Хорватія – справжній рай для туристів, що цінують європейський рівень сервісу, незайману природу, м’який клімат і можливість відпочивати круглий рік. У теплу пору року тут чекають на мандрівників чисті піщані пляжі, а взимку – запаморочливі лижні спуски, серед яких обов’язково є підготовлені схили для дітей. Цікаві факти про Хорватії – це добірка яскравих граней невеликої держави і можливість стати гостем одного з найпопулярніших туристичних напрямків у Європі.

Факт 1. Золотий Мис – непостійність у природі

У Хорватії є безліч піщаних пляжів, але одним з найпопулярніших вважається Золотий Мис, піщаної «косою» йде в море. Але найцікавіше полягає в тому, що відпочивши на його березі і приїхавши через час, його берег можна не впізнати. Справа в тому, що берегова лінія постійно змінює свої обриси, в залежності від того, у якому напрямку дме вітер чи проходять підводні течії.

Факт 2. Хорватія – батьківщина краваток

Так, саме Хорватія подарувала світові моду на шийні краватки. Вперше про краватках дізналися французькі солдати, яким сподобалися хустки на шиях хорватів. Французи цікавилися: «Що це?», але хорвати, не знаючи мови, брали питання на свій рахунок, вважаючи, що так французи питали: «Хто ти?». Їм відповідали: «Хорват», – що і лягло в основу французької назви краватки «cravat».

Факт 3. Плямисті чотириногі друзі

Головні герої фільму «101 далматинець» – чотириногі собаки-добряки були виведені в Хорватії, а саме в області під назвою Далмація. Довести це виявилося досить просто, адже саме тут археологи виявили фрагменти кераміки, на яких були зображені білі в чорних плямах собаки. В наш час ця енергійна порода собак дуже популярна і знаходить своїх господарів у всіх куточках нашої планети.

Факт 4. Найменший населений пункт в світі!

Хорватська місто Хум занесений в книгу рекордів Гіннеса за дуже незвичайне досягнення. Справа в тому, що це місто-фортеця вважається найменшим у світі не тільки за розміром, а за кількості проживаючих у ньому людей. У 2001 році тут зафіксували всього 17 місцевих жителів, а в наші дні його чисельність збільшилася до 23 осіб. У чому причина такого низького рівня бажаючих в ньому жити невідомо, але це ніяк не позначається на величезному потоці туристів, охочих подивитися його визначні пам’ятки.

Факт 5. Унікальний Морський Орган

Місто Задар приваблює всіх любителів музики і не тільки, за рахунок самого незвичайного музичного інструменту. Мова йде про єдиному в світі Морському Органі, який видає ніколи не повторюються звуки за допомогою вітру і приливних хвиль. Звуки звучать то тихо, голосно, зачаровуючи незвичайними октавами і хаотичними нотами природної природи.

Факт 6. Цікаве пиво!

У Хорватії виробляють пиво, на етикетці якого написано щось таке, що відштовхує більшість туристів, або викликає посмішку, а то й сміх. Наберемося сміливості і розповімо вам про цю написи. На етикетці написано, що пиво п’ється «з проносом». Не поспішайте судити строго, так як в перекладі з місцевої мови означає «з гордістю», так що пийте пінний напій з гордістю і гарного вам настрою.

Факт 7. Острів на острові

Хорватія може похвалитися не тільки піщаними пляжами, але і безліччю островів, на яких розташовані комфортабельні готелі. Один з островів під назвою Млет приваблює туристів незвичайним природним феноменом. Справа в тому, що на острові є озеро, посеред якого розташований ще один невеликий острів і це, мабуть, єдиний у світі «острів на острові».

Факт 8. П’яний свято

Цей цікавий факт про Хорватії буде до вподоби тим, хто цінує вишуканий проведення часу з келихом вина. Але насправді келихом вина справа не обходиться. Щороку першого квітня в місті Лудбрег влади влаштовують незвичайні гуляння, коли в розкиданих по всьому місту фонтанах замість води пускають вино! Випити чашу вина може будь-який бажаючий, так що ласкаво просимо в Хорватії в квітні!

Факт 9. Наймасштабніший карнавал в Європі

У Хорватії проходить один з яскравих карнавалів, який вважається найбільшим в Європі. Налічують більше ста тисяч костюмованих учасників, одні з яких переодягнені маврами, інші носять на головах баранячі голови та маски, ну а в третіх на плечах овечі шкури. Танці і пісні розраховані на відлякування злих духів, а оглушливий шум і море веселощів приваблюють туристів зі всього світу взяти участь в подібному яскравому ході.

Факт 10. Слідами зйомок «Ігор престолів»

Продюсери фантастичної саги, яка підкорила мільйони сердець, були так вражені природою і культурною спадщиною Хорватії, що негайно вирушили на знімальні майданчики цієї дивовижної країни. У фільмі можна помітити вулички стародавнього Дубровника і Спліта, ботанічний сад Трстено і острів Локрум, а також інші не менш привабливі локації.

Хорватія – щедра країна, де кожному мандрівникові дістанеться по його потребам. Це і гори, і піщані пляжі, а також комфортабельні готелі і велика кількість затишних кав’ярень. Ну а для тих, хто не уявляє свій відпочинок в тиші і спокої, Хорватія запропонує приєднатися до екстремального пригоди – рафтингу.