Арабські Емірати – оазис, який виник посеред пустелі, що асоціюється зі словами «розкіш» і «багатство». Тут над пісками зведені найбільші готелі світу, а в океані створені штучні острови. Ця дивовижна країна – мрія будь-якого туриста. Ну а тим, хто тільки придивляється до ОАЕ, пропонуємо цікаві факти про Еміратах, які дозволять дізнатися багато чого незвичайного і пізнавального.

Факт 1. Увага, заборони!

В ОАЕ діють суворі мусульманські закони, які поширюються на ряд звичних для необережного туриста сфер. Приміром, тут заборонено вживати алкоголь і вже тим більше перевозити його у громадських місцях. Випити туристам дозволено тільки в готелі, і бажано не залишати його територію, щоб не стати об’єктом уваги поліції. Також не можна фотографувати деякі пам’ятки, державні будівлі, військові об’єкти і жінок. Винятком є випадкове потрапляння в кадр, але краще не ризикувати.

Тут також рекомендуємо не порушувати правила дорожнього руху, так як за проїзд на червоне світло туристу доведеться розпрощатися з сумою, рівною 800 доларам. Ну а за те, що ви випадково промахнетеся повз сміттєвого відра, доведеться заплатити 136 доларів.
 

Факт 2. Два різних світу

В наші дні Об’єднані Арабські Емірати – це сучасна держава, в якій, тим не менш, діють закони з минулих століть. Мова йде про поділ між чоловіками і жінками. Наприклад, громадський транспорт, в якому чоловіки їздять окремо від жінок або метро, в якому передбачено два види вагонів (для представниць прекрасної половини людства і їх опонентів – чоловіків). Також тут не вітається відкрита одяг, до якої звикли європейські туристи. Мало того, якщо дівчина в зухвалому одязі йде по вулиці без супроводу супутника (чоловіки), то її взагалі можуть оштрафувати.
 

Факт 3. Значна допомога корінному населенню

ОАЕ – унікальна країна, якій вдалося за кілька десятиліть стати одним з найбагатших держав. Причому, добробут країни настільки велика, що корінні жителі ні в чому не потребують. Приміром, за народження дитини в Еміратах виплачують одноразово 50 000 доларів. А молодята, які вирішили пов’язати свої відносини узами шлюбу, в день весілля отримують майже 20 000 доларів і житлову площу у вигляді вілли. Мало того, на 5 мільйонів населення тут припадає 59 тисяч доларових мільйонерів. Розмір заробітної плати звичайного держслужбовця становить 10 000 доларів, так що цей цікавий факт про Еміратах в черговий раз підкреслює те, що в багатій країні мають жити багаті люди.

Факт 4. Геть соцмережі!

Примітно, що в ОАЕ влади контролюють і регулюють норми користування соціальними мережами. На думку комітету, що займається наглядом за телекомунікаціями, соціальні мережі є джерелом шкідливої для жителів країни інформації. Так, наприклад, в Дубаї за позначку людей на фотографіях у Facebook можна потрапити у в’язницю. Також ви не можете публікувати пости, пов’язані з темою алкоголю, побачень, контенту для дорослих без відповідних обмежень. А ще в Еміратах існує заборона на «жовту пресу» та поширення в газетах і журналах фактів з життя арабських шейхів та інших заможних громадян.

Факт 5. Найнижчий рівень злочинності в світі!

В Еміратах турист може пересуватися абсолютно спокійно, не побоюючись кишенькової крадіжки, так як тут просто немає злодіїв. А все тому, що в цій країні дуже суворі закони, охолоджуючі навіть самі буйні пориви зловмисників. Мало того, тут не прийнято замикати машини, так як автоугон неможливий, з-за величезної кількості камер зовнішнього спостереження і блискавично реагує поліції. Цікаво ще те, що в Еміратах не тільки не вживають спиртного, сприяючого на необачні вчинки, але і практично немає наркоманії. Людині, що вживає наркотики, загрожує термін позбавлення волі на 10 років. Зате, якщо наркозалежний самостійно вирішить позбутися згубної звички, держава повністю оплатить курс лікування.

Факт 6. Комфорт понад усе!

Клімат ОАЕ не можна назвати комфортним: нестерпна спека і висока вологість доставляють чимало проблем і дискомфорту. Але влада еміратів все ж піклуються про своїх громадян, тому кондиціонери можна зустріти усюди: в магазинах, на вулицях і навіть на автобусних зупинках!

Факт 7. Факт, який видно з космосу!

Арабські шейхи – одні з найбагатших людей на планеті. Вони люблять демонструвати свої фінансові можливості, а також оригінальність. Приміром, шейх по імені Hamad прославився тим, що створив унікальну дренажну систему, постачаючу пустельну територію водою. Сама ідея дренажної системи ніякого подиву не викликає, а от її форма гідна захоплення! Вся справа в тому, що вона являє собою букви кілометрового розміру, які видно з космосу – це не що інше, як ім’я шейха «HAMAD».

Факт 8. Трохи рекордів

В Еміратах все створено для припливу туристів, а готелі регулярно намагаються здивувати своїх відвідувачів новими досягненнями та рекордами. Наприклад, в одну з новорічних ночей в готелі Emirates Palace була встановлена ялинка висотою 13 метрів, але не вразила висота туристів, а її оздоблення. Справа в тому, що замість звичних іграшок на гілки новорічного символу підвісили коштовності загальною вартістю 11 000 000 доларів! Наступним рекордом був торт, приготований шеф-кухарями найрозкішніших готелів. Кондитери спекли торт до Дня Незалежності країни, довжина якого склала 2500 метрів! Ну і завершуючи тематику рекордів, встановлених у готелях, хотілося б зазначити, що саме в ОАЕ побудований найвищий готель в світі, висота якої становить 828 метрів – це дійсно грандіозна будова рук людських.

Факт 9. Найбільший критий гірськолижний парк!

Так, це не жарт! Виявляється, в цій спекотній країні є свій гірськолижний курорт! Мова йде про торговому центрі, під дахом якого збудовані гірськолижні траси з підйомниками і снігом. Площа парку становить 22 500 квадратних метрів – це найдивовижніша будова посеред пустелі. Особливо відчутний контраст при вході в центр, коли спину ще пече сонце, а на обличчі вже відчувається прохолода.

Факт 10. Відповідь з Дубая американського Діснейленду!

Цей факт – найкраще, що може бути для дітей, так як стосується самого величезного парку розваг в Дубаї. Кілька років тому представники Діснейленду відмовили в реченні побудувати парк розваг на території Дубая, і влада міста прийняла рішення побудувати свій «Дубайленд», який буде більше західного аналога в два рази! І вже повірте, араби знають толк в грандіозних будівлях. Відвідування цього парку залишить незабутнє враження. Повністю проект «Дубайленд» планується реалізувати до 2020 року.

Як бачите, ОАЕ – це саме та країна, де витає дух казок «1000 і однієї ночі» і роз’їжджають найсучасніші спорткари. Тут самі розкішні готелі і найвищий рівень інфраструктури. У цій країні кожного мандрівника чекає маса дивовижних відкриттів. Чого тільки коштує парк Al Ain Paradise, в черговий раз демонструє, як посеред пустелі турботливі руки жителів цієї країни змогли створити унікальний оазис.