Москва – велике місто в багатьох сенсах, починаючи від історії становлення столиці Росії, закінчуючи культурним спадщиною. Тут живуть сотні національностей, перемішуючись і творячи історію, впливаючи на менталітет і, звичайно ж, вносячи свою лепту в розвиток мегаполісу. Кожен цікавий факт про Москві – це частинка чиїхось історій, життів і, безсумнівно, почуттів.

Факт 1. Культове місце

Історія будь-якого міста – це пам’ятки і визначні місця, кожне з яких наклало свій відбиток на розвиток населеного пункту. Москва – не виняток, і тут подібних місць досить багато, одним з яких можна сміливо назвати Арбат.

Колись жвава торгова вулиця поступово перетворилася в улюблене місце туристів і самих москвичів, ставши в один ряд з такими пам’ятками, як Червона площа, Собор Василя Блаженного або Мавзолей.

В кінці минулого століття вулицю зробили пішохідною, і тепер на ній завжди виступають музиканти і співаки, демонструють своє вміння художники-шаржисти і портретисти, а також в достатку продають споконвічно «росіяни» сувеніри.

Факт 2. Голодними не залишитеся

На початку минулого століття на території Москви налічувалося 600 ресторанів, 1800 кавових, закусочних, незмінних пивних і винних крамниць. У наші дні кількість місць, де гостям міста запропонують перекусити, підкріпитися, насититися або дегустувати нові страви, перевалило за 4000, і цей показник зменшуватиметься не збирається. Примітно, що тільки частина з них, так чи інакше, пов’язана з російською кухнею, інші місця громадського харчування – це збірна кухонь зі всього світу, що порадує мандрівників з різними уподобаннями.

Факт 3. Дорогий і розкішний

В обов’язковому порядку слід відвідати Алмазний фонд Росії. У ньому зібрана не просто колекція рідкісних дорогоцінних каменів, тут можна своїми очима побачити символи влади, серед яких є держава, скіпетр і дві імператорські корони. Також в алмазному фонді на огляд виставлені знамениті на весь світ алмази «Шах» і «Орлів».

Факт 4. Самий оригінальний музей міста

Нехай вас не лякає запрошення спуститися під землю, але так вже сталося, що Бункер-42 вважається одним з найоригінальніших музеїв столиці. Музей розташований на Таганці на глибині 65 метрів. Його площа дорівнює 7000кв.м. У часи холодної війни тут, на всяк випадок, зберігалися значні запаси їжі, води і палива. В ті часи в бункері розташовувався командний центр дальньої авіації і в ньому спокійно можна було перечекати ядерний удар.

Факт 5. Де знаходиться душа міста?

Один із семи пагорбів Москви названий Воробйови Гори. Це культове місце, звідки відкривається приголомшливий вид на Москву з висоти пташиного польоту. Це місце полюбили не лише гості міста, сюди приїжджають весільні кортежі, щоб розпити своє перше сімейне шампанське, а також зустрічають свій перший після школи світанок випускники. Сміливо можна стверджувати, що якщо Кремль вважається серцем столиці, то Воробйови гори, безсумнівно, душею.

Факт 6. Культурний

Хочете дійсно вразити? Ласкаво просимо в найбільшу бібліотеку не тільки в Москві, але і у всій Європі! Мова йде про Державній бібліотеці, в якій зібрано понад 40 000 000 книг, написаних на 250 мовах. Най цього гіганта тільки бібліотека у Вашингтоні, але це ніяк не зменшує масштаб збережених знань і культури. До речі, всього в Москві більше 500 бібліотек, і з цим кількістю мало хто взагалі може конкурувати.

Факт 7. Всім фортецям фортеця!

Кремль є не тільки резиденцією президента Російської Федерації та історичним центром столиці, але і вважається найбільшою фортецею на території всієї Європи. Всередину території, що охороняється, можна потрапити в певні години і дні, але зате ніхто не заборонить здійснити багатогодинну прогулянку навколо Кремля, де на шляху туристу попадеться безліч цікавих пам’яток, включаючи дивовижний за своїм значенням Олександрійський парк.

Факт 8. Самий незвичайний пам’ятник

В Бутирському районі столиці, біля будівлі заводу плавлених сирів «Карат», в 2005 році з’явився дуже незвичайний пам’ятник. Відомий він під назвою «Ворона і Лисиця», так як саме герої байки Крилова тримають у руках 200-кілограмовий сирок, але в народі його називають по-простому: «пам’ятник плавленому сырку «Дружба».

Факт 9. Грамотний метрополітен

Почнемо з того, що московський метрополітен не тільки один з найбільш розгалужених і красивих, але і найглибший у світі. Практично в цілодобовому режимі близько 10 000 електричок доставляють у всі куточки Москви більше 9 000 000 чоловік, а цей показник є лідером в усьому світі.

Але тепер повернемося до головного факту, і стосується вона того, як правильно орієнтуватися, пересуваючись підземними тунелями. Зверніть увагу, що якщо голос диктора, який оголошує станції – чоловічий, то ви рухаєтеся до центру міста, а якщо – жіночий то, навпаки, до околиці.

Звичайно ж, цей факт не стільки для туристів, у яких в руках карта, а для тих людей, у яких обмежений зір, просто кажучи сліпих.

Факт 10. Слон-будинок

Туристи, проїжджаючі по Новорязанскому шосе, будуть здивовані, побачивши величезного, яскравого слона. Але ще більший подив їх чекає після того, як вони дізнаються, що цей слон, не що інше, як чотириповерховий будинок! Потрапити в будинок можна через хобот тварини, по гвинтових сходах.

Це будова занесено в книгу рекордів Гіннеса, як одна з найбільш незвичайних будівель. Для статистики зазначимо, що будинків-слонів у світі існує всього два, один з яких побудований в Москві, а інший – в Таїланді.

Факт 11. Найвища

Найвища телевежа в Європі знаходиться на території Москви. Її висота становить 540 метрів, але найцікавіше не в висоті, а в тому, що впродовж останніх десяти років тут проходять змагання з швидкісного підйому на самий верх!

Бажаючим взяти участь доводиться подолати 3544 сходинки, а головне, спробувати побити рекорд в 11 хвилин 55 секунд!

Білокам’яна Москва, як її раніше називали, готує масу несподіваних сюрпризів для тих, хто збирається відвідати столицю, а цікаві факти про ту чи іншої пам’ятки підігрівають ще більший інтерес до цього міста. Приїжджайте і ви сюди, щоб знайти щось цікаве і незвичайне для себе.