10 кращих автомобільних антифризів

10 кращих автомобільних антифризів

Який антифриз найкраще підходить для вашого авто? Різноманіття марок на торгових прилавках вражає уяву. Рекомендації продавців далеко не завжди носять професійний характер, а механіку на СТО зазвичай без різниці, чим заправити охолоджуючу систему вашого «залізного коня». Найкраще самостійно розібратися в цьому питанні і набувати рідини, призначені для конкретних двигунів. Незайвим при цьому буде враховувати професійний рейтинг антифризів та їх концентратів.

10 кращих автомобільних антифризівАвтомобільний антифриз

Класифікація

Провідні європейські виробники автомобілів систематизували охолоджуючі рідини наступним чином:

 • G11 – ці антифризи ідеальні для використання в старих двигунах завдяки змащувальні властивості;
 • G12 – продукція з таким маркуванням вірніше всього згодиться для уживаних авто;
 • G12+ – сучасний антифриз, призначений для машин останнього покоління, зазвичай саме такі рідини рекомендовані для нових автомобілів.

Класифікація, розроблена «Фольксвагеном», допоможе скласти рейтинг ОЖ для транспортних засобів різних віків.

Оптимальні антифризи для нової техніки

 • Liqui Moly Langzeit GTL12 Plus.
 • Більшість сучасних силових агрегатів мають безліч деталей з алюмінію. Ця рідина спеціально розроблена таким чином, щоб забезпечити функціональне протидія корозії саме таких комплектуючих мотора. Кілька десятків провідних автовиробників рекомендують застосовувати цей антифриз у вашому новому авто.

  Робочий діапазон температур – від -40 C до +109 C. Не містить неорганічних речовин, провокують корозійні зміни металів.

  10 кращих автомобільних антифризівАнтифриз довготривалий LiquiMoly Langzeit Kuhlerfrostschutz GTL 12 Plus

 • CoolStream Optima.
 • Для виробництва цього недорого антифризу використовуються пакети антикорозійних присадок бельгійської фірми Arteco. Він підходить для доливки в будь-яку систему охолодження, при цьому не потрібно промивати систему. Рідина вітчизняного виготовлення відмінно підійде як для новенької «Лади», так і для «Тойоти» з автосалону.

  Діапазон температурних режимів коливається в межах від -42 C до 109,6 С. Мабуть, єдиний недолік – необхідність заміни через два роки.

  10 кращих автомобільних антифризівCoolstream Optima — універсальний карбоксилатный антифриз

  Кращі охолоджуючі рідини для авто, яким більше 10 років

 • SINTEC LUX G12.
 • Саме цю рідину російський концерн «АвтоВАЗ» використовує в якості первинної заправки системи охолодження машин цього сімейства. Антифриз виробництва Обнінського хімкомбінату добре захищає від корозії не тільки алюмінієві комплектуючі двигуна, але і з’єднання інших металів.

  Кристалізація відбувається при температурі -41 C, точка кипіння зазначається на рівні 109 C. Багато іноземні виробники, які розмістили складальні конвеєри в РФ, також віддають перевагу цьому продукту.

  10 кращих автомобільних антифризівАнтифриз SINTEC ANTIFREEZE LUX G12

 • Felix Carbox G12.
 • Ця охолоджуюча рідина вітчизняного виробництва замерзає при -45 C. Рекомендується до застосування для будь-яких типів автомобільних моторів, експлуатованих у всіх кліматичних зонах. Захисний антикорозійний комплекс утворює особливу плівку завтовшки близько однієї десятої мікрона, яка ефективно блокує утворення вогнищ іржі. Більшість вітчизняних автогігантів, такі як ВАЗ, ГАЗ, КАМАЗ, рекомендують цей засіб в якості заправки охолоджуючої системи двигунів їх виробництва.

  10 кращих автомобільних антифризівАнтифриз FELIX Carbox G12

 • TOTACHI LONG LIFE ANTIFREEZE 50 G12.
 • Японський антифриз застосуємо для переважної безлічі силових агрегатів, не містить інгібіторів корозії і коштує цілком розумні гроші. Робочі температури характеризуються діапазоном від -37 C до 106 C. Основна відмінність від вітчизняних аналогів – тривалий термін служби. Заміну рідини можна проводити через п’ять років активної експлуатації.

  10 кращих автомобільних антифризівАнтифриз TOTACHI LLC G-12 50

  Кращі охолоджуючі рідини для двигунів старше 20 років

 • SINTEC EURO G11.
 • Результати тестів показують, що цей антифриз виробництва Обнінського хімкомбінату замерзає при температурі -48 С. Точка кипіння відзначена при +111 С. Відмінні змащувальні властивості дозволяють продовжити термін служби помпи. Приємний бонус – низька ціна. Морозна зима і старенька техніка – ось, що допоможе вам прийняти рішення про придбання цієї рідини.

  10 кращих автомобільних антифризівАнтифриз SINTEC EURO G11

 • Felix Prolonger G11.
 • Основна причина, по якій охолоджуюча рідина отримує маркування G11, це недовговічність таких антифризів. Остання розробка вітчизняних учених дозволила продовжити термін служби Felix Prolonger. Так що, якщо ви впевнені у відсутності витоку в системі охолодження вашого «дідка», то можете сміливо заощадити на регулярній заміні ОЖ.

  10 кращих автомобільних антифризівАнтифриз Felix Prolonger G11

 • Highway G11.
 • Мабуть, два головні достоїнства цієї рідини перекривають всі її недоліки. До плюсів слід віднести сумісність з усіма відомими антифризами і невисоку ціну. Явні мінуси – низька точка кипіння і короткий термін служби.

  10 кращих автомобільних антифризівАнтифриз HighWay G11

  Кращі концентрати

  Багато автолюбителів віддають перевагу самостійно приготувати рідина для системи охолодження свого «залізного коня». Зазвичай це викликано наступними причинами:

  • боязнь «нарватися» на підроблений продукт, який в результаті принесе безліч неприємностей;
  • бажання заощадити, враховуючи особливості теплого клімату (при цьому концентрація розчину зменшується);
  • необхідність отримати рідина з більш низькою температурою кристалізації – це особливо актуально для районів з жорсткою морозною зимою.

  Варто звернути увагу на те, що розводити концентрат слід виключно дистилятом. Кращі засоби, по праву оцінені професійними тестами, наведені нижче:

 • Liqui Moly Kuhlerfrostschutz KFS 2001 Plus.
 • Стандартна рецептура передбачає розведення в пропорції 1:1. Однак, ви можете самостійно вибрати температури кипіння і кристалізації, змінивши співвідношення концентрату і дистильованої води. Якісний німецький продукт відмінно захищає охолоджуючу систему, і сумісний з іншими антифризами.

  10 кращих автомобільних антифризівАнтифриз-концентрат Liqui Moly Kuhlerfrostschutz KFS 2001 Plus

 • Castrol Radicool SF.
 • Точка кипіння розведеного концентрату відповідає +170 С, замерзає рідина при -360 С. Показники просто чудові, враховуючи відсутність неорганічних елементів. Термін служби такого антифризу складе три роки. Унікальні присадки дозволяють запобігти відкладення кальцію на стінках охолоджуючих каналів.

  Необхідно зауважити, що приготування антифризу з концентрату серйозної європейської фірми по стандартному рецептом обійдеться вам трохи дорожче, ніж заправка готової рідиною. Однак багато автомобілістів і механіки схиляються саме до таких рекомендацій – аж надто великий шанс придбати замість охолоджуючої рідини море проблем.

  10 кращих автомобільних антифризівАнтифриз-концентрат Castrol Radicool SF