Єгипет – одне з найзагадковіших держав, історія якого приваблює туристів з усього світу. Дивно, що народ безкрайньої пустелі зміг не тільки відбудувати найбільші піраміди, але й подарував світові папір і зубну пасту, писемність і перші поняття про хірургію. Цікаві факти про Єгипті – це можливість дізнатися більше про звичаї народу, історія якого сягає на багато тисяч років назад, а також визначитися, з чого почати подорож з вибіленої сонцем дивовижній землі.

Факт 1. Чому чоловіки в Єгипті носять білий одяг, а жінки – чорну?

Туристам, які прибули в Єгипет, відразу ж кинеться у вічі факт, що всі чоловіки одягнені в легкі білосніжні одягу, які частково відображають сонячне світло. При цьому жінки, навпаки, одягаються в усе чорне. Як ні дивно, якщо ви запитаєте у чоловіків, чому так, а не навпаки, то вони на повному серйозі дадуть відповідь, що чорна одяг нагрівається, що змушує жінок як можна скоріше повернутися додому. Складно назвати це турботою, але факт залишається фактом.

Факт 2. Чому багато будинки без дахів?

В Єгипті на кожному куті можна побачити старовинні будівлі, на тлі яких зазвичай туристи фотографуються. Але даний цікавість викликають будинку місцевого населення. Справа в тому, що більшість житлових будинків виглядають презентабельно і затишно, але з одним невеликим доповненням. На будинках абсолютно немає дахів. Точніше, є укриття від рідкісного дощу або палючого сонця, але капітальних дахів немає. Виявляється, таким чином прості єгиптяни ухиляються від податків, так як будинок без даху, вважається недобудованим та не оподатковується.

Факт 3. Найсолоніше і чисте море в світі!

Єгипет може похвалитися самим чистим морем у світі! Мова йде Червоному морі, яке не впадає жодна річка, а цей факт виключає проникнення мулуватих порід. Червоне море також і саме солоне, за винятком Мертвого моря, але на відміну від Ізраїльського аналога, Червоне може пишатися різноманітною підводною флорою і фауною. Ну і, звичайно ж, саме у водах Червоного моря налічується рекордна кількість видів коралів, залучаючи дайверів з усього світу.

Факт 4. Не хлібом єдиним сита Єгипет

Всупереч думці про те, що Єгипет «живе» завдяки туристам, гостям цієї держави варто знизити свою значимість. Справа в тому, що туризм хоч і приносить пристойний дохід в казну країни, тим не менш, є лише третім у списку основних доходів. На першому місці в цьому рейтингу знаходиться мито за перетин кораблями Суецького каналу, а друге місце належить прибутку від видобутку і експорту нафти.

Факт 5. Найбільша піраміда Стародавнього Єгипту!

Звичайно ж, піраміди, розташовані в Єгипті, є предметом захоплення і здивування. Ну і як тут не згадати найбільшу піраміду, одне з Чудес світу, що дійшло до наших днів? Мова йде про Піраміду Хеопса з площею основи 53 000 кв. м , що порівнянно з площею 10 футбольних полів. При її зведенні було використано два мільйони триста тисяч кам’яних блоків загальною масою більше семи мільйонів тонн. От тільки ніяк у сучасного туриста не вкладається в голові, як можна було здійснити такий грандіозний проект 3 000 років тому без сучасного обладнання?

Факт 6. Царям на кладовище не місце

Ще один цікавий факт про Єгипті стосується того, що всіх царів, які правили державою, ховали не на звичному у нашому розумінні кладовищі, а в спеціально відведеному для цього місці під назвою Долина Царів. Входи в усипальниці ретельно маскувалися, щоб запобігти розкрадання скарбів грабіжниками. Мало того, навіть якщо зловмисникам вдавалося знайти вхід, їх шлях все одно лежав через безліч прихованих смертельно небезпечних пасток.
 

Факт 7. Що може бути грандіознішими єгипетських пірамід?

Виявляється, в Єгипті є будови рук людських, масштабами набагато перевершують навіть горезвісні піраміди. Мова йде про Асуанської греблі, при будівництві якого було використано в сімнадцять разів більше кам’яного матеріалу, ніж при зведенні піраміди Хеопса. Гребля має висоту 110 метрів, ширину 800 метрів і довжину більше трьох кілометрів і є основним постачальником електроенергії в Єгипті.

Факт 8. Найвища споруда в Єгипті

Туристам, які прибули в Каїр, обов’язково запропонують відвідати найвищу вежу в Єгипті, висота якої дорівнює 187 метрам. Вона не тільки перевищує піраміду Хеопса на 43 метри, але і є пам’яткою, всередині якої працюють ліфти, розташований ресторан, бар, а також оглядовий майданчик. Але найцікавіше полягає в тому, що вона була побудована на гроші, які призначалися для підкупу генерала Нагіба, першого президента Єгипту. Гроші не дійшли до адресата, зате принесли користь усім єгиптянам.

Факт 9. Найбільший штат сміттярів у світі

Будете в Єгипті, обійдіть стороною всього-навсього один район під назвою Манщият-Насир, розташований неподалік від Каїра. А все пов’язано з не дуже приємним ароматом, що виникають при наближенні до місця проживання 40 000 людей, які займаються однією справою. Справа в тому, що цей район належить людям, які стежать за чистотою в місті, а також займаються переробкою прибраного сміття. Незважаючи на те, що мусульмани вважають цей рід діяльності брудним, це ремесло передається спадково і дозволяє підтримувати чистоту в Каїрі.

Факт 10. Самий народ теплолюбний

Всі ми їдемо в цю країну за теплим і ласкавим сонцем, в той час, коли у нас вже або ще варто негода, а перехожі кутаються в свої теплі пальта і куртки. В Єгипті рідко коли температура повітря буває нижче +15 С. Лютим холодом тут вважається погода, коли температура опускається нижче 10 градусів за Цельсієм. В цьому випадку навіть діти не йдуть до школи, а у всіх будинках включаються обігрівачі і кондиціонери.

Єгипет – колиска однієї з найдавніших цивілізацій, країна з розкішними готелями і пам’ятками історії, незвичайною кухнею і одними з кращих пляжів на планеті. Ну і, звичайно ж, тут передбачена маса розваг для дітей і дорослих. Якщо ви плануєте відпочинок всією сім’єю, то обов’язково заплануйте подорож на один з кращих курортів Єгипту – Шарм-ель-Шейх, пропонує високий рівень обслуговування і прекрасні готелі для дітей.