Росія – найбільша держава в світі, на території якого є все, що може зацікавити мандрівників всіх вікових груп і індивідуальних переваг. Тут розкинулись найбільші лісові масиви, розташовані гори і найглибші озера в світі, а берегова лінія омивається дванадцятьма морями. Росія – країна-загадка, країна- «розкрита душа», а цікаві факти про Росії – це лише частина того, що чекає гостей цього неосяжного держави.

Факт 1. Найдовший залізничний шлях!

Так, цей рекорд належить саме Росії! Мова йде про транссибірської залізничної магістралі, рейки якої прокладені через всю країну, від Владивостока до Москви.

Щоб хоч трохи уявити масштаб прокладеної руками людей залізниці, варто згадати, що вона перетинає вісім часових поясів, вісімдесят сім міст і має довжину понад 9 000 кілометрів!

Факт 2. Найглибше озеро в світі!

Продовжуючи тему рекордів, приділимо увагу озера Байкал, яке вважається найбільшим джерелом найчистішої прісної води на нашій планеті! Глибина озера Байкал становить 1642 метра, а загальний обсяг водного пласту становить понад 20 кубічних кілометрів.

У цифрах цей обсяг не дуже зрозумілий, але щоб внести ясність, наведемо ось яке порівняння: якщо всі самі найбільші річки світу, починаючи від Волги і Єнісею і закінчуючи Амазонкою і Нілом, будуть наповнювати западину озера Байкал, то вони її наповнять через цілих 365 днів!

Факт 3. Найбільший музей у світі!

Росія – величезна країна, можливо, це і визначає багато фундаментальні досягнення, а також особливий розмах, з яким підходять до втілення ідей її жителі. Приміром, у Петербурзі, північній столиці Росії, розташований відомий на весь світ музей, де зібрано понад трьох мільйонів експонатів.

Мова йде, звичайно ж, про Ермітажі. Для того, щоб оглянути всі експонати, що виставлені в численних залах, знадобиться більше 8 років, і це за умови, що ви не будете затримуватися біля кожного більше хвилини.

Є ще один додатковий цікавий факт про цьому місці. Справа в тому, що для захисту експонатів від всюдисущих гризунів в Ермітажі «працює» штат кішок, на кожну з яких заведений паспорт з вклеєною фотографією.

Факт 4. Звідки пішло поняття «дача»?

Нескладно здогадатися, що мова йде про Росію, то і поняття «дача», швидше за все, так чи інакше пов’язане з історією цієї країни. Так і є! У часи Петра Великого придворним лунали заміські ділянки для того, щоб свої архітектурні уподобання вони могли виразити за межами міста. Звідти і пішло поняття, що «дане царем» буде зватися ніяк інакше, як «дача».

Факт 5. Перший в світі повітряний гольф!

Росія – загадкова країна, здатна викинути дійсно оригінальний номер. На цей раз мова йде про гру в гольф, але з одним величезним відзнакою. Гравці літають на вертольотах!

У кожному вертольоті знаходяться по п’ять учасників, які змінюють один одного в міру необхідності. Принцип гри залишився колишнім, ось тільки вага м’яча дорівнює двадцяти кілограмів, по якому б’ють чотириметрової ключкою вагою десять кілограмів.

Звичайно ж, будь-хто скаже, що це дивацтво, але факт залишається фактом, тому такий ось суміші поло з вищим пілотажем бути!

Факт 6. Немає посмішки? Агресія тут не причому!

Росія займає одну з лідируючих позицій у рейтингу найбільш недружніх країн. Хоча, як стверджують самі росіяни, їх з дитинства не навчають посмішкам, так як вважають це проявом легковажності. Але насправді росіяни досить відкриті і в більшості випадків не відмовлять у проханні допомогти.

Факт 7. Самий великий лісовий масив!

Незважаючи на те, що в Росії проживає понад 146 мільйонів чоловік, тут є території, на які ніколи не ступала нога людини! Саме в цій країні лежить таємнича і страшна, гарна і принадна тайга, площа якої дорівнює 15 000 000 кілометрів! Це практично третина всіх лісів на планеті!

Факт 8. Незвичайний, але цікавий факт про Росії

На цей раз перенесемося в одне з міст Росії, а саме в Єкатеринбург, який був занесений в книгу рекордів Гіннеса завдяки найбільшому споживання майонезу на одиницю населення. Ну і завершуючи мова про Єкатеринбурзі, згадаємо, що саме в цьому місті встановлено незвичайний пам’ятник людині-невидимці. Ви запитаєте, як це можливо, адже він невидимий? Але і тут виверткі росіяни знайшли вихід: пам’ятник являє собою відбитки босих ніг.

Факт 9. Найдорожча дорога в світі!

Ще один рекорд належить Росії, і знову пов’язаний з дорогою, тільки на цей раз з автомобільної. Мова йде про дорогу, що веде від Червоної Поляни до Адлера, яку будували до Олімпіади 2014 року. При її будівництві було витрачено майже 230 мільярдів рублів, враховуючи, що довжина дороги складає всього 48 кілометрів.

Факт 10. Батьківщина гри Tetris

Виявляється, настільки улюблена багатьма комп’ютерна гра Тетріс була створена в Росії в 1985 році. Її автор – програміст Олексій Пажитнов.

Росія – це країна з безкрайніми просторами, об’їхати які не вдасться і за кілька життів. У цій країні ви знайдете масу дивовижних місць для дітей і для дорослих. Ну а якщо хочете порада наостанок, то почніть подорож з Москви – столиці Росії, яка є культурним та історичним центром цієї величезної держави.