10 цікавих фактів про Санкт-Петербурзі

Петербург – культурна столиця Росії, де однаково люблять туман і дощ, а також з радістю зустрічають рідкісні сонячні дні. Сюди приїжджають подивитися білі ночі і прогулятися в «застиглому світанку» по набережній річки Неви. Цікаві факти про Санкт-Петербурзі – це дух міста та його мешканців, а також можливість почати подорож гостям ще задовго до приїзду в північну столицю.

10 цікавих фактів про Санкт Петербурзі

Факт 1. Найбільший музей

Ермітаж – найбільший музей національного значення не тільки в Росії, але і в світі. Тільки уявіть: музей розташований в шести будівлях, в яких розміщено понад 3 000 000 експонатів! Щоб побачити всі колекції, відвідувачам доведеться обійти 365 залів! Мало того, якщо затримуватися біля кожного експонату всього на 60 секунд, щоб побачити все, знадобиться 8 років безперервного ходіння. Так що не намагайтеся охопити Ермітаж за один раз, щоб був привід повернутися в Пітер неодноразово.

Факт 2. Небезпечний монумент

Один з екскурсійних маршрутів обов’язково лежить повз Олександрівської колони, встановленої на честь перемоги у війні з Наполеоном. Висота історичного пам’ятника 47 метрів, а вага 700 000 кг! Але найцікавіше, що вона абсолютно нічим не закріплена і у вертикальному положенні її утримує особливість геометричної форми і вага.

Нехай вас не лякає така «хитка» положення, ви можете спокійно прогулюватися поблизу колони. Її стійкість обумовлена знанням законів фізики, які були враховані при будівництві. Навіть сам автор пам’ятника – Монферрана, намагаючись переконати городян у безпідставності страхів, здійснював щоденні прогулянки навколо колони, демонструючи безпеку споруди.

10 цікавих фактів про Санкт Петербурзі

Факт 3. Самий старий будиночок в Петербурзі

У місті Петра все так чи інакше пов’язане з великим царем, так що не дивуйтеся, коли вам запропонують відвідати найстаріша будівля в Санкт-Петербурзі – дерев’яний будиночок Петра I. Монарх закинув будинок ще в 1721 році, після чого затишне будова набула історичну цінність, яка охороняється аж до наших днів.

Факт 4. Упорядковане болото

Петербург коштує в болотистій місцевості, тому при будівництві великих будівель робітники використовували спеціальні зміцнюють палі. Для розуміння «пальового» факту, Ісаакіївський собор надійно стоїть на 10 760 палях! Під час екскурсій туристам обов’язково розкажуть анекдот, актуальність якого не згасає протягом 200 років.

Кожен екскурсовод розповідає його по-своєму, але суть стосується того, що при закладці фундаменту сюди вгатили палю, яка несподівано зникла в надрах води і землі. Слідом за нею вбили ще одну, а потім ще і ще, поки на адресу будівельної фірми не прийшов лист з Америки. Повідомлення такий: «Ви нам зіпсували бруківку», а на питання «При чому тут наша фірма?» американці відповіли що на палі, яка вилізла посеред бруківки стоїть клеймо «Громов і Ко».

Факт 5. Ісаакіївський собор – найбільший собор в Росії

Ісаакіївський собор – історична споруда, яка вважається четвертим за величиною в світі і найбільшим собором в Росії. Туристам запропонують піднятися по гвинтових сходах на оглядовий майданчик, розташований на висоті більше 40 метрів, звідки відкривається дивовижний вид на Санкт-Петербург. Ще один цікавий факт, пов’язаний з цією визначною пам’яткою: на позолоту головного купола і куполів п’яти дзвіниць пішло майже 100 кг червоного золота.

10 цікавих фактів про Санкт Петербурзі

Факт 6. Адміралтейський шпиль

Над будівлею встановлено шпиль адміралтейства, висота якого дорівнює 70 метрів! Але це ще не все. На самому її верху знаходиться корабель, покритий більш ніж двома кілограмами золота. Загальна вага корабля складає 65 кг! Якщо придивитися, то під кораблем є ще один об’єкт – це куля, в якому за деякими чутками знаходиться колекція золотих монет, виготовлених з часів заснування будівлі.

10 цікавих фактів про Санкт Петербурзі

Факт 7. Інженерне диво

Обов’язково відвідайте Петродворец, де функціонують 170 фонтанів і 3 найкрасивіших каскаду. Фонтани приваблюють туристів з усього світу, а їх краса в 1990 році була гідно оцінена, і тепер об’єкт взято під охорону організацією ЮНЕСКО. Але найголовніше те, що при подачі води у водограї не застосовуються насоси! Інженерні генії створили хитромудру систему трубопроводу, завдяки якій вода прибуває сюди з Ропшинских висот під тиском!

Факт 8. Найглибший метрополітен у світі

Хто б міг подумати, але саме Санкт-Петербург може похвалитися самим глибоким метрополітеном у світі. Факти говорять самі за себе: тунелі пролягають на глибині 70-80 метрів, а найдовший встановлено ескалатор на станції «Площа Леніна» (729 сходинок, більше 150 метрів).

Факт 9. Найтепліша частина міста

Любителям комфорту і тепла офіційно підтверджуємо: найтепліша частина міста – це Невський проспект. Тут температура порівняно з передмістям на 2-3 градуси вище в теплу пору року, а взимку на 10-15! Можливо, цей факт робить його найбільш популярним серед туристів. Згідно зі статистикою, щодня по Невському проспекту проходить близько 2 млн осіб.

10 цікавих фактів про Санкт Петербурзі

Факт 10. Не єдиний у світі

Цікаво, що місто з такою назвою – не єдиний у світі. Так, тільки в США можна знайти 15 міст з назвою Петербург. Але, самий красивий і неповторний, звичайно ж – місто на Неві.

Петербург створений для прогулянок. Тут не відчувається плин часу і дуже цінується особистий простір. Ну а якщо ви збираєтеся відвідати це місто разом з дитиною, неодмінно відвідайте з ним музей Гранд Макет – маса вражень гарантовано!