Хтось скаже, що Сочі це «він», але судячи з кількості «родзинок», які таїть краснодарська перлина, Сочі, швидше за все, – «дама». Вважаємо цей спір нескінченним, але з упевненістю можемо сказати, що цікаві факти про Сочі – це не просто набір історичних чи культурних пам’яток, а захоплююче збори дивовижних сюрпризів, чекають своїх гостей. Ласкаво просимо в Сочі, південну спортивно-курортну столицю Російської Федерації.

Факт 1. Протяженней тільки Мехіко!

Кому вдавалося підлітати до Сочі на літаку або летіти транзитом, тому пощастило побачити місто, більше схожий на строкату уползающую за горизонт змію. Справа в тому, що Сочі – це один із самих довгих міст, що розтягнувся по узбережжю практично на 150 кілометрів! Перше місце за довжиною посідає Мехіко, але в Євразії Сочі, безумовно, немає рівних!

Факт 2. Унікальний місто

Сочі – самий південний російський місто, але і це не головне. Дивує те, що тільки тут, з усіх населених пунктів Росії, ростуть пальми! Так, так, саме пальми, а не ті рослини, що ми звикли бачити на підвіконнях або вестибюлях готелів. Але і це не все! По сусідству з пальмами ростуть і прекрасно себе почувають евкаліпти і магнолії, аромат яких є візиткою курортного міста.

Факт 3. Ахун і Агурские водоспади

Обов’язково приєднуйтесь до екскурсії до Великому і Малому Ахуну. Це місце називають ущелиною водоспадів, фотографії на тлі яких стануть кращими в сімейному архіві. На цьому пригода не закінчується, а веде на оглядовий майданчик у Орлині скелі, звідки відкривається запаморочливий вид на околиці. Тут же можна смачно перекусити на свіжому повітрі в кафе, а також придбати мед, чай, сувенірну продукцію і приєднається до дегустації ароматних і п’янких вин.

Факт 4. Дешевше Ніцци, не гірше Канн!

Російська Рів’єра – саме так називають Сочі не тільки завдяки розташуванню на одній широті з всесвітньо відомими Ніццою і Каннами, але й інфраструктурою, що не поступається цим культовим для мільйонерів місцях. З приходом літнього сезону саме в Сочі тягнуться росіяни, а також гості з ближнього і далекого зарубіжжя, збільшуючи загальну кількість проживаючих в 3 рази. А це ні багато ні мало до 1 200 000 чоловік! Особливо популярним стало сочинському напрямок після проведення олімпійських ігор в 2014 році, завдяки яким і без того відмінна інфраструктура місту вийшла на більш високий рівень.

Факт 5. Саме «адреналіновий» місце в Сочі

Любителі адреналіну, все в Скайпарк! Тут ніколи не буває порожньо, так як сюди з’їжджаються не тільки для того, щоб пройтися по четырехсотметровому підвісному мосту, але і для того, щоб стрибнути в безодню з двухсотметровой «тарзанки».

Тут також передбачений мотузковий парк для дітей і скелелазний маршрут для дорослих. Загалом, незважаючи на ціни, які також захмарні, як і види на гірські масиви, це місце сміливо можна і навіть потрібно включити в маршрут.

Факт 6. Дендрарій

Гордість Сочі, а також чергова з його візитних карток – це дендрарій. На території парку зібрано понад 2000 екзотичних рослин з найвіддаленіших куточків нашої планети.

Клімат Сочі їм припав до вподоби, в чому зможуть переконатися відвідувачі парку, в якому чудово себе відчувають рідкісні види птахів і зникаючих тварин.

Факт 7. Фільм! Фільм! Фільм!

Цей цікавий факт зацікавить і дітей, і дорослих. Справа в тому, що природа цього краю настільки мальовнича, що режисери при першій же можливості намагаються приїхати сюди і її зафіксувати. Так, в Сочі були зняті відомі і всіма улюблені фільми «Старий Хоттабич», «Людина-амфібія», «Дика собака Дінго», «Діамантова рука», «Увага, черепаха», «Пригоди принца Флорізеля», «Будьте моїм чоловіком», «У місті Сочі темні ночі», «Під куполом цирку», «Опера. Хроніки забійного відділу», «Парк радянського періоду» і багато інших.

Факт 8. Фонтан, який співає

В самому центрі Сочі функціонує дуже незвичайний і старий фонтан. Він не тільки дає можливість насолодитися мірним дзюрчанням водяних струменів, але і здатний влаштувати цілу виставу! Справа в тому, що його води підсвічені різнокольоровими лампами, які блимають в такт нескінченною і посилюється напорам води, але найцікавіше в тому, що все це супроводжується чарівною музикою!

Факт 9. Для гурманів

Звичайно ж, по приїзду в будь-яке місто хочеться спробувати яку-небудь страву, властиве даному регіону, і сочинським кухарям є чим здивувати зголоднілих гостей. Обов’язково спробуйте «Квасоля по-сочински». Це гостре блюдо з приправами і сиром чудово підійде як під вино, так і під чай, а після того, як тарілки спорожніють, в животі залишиться лише ситість і ніякої ваги.

Факт 10. Всі на море!

Цей факт сподобається любителям пляжів, яких в Сочі цілих 118 кілометрів! Тут знайдуться упорядковані пляжі з розвиненою інфраструктурою для сімейного відпочинку, пляжі для усамітнення закоханим, а також місця, де можна відмінно провести час в компанії друзів, які подорожують на власному авто.

«Знав би прикуп – жив би в Сочі», так звучить приказка, відома старшому поколінню, але прийшов час сказати: знав би факти – поїхав би в Сочі! Приємного вам подорожі і не забудьте відвідати з дітьми тераріум в сусідньому Адлері!