Іспанія – країна-загадка з надзвичайним і колоритним населенням, вважають, що саме вони і є центр Землі. Щоб зрозуміти цю країну, не обов’язково жити тут, адже досить просто випити вина під жарким сонцем, і світ навколо стане таким, яким його бачать самі іспанці. З чого почати подорож? Почніть з її столиці, а цікаві факти про Мадриді допоможуть розібратися, куди направити ваші стопи.

Факт 1. Трохи гігантизму

Torre De Cristal – саме високе і величне офісну будівлю в місті висотою 250 метрів, фотографуватися на тлі якого краще здалеку, в іншому випадку в об’єктив цей гігант просто не поміститься. Мадрид вважається четвертим містом в Європі в списку найбагатших міст. Чого тільки коштує аеропорт Барахас з людським потоком більш 50 000 000 чоловік в рік. Ну а сам місто займає площу понад 600 кв. км. На додаток до цих фактів варто відзначити, що Мадрид – самий сонячний місто Європи, що нараховує аж 250 сонячних днів в році!

Факт 2. Люди-кішки

Спілкуючись з місцевим населенням, що проживає поза Мадрида, можна часто почути, як вони називають мадридців «Gatos», що перекладається дослівно як «кішки». За легендою, яку повідають вам іспанці, можна дізнатися, що під час вторгнення в країну арабів, один із найвправніших воїнів видерся на стіну як кішка і попередив місто про напад. Його прозвали «Gato», тобто, кішка. І нехай в наші дні спритників, які бажають повторити історичний трюк, небагато, тим не менш, прізвисько до городян міцно причепилося.

Факт 3. Символ Мадрида

Почесним символом іспанської столиці є, як не дивно, ведмідь. Його зображують стоять на задніх лапах і живиться ягодами, які ростуть на дереві. Офіційний символ нагадує про те, наскільки важливо дерево як компонент в житті іспанців, яке використовувалося при будівництві більшості будинків. Незважаючи на те, що в наш час застосовується все більше штучних і більш дешевих матеріалів при будівництві, тим не менш, багато іспанці воліють використовувати дерево в інтер’єрі своїх будинків.

Факт 4. Брати купальний костюм?

Незважаючи на те, що у більшості туристів Іспанія асоціюється з піщаними і дуже красивими пляжами, в Мадриді ви їх не знайдете. Тут їх просто немає, так як Мадрид розташований на віддалі від найближчого узбережжя. Але це не означає, що вам не вдасться охолодитися, так як в готелях це задоволення не тільки розвинуте, але і користується особливим попитом у спекотні літні місяці. Відразу можемо порекомендувати аквапарки Aqu?polis de Villanueva de la Ca?ada і AquaMadrid в передмісті Мадрида, де не тільки можна відмінно провести час, але і покататися на запаморочливих американських гірках, ідеально відповідних для дітей і дорослих.

Факт 5. Смійся перед Великим постом

У мадридців є одна забавна традиція, приурочена до переходу на пісну їжу. За тиждень до початку Великого посту гості міста можуть стати свідками яскравого і феєричного карнавальної ходи, під час якого всі учасники не тільки багато жартують і сміються, але і під загальний регіт проводять похорон. Мова йде про жартівливій традиції похорону сардини, виготовленої з паперу, пра-пра-пра-прабабусю якій вперше поховали з почестями ще в 18 столітті.

Факт 6. Музей Таурин

Про улюбленій розвазі іспанців знають у всьому світі. Мова йде про щекочущей нерви кориді, яка для багатьох туристів вважається досить жорстоким розвагою. Але іспанці і не наполягають на розумінні, зате надають можливість відвідати музей Таурин, де можна не тільки розглянути дивовижні тематичні експозиції та фотографії, але і побачити костюм відомого тореадора Манолете, який загинув в одній із сутичок з биком. Ну а для тих, хто все-таки бажає на власні очі побачити неймовірну сутичку людини з величезними тваринами, ласкаво просимо на знамениті бої з биками, що проходять щонеділі в період з березня по жовтень.

Факт 7. Головна гордість

Ну і, звичайно ж, гордість Мадрида – футбольний клуб «Real», отримав титул найкращою командою двадцятого століття. «Real» не тільки найбагатший клуб планети з бюджетом в 900 000 000 євро, але і один з найулюбленіших у багатьох фанатів по всьому світу. Ну а коли на одному полі грають два непримиренних суперника «Реал» і «Барселона», то цю гру можна сміливо назвати головною подією в країні.

Факт 8. Столиця Фламенко

Запальний танець, вобъндиняющий в собі напругу і пристрасть, ніжність і щирість – непередаване видовище, яке прагнуть побачити всі туристи, що приїхали в Мадрид. Це місто може сміливо називати себе столицею цього мистецтва. Щодня у всіх куточках Мадрида проводяться танцювальні шоу-вистави в барах і tablao Flamenco.

Факт 9. Самий великий Королівський палац Європи

У Мадриді знаходиться резиденція іспанської королівської родини. Це вражаюче за своєю красою та масштабами будівля складається з 3418 кімнат, а загальна площа палацу становить 135 тис. м2. Друга його назва – Східний палац (Palacio de Oriente). Король у палаці не живе, а от туристи запросто можуть потрапити в нього з екскурсією.

Факт 10. Центральніше не буває!

Мадрид розташований в самому що ні на є центрі Іспанії. На підтвердження цього факту на площі Puerta del Sol ви побачите пам’ятник нульового кілометра, від якого починається відлік основних дорожніх магістралей країни.

Кожен цікавий факт про Мадриді – це прекрасна можливість дізнатися місто краще, а поки ви тільки плануєте поїздку, пропонуємо прочитати наш авторський огляд одного з кращих зоопарків Європи, який знаходиться саме в цьому чудовому місті.