Німеччина входить в число найбільш розвинених країн у світі, а самих німців ставлять в приклад як найбільш пунктуальную націю. Історія цієї країни сповнена подій, а цікаві факти про німеччину тільки розпалюють цікавість тих, хто збирається побувати в самому серці Європи. Ласкаво просимо в Німеччину і «Gute Reise», що в перекладі з німецької означає «Чудової подорожі»!

Факт 1. Нечувана щедрість

Ви знаєте хоч одну країну, яка може пробачити боржника практично півмільйона євро? Вона існує! І це Німеччина! Німцям, які з якої-небудь причини пішли в «боргову яму» перед банком, достатньо написати заяву про те, що їх спіткала доля банкрута. Все що зроблять влади, так це зобов’яжуть банкрута влаштуватися на постійну роботу, а через 10 років борг буде повністю списано.

Факт 2. Гуманна рибалка

Виявляється, в Німеччині не можна просто так взяти і піти на рибалку. Для початку доведеться закінчити спеціальні курси, на яких розкажуть не тільки, як і в яких місцях це робити правильно, але і як поводитися з уловом! Справа в тому, що один з розділів курсу щодо гуманного ставлення до спійманої риби, а точніше, технології зниження її мук після того, як вона опиниться на суші.

Факт 3. Найстаріший представник громадського харчування

Завдяки історичним архівів і відповідними документами, допитливим німцям вдалося довести, що найстаріша закусочна в світі знаходиться в Німеччині, а точніше, у місті Регенсбург. Мало того, вона функціонує і в наші дні, чим приваблює туди туристів, охочих скуштувати національні страви в будинку, побудованому ще в 1146 році.
 

Факт 4. Кнайпа – культове місце

Кнайпа – це пивна невеликого розміру, в якій збираються постійні клієнти, щоб провести час в затишній атмосфері серед нерозлучних друзів з коханим хмільним напоєм. Заклади, які більше схожі на клуб за інтересами, мають свій колорит і популярні по всій країні, а також примітні тим, що власник, як правило, тут і живе. Такий підхід дозволяє надати певний шарм закладу, що поєднує громадське місце і домашній затишок.

Факт 5. За безкоштовною освітою – в Німеччину!

Навчання у вищих навчальних закладах цієї країни безкоштовний навіть для іноземних студентів. Плата за навчання в державних університетах була скасована не так давно, в 2014 році, і ця подія стала справжнім подарунком для тих, хто мріяв отримати якісну безплатну освіту, не маючи при цьому коштів.

Факт 6. Мрія пішоходів та водіїв

Варто згадати ще один цікавий факт про Німеччини, який стосується культури водіння. В будь-якому населеному пункті цієї країни пішоходи можуть переходити «зебру» навіть із заплющеними очима, так як водії не просто пильно стежать за дорожньою обстановкою, але і з великою повагою ставляться до всіх учасників дорожнього руху.

Факт 7. Найбільший у світі народне свято

Любителям пивних фестивалів доведеться по душі факт про те, що щороку в середині вересня, починаючи з 1810 року, в Німеччині проходить наймасштабніший пивний фестиваль у світі. Мова йде про відомого всім любителям пінного напою Октоберфест.

Це подія – справжній магніт для мандрівників з усього світу, кількість яких сягає 6 000 000 чоловік! Звичайно ж, такий наплив туристів дозволяє встановити кілька рекордів, а саме за кількістю випитого пива і з’їли курей-гриль.

Факт 8. Ласуни оцінять

Існує незаперечний факт того, що німці – моторошні ласуни. Статистичні дані вказують, що на кожного німця припадає до 10 кілограмів шоколаду в рік. Достаток солодощів в кожному магазині здивує навіть досвідченого в цьому питанні туриста і, безсумнівно, порадує. Мало того, в Кельні навіть є шоколадний музей, де проводять майстер-класи з виготовлення шоколаду, а в деяких випадках створюють і нові види. Приміром, саме тут кондитери намагаються поєднувати шоколад з крафтовым пивом.

Факт 9. Дорога романтиків

А цей факт сподобається любителям подорожей на автомобілі. Цю категорію мандрівників чекає «Дорога Романтиків», що простяглася від Вюрцбурга до Фюссена. Шлях пролягає через мальовничі долини і колоритні німецькі села, повз озеро з кришталево чистою водою і середньовічних церков. Довжина шляху складає 366 кілометрів, а кожен поворот відкриває нові захоплюючі види.

Хоча, щоб проїхати цією дорогою, зовсім необов’язково самостійно вести авто, можна скористатися і пропозиціями екскурсоводів, так як цей маршрут вважається одним з найпопулярніших туристичних напрямків.
 

Факт 10. Культура – понад усе!

Німеччина посідає лідируючу позицію за кількістю культурних заходів і закладів. Згідно зі статистичними даними 2013 року, у країні налічувалося 6200 музеїв, 820 театрів, 130 професійних оркестрів і 8800 бібліотек. Німеччина також лідирує за кількістю художніх галерей і виставок, так що якщо ви захочете отримати додаткову порцію культурних вражень – вам сюди.

Звичайно ж, розповісти про все, що чекає туристів в Німеччині, в одному матеріалі неможливо. Цю країну необхідно регулярно відвідувати, і тільки тоді її таємниці хоч на трохи відкриють свої завіси. Ну а будете в Кельні, то після музею шоколаду, обов’язково відвідайте Кельнський зоопарк і переконайтеся, що це місце дивно підходить для дітей і дорослих.