Перша солідна кругла дата в житті подружжя, коли вони з гордістю можуть приймати привітання від близьких і друзів, це десятиліття спільного життя. Більшість джерел стверджує, що через 10 років святкується рожеве весілля. Однак ця річниця має і другу назву — олов’яна. Але це назва при святкуванні рожевого ювілею приймається до уваги рідше, оскільки олов’яне весілля відзначається і після 17 років шлюбу.

Який сенс прихований в назві річниці весілля?

Квіти троянд в усі часи втілювали собою не тільки любов і ніжність. Вони були також символом пристрасті, обожнювання і поклоніння. У назві «рожеве весілля» міститься тонкий натяк на те, що почуття подружжя один до одного не охололи, і у відносинах, як і раніше, є місце пристрасті і обожнення.

Але не варто забувати, що троянди мають гострі шипи, які до крові можуть поранити. Так і необережне слово, кинуте в серцях, і відсутність уваги можуть поранити серце другої половинки і послужити причиною розставання.

Шипи троянд можуть означати також всі ті труднощі, які довелося подолати подружжю на життєвому шляху довжиною в десять років. Але раз святкується рожеве весілля — значить, пара зуміла з честю вийти з непростих ситуацій і зберегти ніжність і чуттєвість своїх відносин.

Як відсвяткувати рожеве весілля?

Перший «повноцінний» ювілей сім’ї, яким і є річниця весілля 10 років, прийнято відзначати тим же складом гостей, як на основний весілля, і з тими ж свідками. «Новими» гостями на десятирічний ювілей стануть тільки ваші власні діти. Подружній парі необов’язково обряжаться як поросятам у все рожеве, але ніжні відтінки цього кольору в деталях одягу і чоловіка, і дружини повинні бути присутніми.

Можна влаштувати справжнє весілля в рожевих тонах, зобов’язавши гостей витримати дрес-код і з’явитися на вашому торжестві в нарядах з обов’язковим елементом рожевого кольору в них. Головне, не переборщити і не вдаритися в крайнощі. Не варто сервірувати стіл рожевими тарілками і олов’яними столовими приладами. Підкреслити символічний зміст назви можна тонко, включивши в меню смажену птицю під рожевим соусом, а з напоїв вибравши рожеве вино.

Традиції і звичаї

Традиції створюють люди. Тому якщо у ваших батьків не було прийнято відзначати річниці весіль, ви самі можете стати засновником нової традиції, якої дотримуватимуться наступні покоління вашої родини в день святкування рожевого весілля. Але щоб ви не придумали, варто звернути увагу на звичаї наших предків.

Раніше, якщо дата весілля припадала на літні місяці, за ворота весільних ювілярів вивішувався вінок із троянд (квіти обов’язково повинні були бути живими). Вважалося, що троянди створювали і підтримували навколо будинку сприятливу атмосферу, з добром зустрічаючи гостей з відкритим серцем. А шипи перешкоджали поганим помислам. Рожевий вінок висів на воротах до повного висихання, після чого прибирають на зберігання до наступної річниці. Ложе подружньої пари в день десятиліття весілля усыпалось пелюстками троянд.

Сьогодні троянди доступні круглий рік, але це не означає, що треба сліпо слідувати всім старовинними звичаями, будь то десята або 17-я річниця весілля. Можна провести цей знаменний день тільки вдвох, вдарившись у спогади щасливих і зворушливих моментів.

А можна влаштувати сюрприз своїй другій половині, запросивши на романтичну вечерю в улюбленому ресторані. Або, навпаки, відправитися в сплановане спільне подорож туди, де давно хотілося побувати, але за повсякденними клопотами все не знаходилося часу.

При бажанні можна знайти хоч 17 різних варіантів відзначити рожеве весілля, кожен з яких зробить її саме вашим сімейним святом.

Що прийнято дарувати на рожеве весілля?

Чоловік, вітаючи дружину з рожевою весіллям, за звичаєм завжди дарує букет їх одинадцяти троянд. Десять з них символізують любов і тому повинні бути червоного кольору, а одинадцята — біла — виступає в букеті як символ надії на щасливе спільне майбутнє.

Дружина, як привітання на десяту річницю весілля, подавала чоловікові метелика, зроблену своїми руками із засушених пелюсток, соломки і тканини. Вважалося, що такий подарунок здатний утримати чоловіка в будинку. Тому, даруючи метелика, кожна жінка ставила своєю метою зміцнити сім’ю.

Троянди завжди супроводжують поздоровлення та вручення подарунків на річницю весілля з такою символічною назвою. Але крім них подружній парі можна вручити і прикраси із самоцвітів, виконані в ніжно-рожевих тонах.

Хочете проявити оригінальність — замовте пам’ятні парні монети для подружжя. Ця давня традиція Англії та Америки таким чином відзначати знакові події, що відбуваються в сім’ї. А до них відносяться — заручини, весілля і народження дітей.

Але яким би не був перший круглий ювілей весілля, він повинен нести в собі тільки позитив, який стане відправною точкою для подальшого щасливого сімейного життя.