10 цікавих фактів про хорватію

Хорватія – справжній рай для туристів, що цінують європейський рівень сервісу, незайману природу, м’який клімат і можливість відпочивати круглий рік. У теплу пору року тут чекають на мандрівників чисті піщані пляжі, а взимку – запаморочливі лижні спуски, серед яких обов’язково є підготовлені схили для дітей. Цікаві факти про Хорватії – це добірка яскравих граней невеликої держави і можливість стати гостем одного з найпопулярніших туристичних напрямків у Європі.

Факт 1. Золотий Мис – непостійність у природі

У Хорватії є безліч піщаних пляжів, але одним з найпопулярніших вважається Золотий Мис, піщаної «косою» йде в море. Але найцікавіше полягає в тому, що відпочивши на його березі і приїхавши через час, його берег можна не впізнати. Справа в тому, що берегова лінія постійно змінює свої обриси, в залежності від того, у якому напрямку дме вітер чи проходять підводні течії.

10 цікавих фактів про хорватію

Факт 2. Хорватія – батьківщина краваток

Так, саме Хорватія подарувала світові моду на шийні краватки. Вперше про краватках дізналися французькі солдати, яким сподобалися хустки на шиях хорватів. Французи цікавилися: «Що це?», але хорвати, не знаючи мови, брали питання на свій рахунок, вважаючи, що так французи питали: «Хто ти?». Їм відповідали: «Хорват», – що і лягло в основу французької назви краватки «cravat».

Факт 3. Плямисті чотириногі друзі

Головні герої фільму «101 далматинець» – чотириногі собаки-добряки були виведені в Хорватії, а саме в області під назвою Далмація. Довести це виявилося досить просто, адже саме тут археологи виявили фрагменти кераміки, на яких були зображені білі в чорних плямах собаки. В наш час ця енергійна порода собак дуже популярна і знаходить своїх господарів у всіх куточках нашої планети.

Факт 4. Найменший населений пункт в світі!

Хорватська місто Хум занесений в книгу рекордів Гіннеса за дуже незвичайне досягнення. Справа в тому, що це місто-фортеця вважається найменшим у світі не тільки за розміром, а за кількості проживаючих у ньому людей. У 2001 році тут зафіксували всього 17 місцевих жителів, а в наші дні його чисельність збільшилася до 23 осіб. У чому причина такого низького рівня бажаючих в ньому жити невідомо, але це ніяк не позначається на величезному потоці туристів, охочих подивитися його визначні пам’ятки.

10 цікавих фактів про хорватію

Факт 5. Унікальний Морський Орган

Місто Задар приваблює всіх любителів музики і не тільки, за рахунок самого незвичайного музичного інструменту. Мова йде про єдиному в світі Морському Органі, який видає ніколи не повторюються звуки за допомогою вітру і приливних хвиль. Звуки звучать то тихо, голосно, зачаровуючи незвичайними октавами і хаотичними нотами природної природи.

Факт 6. Цікаве пиво!

У Хорватії виробляють пиво, на етикетці якого написано щось таке, що відштовхує більшість туристів, або викликає посмішку, а то й сміх. Наберемося сміливості і розповімо вам про цю написи. На етикетці написано, що пиво п’ється «з проносом». Не поспішайте судити строго, так як в перекладі з місцевої мови означає «з гордістю», так що пийте пінний напій з гордістю і гарного вам настрою.

Факт 7. Острів на острові

Хорватія може похвалитися не тільки піщаними пляжами, але і безліччю островів, на яких розташовані комфортабельні готелі. Один з островів під назвою Млет приваблює туристів незвичайним природним феноменом. Справа в тому, що на острові є озеро, посеред якого розташований ще один невеликий острів і це, мабуть, єдиний у світі «острів на острові».

10 цікавих фактів про хорватію

Факт 8. П’яний свято

Цей цікавий факт про Хорватії буде до вподоби тим, хто цінує вишуканий проведення часу з келихом вина. Але насправді келихом вина справа не обходиться. Щороку першого квітня в місті Лудбрег влади влаштовують незвичайні гуляння, коли в розкиданих по всьому місту фонтанах замість води пускають вино! Випити чашу вина може будь-який бажаючий, так що ласкаво просимо в Хорватії в квітні!

Факт 9. Наймасштабніший карнавал в Європі

У Хорватії проходить один з яскравих карнавалів, який вважається найбільшим в Європі. Налічують більше ста тисяч костюмованих учасників, одні з яких переодягнені маврами, інші носять на головах баранячі голови та маски, ну а в третіх на плечах овечі шкури. Танці і пісні розраховані на відлякування злих духів, а оглушливий шум і море веселощів приваблюють туристів зі всього світу взяти участь в подібному яскравому ході.

Факт 10. Слідами зйомок «Ігор престолів»

Продюсери фантастичної саги, яка підкорила мільйони сердець, були так вражені природою і культурною спадщиною Хорватії, що негайно вирушили на знімальні майданчики цієї дивовижної країни. У фільмі можна помітити вулички стародавнього Дубровника і Спліта, ботанічний сад Трстено і острів Локрум, а також інші не менш привабливі локації.

Хорватія – щедра країна, де кожному мандрівникові дістанеться по його потребам. Це і гори, і піщані пляжі, а також комфортабельні готелі і велика кількість затишних кав’ярень. Ну а для тих, хто не уявляє свій відпочинок в тиші і спокої, Хорватія запропонує приєднатися до екстремального пригоди – рафтингу.