Багато хто знає, що саме Греція є колискою європейської цивілізації. Саме в цій країні проведено незрима межа між Європою та Азією, а також започатковано таких понять, як культура, демократія та естетичні цінності. Тут звідусіль віє історією, а під кожним каменем «захована» легенда, що і привертає туристів зі всього світу. Хоча, звичайно ж, популярність Греції обумовлена не тільки історично цінними руїнами, але і дивовижними пляжами, розкішними готелями і, звичайно ж, туристів приваблюють цікаві факти про Греції. Кілька таких підготував для вас і Кидпассаж.

Факт 1. З повагою до старших

У Греції ви не знайдете жодного будинку пристарілих. Сама ідея про такий заклад для греків вважається блюзнірством. Літні члени родини живуть з дітьми і внуками, нерідко утворюючи численне сімейство, глибоко чтящее поняття «сім’я». Повага до старших тут прищеплюють з народження, що виключає грубе ставлення до людей похилого віку. Так що прийшовши в гості в грецьку сім’ю, ви надайте глибоку повагу, якщо з повагою ставитесь до представників старшого покоління.

До речі, ще один приємний факт: за тривалістю життя Греція посідає 26 місце в світі. Середня її тривалість для жінок дорівнює 82 років, а для чоловіків – 77. Вражає, правда?
 

Факт 2. Поняття ЗАГС в Греції не знайоме

Закохані пари в Греції живуть або цивільному шлюбі, або відразу вінчаються, при цьому до обряду допускаються тільки хрещені молоді люди. Вінчання для греків – це серйозний крок, на який вони йдуть осмислено, що звело шлюборозлучні процеси в цій країні до незначного мінімуму. Після з’єднання двох сердець дівчатам зовсім не обов’язково брати прізвище по лінії чоловіка, зате дитині доведеться дати одну з двох прізвищ: або батька, або матері.

 

Факт 3. Будьте уважні на дорогах

З одного боку свобода – це прекрасно, але не завжди. Справа в тому, що греки – не дуже дисципліновані водії порушують правила направо і наліво. Але ще гірше те, що і пішоходи не звертають уваги на дорожні розмітки і знаки. У підсумку, в Греції моторошно йдуть справи з правилами дорожнього руху. Хоча це і не означає, що вас чекають аварії на кожному кроці, тим не менш, свою уважність краще тримати в підвищеному режимі.
 

Факт 4. Солодощі і вода безкоштовно!

У Греції не дуже люблять поспішати. Можливо, це через спекотну погоду або, бути може, греки зрозуміли сенс життя? Загалом, зайшовши в кафе, не дивуйтеся тому, що вас будуть обслуговувати довше, ніж ви звикли, зате поки ви буде чекати замовлення, офіціант обов’язково принесе склянку прохолодної води. І ще одна порада: не поспішайте замовляти десерт, так як у багатьох кафе його можуть принести безкоштовно.
 

Факт 5. Хто рано встає, тому Бог подає

У греків прийнято вставати раніше до спеки. Пробудження припадає на 5-6 годин ранку, а от спати вони лягають після 23.00. Здавалося б, недолік сну повинен позначатися на самопочутті і працездатності, але не у греків. Справа в тому, що відсутні пару годин греки компенсують денним сном під час сієсти. Цей час триває з 14.00 до 16.00, коли сонячна активність досягає свого піку. До речі в цей же час більшість магазинів, ресторанів і таверн може бути просто закрита, так що правильно пристосуйте таймінг своєї подорожі.

Факт 6. Труднощі розуміння

У греків не прийнято піднімати на знак вітання розкриту долоню, так як випрямлені пальці вважаються непристойним жестом. Замість цього буде цілком достатньо підняти стиснуту руку в кулаці. Так само варто звернути увагу, що якщо грек щось говорить вам у слід крізь зціплені зуби, це зовсім не означає що він злий, просто в Греції прийнято говорити компліменти з зімкнутою щелепою. Вважається, що так уберігають людину від пристріту.

Факт 7. Заправте машину заздалегідь

Дивно, але в Греції вам на дорозі не трапиться жодної заправної станції. Виняток – автомагістралі, та й то для заправки «залізного коня» доведеться від’їхати від траси на 5-10 км. В деяких містах бензин можна придбати у приватників, бензоколонки яких розташовані безпосередньо в житлових будинках на перших поверхах.
 

Факт 8. Мармурово-оливковий лідер!

Греція є одним із лідерів з постачання оливок на світовий ринок, а на території безкрайніх плантацій цієї країни навіть є справжні «дерева-старожили», вік яких обчислюється століттями! Мало того, ці «старички» видають часом непогану врожайність. Ще один рекорд стосується якісного мармуру. Важко уявити, але в каменоломнях цієї невеликої держави видобувається 7% від загальної кількості мармуру в усьому світі. Варто тільки додати, що саме грецький мармур вважається самим незвичайним і якісним і асоціюється з розкішшю.
 

Факт 9. Мармурова пам’ятка

Продовжуючи тематику мармуру, неможливо обійти стороною стадіон Панатінаїкос, що є однією з головних архітектурних пам’яток Греції. Справа навіть не в його місткості або у тому, що він один з найстаріших стадіонів у світі. Його унікальність полягає в тому, що він повністю, так-так, ПОВНІСТЮ, побудований з мармуру!
 

Факт 10. Море, море і ще раз море

Дивовижний факт: відстань з будь-якої точки Греції до берега моря не перевищує 137 км. А це означає, що в якому б куточку цієї країни ви не були, завжди буде спокуса опинитися на одному з чудових пляжів, щоб поплавати, насолодитися місцевими краєвидами та подихати морським бризом.
 

Факт 11. Найглибша ущелина в світі

У Греції знаходиться безліч об’єктів, які викликають і захоплення, і радість, посмішку і сміх, але справжній трепет і захват мандрівник зможе відчути, побувавши в ущелині Вікос. Крім того, що тут ростуть рідкісні рослини і живуть унікальні тварини, ущелина занесено в книгу рекордів Гіннеса, як найбільш глибоку ущелину в світі! Довжина ущелини нехай і не перевищує Гран Каньйон, зате глибина вражає, адже вона практично дорівнює 500 метрів!

Греція – дивовижне держава, створене для подорожей і відпочинку. Тут можна з комфортом промчати на машині або неспішно вивчати околиці на велосипеді, в будь-якому випадку туриста чекає безліч приємних відкриттів. Ну а якщо ви подорожуєте всією сім’єю, загляньте в столицю Греції Афіни, а наш дитячий маршрут підкаже, що це місто підготував незвичайного для дітей.