в ньому немає необхідності, можна з упевненістю сказати, що скоро вона з’явиться.

— В якості подарунка 1 річницю весілля відмінно підійде набір рушників, чоловічого і жіночого, однакових за забарвленням, трохи відрізняються в деталях декору і, відповідно, в розмірах. Такі речі теж завжди потрібні і запас їх краще регулярно поповнювати.

— Останнім часом дуже популярним стало подарунком романтичну подорож. Куди краще безлічі окремих подарунків буде зібратися всім разом і піднести один загальний — туристичну путівку. Правда, краще заздалегідь уточнити час відпусток у сім’ї, адже образливо буде не поїхати тому, що відпустка цього року вже закінчився. Утім, існують відмінні тури вихідного дня і тури на загальноприйняті свята, чим цілком можна скористатися.

 

Який би подарунок не піднесли гості, потрібно пам’ятати, що 1 річниця весілля – це тільки початок, попереду ще багато ювілеїв. Якими будуть подальші спільні роки буде залежати тільки від молодих, бо в самий раз припадуть щирі побажання взаєморозуміння і поваги один до одного, адже часом вони сильніше, ніж любов, допомагають разом подолати життєві перешкоди і труднощі. Сім’я – це свого роду маленька, закрита від усього світу країна, так нехай вона такою і залишається.