Чехія – країна, що входить в європейську «сім’ю» і має одну з найцікавіших культурних та історичних спадщин, в числі яких не тільки замки та авторські пивоварні, але й дивовижні традиції і можливості.

Чехія не може похвалитися наявністю морських курортів і не приваблива для любителів м’якого, спекотного клімату, але це не заважає їй входити в десятку найбільш відвідуваних країн у світі.

Цікаві факти про Чехії дозволять дізнатися цю європейську країну з нової сторони і змусять відвідати її самостійно або всією сім’єю.

Факт 1. Найстаріші куранти в світі

Перший цікавий факт про Чехії зобов’язаний бути завжди першим, так як саме тут розташовані найстаріші куранти в світі. Важко уявити, але вік цих працюючих годин в 2010 перевалив позначку 600 років! Куранти були встановлені на Староміській площі Праги в 1410 році і справно відраховує час до цього дня. До речі, астрономічний годинник в Празі завоювали ще один титул: вони були названі одними з дванадцяти найкрасивіших годин в світі! Так що на них неодмінно варто подивитися під час вашої подорожі.

Факт 2. Магніт для режисерів

Чехія — унікальна країна з особливим колоритом, архітектурою і природою. Можливо, саме цей факт привертає голлівудських режисерів для зйомок фільмів. У будь-якому випадку їм це вдалося, адже саме тут були зняті такі картини, як «Казино Рояль», «Місія Нездійсненна», «Ван Хельсинг» і ряд інших гучних блокбастерів.

Часто з’являються в кадрі міста або пам’ятки можна дізнатися відразу, але іноді Чехія постає зовсім не схожою на себе в ролі іншої країни або навіть неіснуючого в реальності місця. До речі, більшість фільмів були створені на найстарішій кіностудії в Європі – «Баррандов».

Факт 3. Дякуємо за контактні лінзи!

Впевнені, що люди з низьким рівнем зору, які користуються контактними лінзами, з вдячністю відгукуються про настільки зручному винаході. Так що якщо буде бажання подумки подякувати творця, то кликати його Отто Віхтерле. Цей чеський хімік винайшов особливий вид силікону, який згодом був використаний в якості контактних лінз.

Факт 4. Тут «народилася» Шкода

Відомий на весь світ концерн “Шкода” було засновано саме в Чехії, в місті Млада-Болеслав. Бренд Шкода вперше був представлений в 1895 році і з тих пір не тільки не втратив своєї популярності, а навпаки, став ще більш впізнаваним і актуальним у любителів класичного сімейного авто з комфортом представницького класу.

Факт 5. Церква з кісток

Невелике містечко Кутна приваблює туристів з усього світу незвичайною визначною пам’яткою. На околиці міста стоїть єдина в світі церква, при будівництві якої використовували людські кістки.

Легенда свідчить, що бути захороненным у цій священній землі бажав кожен, хто жив неподалік. Пронісся в 14 столітті чума забрала безліч життів, тому близько тридцяти тисяч померлих було поховано в цьому місці.

У вісімнадцятому столітті новий власник земель вирішив побудувати храм і використовував викопані останки людей, кістки яких і лягли в основу незвичайної будови.

Факт 6. Чехія видно з космосу!

Точніше, видно не сама Чехія, а її контур, так як кордони цієї країни проходять по гірських масивів. У підсумку, якщо подивитися зі супутника, то можна побачити чіткі межі держави.

Факт 7. Найстаріший у світі скляний завод

У чеському селі Хржибска є завод, який з 1414 року випускає скло. Це найстаріший завод в світі. Дивно, що підприємство функціонує до цих пір і є прибутковим і в наші дні. Для туристів сюди організовують автобусні тури, під час яких вони зможуть дізнатися не тільки історію виробництва скла, але і придбати яскраві і незвичайні сувеніри.

Факт 8. Солодке винахід

Щодня ми додаємо цукор в чай, каву або при виготовленні десертів. Але мало кому відомо, що цукор-рафінад у формі кубиків був запатентований саме в Чехії в 1843 році. У крихітному моравському містечку Дачица, де побачив світ перший шматочок цукру-рафінаду, сьогодні на одній з центральних площ стоїть єдиний у світі пам’ятник цьому незамінному і зручному винаходу.

Факт 9. Особливе ставлення до тварин

У Чехії дуже люблять тварин, особливо це поширюється на домашніх улюбленців. Тут повсюдно можна зустріти гуляють людей з породистими собаками, а ветеринари вважаються одними з найбільш шанованих людей.

У цій країні також практично не буває бездомних тварин, а ті рідкісні випадки дуже швидко виправляються комунальними службами, які знаходять житло в численних притулках. Залишилося додати тільки те, що в Чехії дуже лояльно ставляться до тварин в готелях, так що якщо ви подорожуєте зі своїм чотириногим другом, то можете бути спокійні: вас обов’язково візьмуть з належним привітністю.

Факт 10. Найменший чеське місто

Містечко Рабштейн, розташований недалеко від чеського міста Пльзень вважається не тільки самим маленьким містом в Чехії, але і всієї Центральної Європи. Постійно на його території проживає всього 10-15 чоловік.

Дивно, що в Чехії кожен знайде для себе рід діяльності або розвага. Тут можна просто гуляти по вузьких вуличках, сидіти в парках або куштувати смачні національні блюдп в численних кафе. Ну і звичайно є маса місць, створених для дітей, опис яких ви знайдете в нашій авторської колекції.