Столиця Німеччини – Берлін – унікальна тим, що тут гармонійно сусідять будівлі з рисами середньовіччя і сучасні архітектурні комплекси. Самі німці дуже пишаються своїм містом, звично дивлячись на те, що так дивує гостей, при цьому вони завжди радо підкажуть, куди піти і що подивитися.

Ми підібрали найбільш цікаві факти про Берліні, і нехай їх небагато вас не насторожує, так як це місто може піднести масу сюрпризів, за кожним поворотом підкидаючи все нові і нові дивовижні відкриття.

Факт 1. Значущий

У 1989 році була зруйнована Берлінська 160-кілометрова стіна, що розділяє місто на Західну і Східну частини. Фрагменти стіни ще залишилися, і до них обов’язково організовують екскурсії в пам’ять про жахливу спадщину і пов’язаної з ним трагедією. Якщо пощастить, навіть можете забрати камінчик зі стіни в якості сувеніра і спогади про подорож в цьому історичному місці.

Факт 2. Рекордний

Якщо запитати будь-якого мандрівника, де найбільше мостів в європейських містах, то більшість згадає про Венецію. Виявляється, це не так. Берлін перевершив «місто на воді» за кількістю переходів над водоймами. Тут налічується цілих 1700 мостів, багато з яких є пам’ятками архітектури. Мости, як відомо, найкращі місця для призначення побачень, так що, вперед в Берлін!

Факт 3. Практичний

У Берліні понад 180 кілометрів водних проток, що дозволяє планувати подорож по місту на катері або на човні. Заздалегідь подбайте про те, щоб орендувати тихохідну човен, якою буде керувати водій-гід і, повірте, таке колоритне подорож запам’ятається надовго. На всякий випадок рекомендуємо захопити таблетки від захитування, але це радше запобіжний захід для особливо чутливих до водних пригод.

Факт 4. Найвища точка в Європі

У якій би частині Берліна ви не опинилися, звідусіль буде видна одна з визначних пам’яток міста – телевізійна вежа, висота якої дорівнює 368 метрів. Це найвище і дуже важливе для німців будова не тільки має вражаючий вигляд, але і не дозволяє туристові заблукати в мегаполісі і завжди тримати в полі зору орієнтир.

Факт 5. Культури багато не буває

Місцеве населення з гумором каже, що музеїв у Берліні набагато більше, ніж днів у році, коли йшов дощ. Дійсно столиця Німеччини може похвалитися рекордною кількістю музеїв (в тому числі і для дітей), а це, ні багато ні мало, цілих 175 об’єктів! Кожен з музеїв повідає свою дивовижну історію, а в одному з них навіть зберігається шапка Наполеона, слетевшая з голови під час битви під Ватерлоо.
 

Факт 6. Дивовижний

Мандрівники можуть скористатися унікальною пропозицією і отримати абсолютно безкоштовно гігієнічні серветки в найближчій аптеці. Такий простий крок дає змогу з ранніх років привчати до охайності і знизити ризики захворювань, що передаються через численні торкання долонями в громадських місцях. Ну і до слова про гігієну, саме в Берліні з’явилися перші громадські туалети, призначені спочатку для позбавлення від улюбленого напою – кави.

Факт 7. Зоопарк-лідер

Берлінський зоопарк лідирує в світі за кількістю тварин. Сьогодні тут налічується близько 1500 видів тварин, при цьому загальна кількість мешканців перевищує 17 тисяч особин. Із-за поділу міста в минулому, в Берліні працювало два зоопарку, які в різних місцях міста функціонують і зараз.
 

Факт 8. Незрозумілий

Туристи, які вперше потрапили в Берлін, будуть здивовані його чистотою. Подекуди асфальт навіть миють спеціальними шампунями. Парадокс у тому, що місцеве населення вважає свою столицю одним з найбрудніших міст в Європі. Мало того, цей факт незрозумілий ще й тим, що в одному тільки Берліні скверів та паркових зон для відпочинку понад 5500 гектарів, а це, разом з озерами і водними каналами, становить третину всієї території міста.
 

Факт 9. Цікавий

У Берліні дуже легко знайти не тільки будинок, але і власника, так як дуже часто замість нумерації на табличках пишуть ім’я господаря. Ще одна специфіка, про яку повинен знати кожен турист, який приїхав в Берлін: в цьому місті дуже багато вулиць з однаковою назвою! Наприклад, в Берліні є дев’ять Lindenstrasse (Липових вулиць), вісім Kastanienallee (Каштанових алей), сім Hauptstrasse (Головних вулиць), сім Rosenstrasse (Рожевих вулиць), чотири Breitestrasse (Широких вулиці), три Friedrichstrasse (вулиці Фрідріха), три Kaiserstrasse (Імператорських вулиці), шість Bismarkstrasse (вулиць Бісмарка) та три Blumenstrasse (Квіткових вулиці). Тому рекомендуємо заздалегідь перевірити на карті, на якій з вулиць знаходиться ваш готель.
 

Факт 10. Берлін – попереду планети всієї

Берлін може сміливо зривати оплески на честь того, що саме тут було встановлено перший світлофор, а в громадському транспорті ніхто не питає і не перевіряє наявність квитка. Справа в тому, що громадяни оплачують проїзд на станціях і дуже пишаються своєю сумлінністю.

Але нехай цей цікавий факт про Берліні не розслабляє вас як туриста і не підштовхує проїхати «зайцем», так як якщо ви підхопите рідкісний, але дуже строгий контроль, то це може закінчитися пристойним штрафом і навіть ув’язненням поліцією.
 

Ласкаво просимо в Німеччину, в гостинний Берлін, після відвідин якого ваш світ ніколи не буде колишнім. Ми приготували масу цікавого, ну а поки дізнайтеся трохи про дитячих і сімейних розвагах в цьому прекрасному місті.